BELKR BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Simon Vonk sta ik 24 uur per dag voor klaar. Altijd heb ik de wens gehad sportmasseur te worden of zelfs fysiotherapeut. Maar daar voor behoor je aan sport te doen. Dat mag ik niet meer vanwege een hartinfarct, nu 17 jaar geleden. Ik masseer dus zonder apparatuur. Maar eigenlijk voel ik me wel een fysio therapeut. En dat iemand die functie dus niet kan vervullen omdat hij niet meer aan sport mag doen is natuurlijk wat vreemd. Ik kan net zo goed een goede fysiotherapeut worden, gelijk een goede trainer niet altijd 'hoog' moet hebben gevoetbald om een goede oefenmeester te worden. Iemand, die iets in z'n mars heeft moet dat kunnen uitoefenen en niet worden belemmerd door allerlei reglementen of voorschriften. Talenten moeten worden benut en in mijn geval kan ik zeer goed bezig zijn op het gebied van blessurebehandeling. Een speler als Cruyff mag natuurlijk niet voor het voetbal verloren gaan, alleen maar om een papiertje. Wie moet in hemelsnaam hem nog iets vertellen of leren over het voetbal? Het zou eerder andersom het geval zijn. Vroeger heb ik jaren op kantoor gezeten maar tegelijkertijd gestudeerd voor sport masseur. Eerst aan de Academie op de Keizersgracht in Amsterdam. Daarna examen gedaan voor de Nederlandse Sport Federatie. Salo Muller is m'n leermeester geweest. En nog leer ik van hem. Hij heeft me ook gestimuleerd, samen met m'n vrouw, aan het werk te gaan bij Ajax, nu 41/2 jaar geleden. Ik durfde niet. Bezat nogal wat faalangst en falen mag een geneesheer niet. Maar Salo zei altijd dat ik het aankon en het moest doen. Dus de stap maar gedaan en het is goed gelopen. Ik ben altijd bij de A1-jeugd en soms bij Ajax 2. Verder ben ik sportmasseur voor alle jeugdelftallen. Dus van de E-pupillen tot en met de A-jeugd. Iedere maandag is er spreekuur. Worden jongens naar mij verwezen of verzocht te komen na overleg met Dr. Stibbe. Met hem heb ik een uitstekende samenwerking. Altijd goed overleg. Ik behoor altijd mijn vermoedens te geven over allerlei blessures, de behandeling daarvan en wat ik denk dat er zou moeten gebeuren. Dr. Stibbe beslist uiteindelijk, natuurlijk in overleg met de patiënt, de voetballer. Dat zijn voor mij patiënten maar in een uitstekende verhouding van sporter tegenover sportmasseur. Dinsdag, donderdag en vrijdag ben ik van drie uur 's middags tot ongeveer acht uur 's avonds bij Ajax. En dan 's zondag de wedstrijd met de A1-jeugd. Ik ben er altijd, dat hoort want de spelers kunnen mij altijd nodig hebben. Ik ben derhalve altijd beschikbaar. Acupressuur Natuurlijk komen dezelfde blessures steeds weer terug. Een enkeltje, een knietje, gescheurde enkelbanden, rugklachten, spierblessures. Maar iedere blessure is weer anders. Iedere patiënt moet dienovereenkomstig behandeld worden. Natuurlijk komt het wel eens voor dat een blessure bekend voorkomt en de behandeling routinewerk is. Maar altijd moet je hiermee erg voorzichtig zijn want een vergissing is zo gemaakt. En dat mag niet. Een sportmasseur of fysiotherapeut mag zich niet vergissen. Mij is dat tot op heden nog niet overkomen. Niet bij 41/2 jaar Ajax en niet in mijn 15 jaar praktijk. Maar het kan gebeuren en daar ben ik erg bang voor. Daarom moet iedere blessure goed worden bekeken en iedere blessure ook zeer serieus worden genomen. Niet zeggen of denken: laat die jongen maar praten, het zal wel meevallen. Niets daarvan. Alles wordt goed bekeken, overleg wordt gevoerd met Dr. Stibbe en ik heb altijd nog Salo Muller achter de hand voor adviezen op het gebied van de fysiotherapie. Ik zal nooit een speler genezen verklaren die dat eigenlijk niet is en een jongen mag niet het veld, in wanneer hij niet 100 procent fit is. Daarom is een goed contact met de jongens van groot belang. Het vertrouwen moet er zijn dat de jongen in z'n genezing gelooft. Dat geldt voor voetballers, dat geldt ook voor die 22 andere clubs die bij mij komen. Er moet een goed contact bestaan, goed en vriendschappelijk, dat bevordert de genezing van de blessure. Een patiënt moet gelijk een vriend zijn. Eerlijk tegen elkaar zijn, precies vertellen wat er aan mankeert en wat er gaat gebeuren. Er moet vertrouwen zijn. Ik RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 1_0°/o korting 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 7