UNIEK... Dick, we zullen je missen maar weet dat door de hekken van ons stadion gaande, je altijd van harte welkom bent. En veel succes in je nieuwe omgeving. Helaas doordrukke werkzaamheden in dit clubblad weer geen Presidentieel, doch bij de eerstvolgende gelegenheid mag worden verwacht dat onze voorzitter weer van zich zal laten horen. De redactie zit trouwens met nog een probleem aangaande het 2e elftal. Helaas bereiken ons weinig tot géén berichten omtrent de verrichtingen van dit toch niet onbelangrijke team. Het zou derhalve wenselijk zijn wanneer iemand (leider of een der spelers) zich geroepen voelt de redactie steeds te voorzien van enige vorm van kopij, zodat deze informatie maandelijks in ons clubblad kan worden opgenomen. Verder roept de redactie alle betrokkenen op meer aktief te zijn omtrent het verschaffen van informatie aangaande alle Ajax-teams. Over een groot aantal elftallen hebben we geen klagen maar in z'n algemeenheid kan het nog beter. Waarvan gaarne acte en vast dank voor ieders medewerking in deze! We gaan er een streep onder zetten dachten we. Kunnen terugblikken op een succesvol seizoen al viel het in de Euro pese competitie helaas tegen. Maar van de dertien elftallen er NEGEN KAMPIOENdat zal lang niet iedere club ge geven zijn; resultaat van een goed beleid dat in de toekomstige jaren nog verder zal worden uitgebouwd, nog meer zal worden vervolmaakt. Een goede vakantie zij u allen toegewenst enbehouden thuiskomst vooral. So long Mart J. W. Middendorp Voor de 22e keer is onze club erin geslaagd de maximale prestatie in het nationale voetbal te behalen: LANDSKAMPIOEN VAN NEDERLAND! Gezien het feit dat deze heuglijke gebeurtenis zich in de afgelopen 7 jaar 5x heeft voorgedaan kan met recht gesproken worden van een goede gewoonte, ja, zelfs een traditie in de historie van Ajax. Eremetaal hoort er bij, landstitels zijn niet weg te denken, het streven naar altijd die maximale prestatie kenmerkt de club uit Amsterdam waar menigeen met enige jaloerse blikken naar zal kijken. Welke club in Nederland komt ook maar in de buurt van de Amsterdammers? Realiseert een ieder zich wel dat Ajax de grootste leverancier is voor het Nederlands Elftal? Dat Ajax als eerste de richting heeft aangewezen hoe de voetbaljeugd moet worden begeleid? Verder heeft het zich niet laten verleiden de clubvorm af te schaffen en te denken aan een stichtingsvorm of iets dergelijks. En juist die clubvorm maakt de vereniging zo enorm sterk. Die onderlinge binding vanaf de E-pupillen tot en met het eerste elftal wordt steeds hechter. Die, grote rood-witte draad, wordt steeds duidelijker om de doorstroming te optimaliseren. Het moet nog veel beter worden maar er is reeds veel meer dan een begin gemaakt hetgeen ook regelmatig weer blijkt wanneer plotseling nieuwe namen opduiken rond dat eerste elftal. Namen van spelers die langzamerhand worden klaargestoomd voor het allergrootste werk. Want uitkomen in het eerste elftal van Ajax betekent vrijwel het maximale te hebben bereikt wat in dit land mogelijk is. En wanneer iemand dan ook nog kans ziet zich daarin te handhaven behoort hij zeker tot de besten in het vaderlandse voetbal. Het is daarom niet vreemd dat voormalige Ajax- spelers veelal goed terecht komen, want wie kan zeggen dat hij van Ajax komt heeft al veel voor op de rest. Ajax is een begrip. In binnen- en buitenland, Ajax is voetbal in optima forma, Ajax spreekt meer dan welke club ook tot de verbeelding van allen. Overal waar Ajax speelt zijn veel mensen. Het publiek verwacht iets. Die rood-witte kleuren werken intens op de voetballief hebbers. Vooral bij uitwedstrijden is merkbaar hoe belangrijk de club is als publiekstrekker. Bijna alle clubs in Nederland hebben de meeste mensen in huis wanneer Ajax op bezoek komt. Niet Feyenoord of PSV, maar Ajax. Ook al staat de club niet altijd bovenaan, dan nog spreekt het meer tot de verbeelding. Winnen van Ajax is mooier en belangrijker dan winnen van PSV en Feyenoord tesamen. Vandaar altijd die optimaal gemotiveerde tegenstander waar Ajax tegenop moet boksen. En toch vijf landstitels in 7 jaar, want zo sterk is de club. Aan de top zijn maar vooral blijven. Met alle aandacht en met de nodige aanpassingen welke soms gedaan moeten worden. Want de club kan en wil zich niet permitteren zich uit die top laten verdrijven. Ajax hoort daar thuis en nergens anders, ledereen weet dat wanneer het avontuur met Ajax wordt aangegaan; van E-pupillen tot eerste elftal is alles gericht op WINNEN. Dat moet! Iedere wedstrijd moet gewonnen worden. Alle selectieteams moeten kampioen worden. En worden dat ook! De A1-jeugd wordt al sinds 's mensen heugéhis kampioen, ongeslagen, metzo'n 150 goals vóór en maar een paar tégen. Van alle voetballers wordt veel geëist. Wie niet voldoet valt af. Zo gaat dat. Alleen de allerbesten blijven over en slechts enkelen bereiken, ondanks die vele vele inspanningen, de top. spelen in dat stadion tussen die vier masten! Maar Ajax kijkt altijd vooruit. De toekomst, daar gaat het om. Want Ajax moet over 50 jaar nog bestaan. Hoe overleeft de club de voetbal recessie. Het aantal toeschouwers wordt minder. Ajax mag nog niet klagen, maar trekt om welke reden ook te weinig mensen om Sigarenmagazijn Harry Sacksioni VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adres: Ajaxpool Rijnstraat 63. telefoon 448587 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 5