Notulen van de ledenraadvergadering d.d. 11 april 1985 (uittreksel) parkeerprobleem te üiemen, veiligheidsmaatregelen club avond, op-en-afgang (één deur) tribune, technisch directeur, losse genummerde plaatsen bij Ajax-Feyenoord, meer politie bescherming, Cruyff informatief. Alvorens de bijeenkomst definitief te sluiten komt de voorzitter toch nog even terug op zijn informatieve gesprekken met Johan Cruyff; 'na driemaal met elkaar gesproken te hebben moet je tot concrete zaken komen.' Hij heeft Johan mede gedeeld dat er geen ruime financiële middelen beschikbaar zijn voor aankopen en dat hij verder moet gaan met de jeugd. Hij (Johan) wil als een soort manager fungeren, maar ook zijn bemoeiingen hebben met de veldtraining. Hij heeft geen pro blemen met de huidige mensen rond de A-selectie en wil overleg hebben met het bestuur inzake aan- en verkoop. De voorzitter vraagt wat de ledenraad vindt van het eventueel aantrekken van Cruijff. Vrijwel iedereen stemt ermee in dat dit voor één jaar moet worden geprobeerd, indien de financiële eisen redelijk zijn. Vervolgens sluit de voorzitter de bijeenkomst en wenst ieder een wel thuis. Als voorzitter Harmsen de bijeenkomst opent zijn 23 leden aanwezig, zodat voldaan is aan het bepaalde in art. 26 lid 2 van de statuten. Niet aanwezig: L. van Wijk Bericht van verhindering door de heren H. Pil, H. Smit en het erelid R. Vunderink OokzijnpresentdebestuursledenA. J. van Eijdenen J. Neefjes. Aangezien er geen ingekomen stukken zijn, wordt overgegaan naar het voorlezen van de notulen van de vergadering d.d. 31 januari 1985. Na een enkele wijziging worden de notulen verder ongewijzigd vastgesteld. Met punt 4 van de agenda: voorstel van het bestuur de contri buties, bijdragen en entreegelden voor het verenigingsjaar niet te verhogen zijn geen problemen. Unaniem gaan de leden accoord. Bij Mededelingen van het Bestuur komt tot uiting, dat het op andere dagen spelen dan zondag, nadeiig is voor het bezoe kersaantal. En Ajax is slechter gaan voetballen, aldus een opmerking. Waarop gezegd wordt dat er misschien meerdere redenen zijn dat ons elftal minder goed is gaan spelen en dat we niet moeten vergeten om bij de wijze van spelen ook vraag tekens te zetten. De heer Bartels zegt dat de tendens overal neergaand is na de slechte winter. De voorzitter stelt dat de verplichting zou moeten komen dat elke club op zondag zijn thuiswedstrijden zou moeten spelen. Nu hebben burge meesters veel invloed op het competitieverloop want bijv. Haarlem-Ajax moet op zondag worden gespeeld, waardoor Ajax-Twente naar een dinsdagavond gaat. Na inzage van het financieel overzicht zegt de voorzitter dat het contract met TDK verlengd is met 3 jaar waarmee we zeer tevreden kunnen zijn. Ook de nieuwe verbintenis met KAPPA liegt er niet om. Verder deelt hij mede dat de wedstrijd tegen Feyenoord in het Olympisch Stadion zal worden gespeeld. Het voorstel aangaande de benoeming van een viertal onder steunende leden tot werkend lid wordt aangehouden tot de volgende bijeenkomst. Een door het bestuur aangestelde commissie zal eerst nog een nader onderzoek doen plaats vinden. Bij de Rondvraag wordt nogeens uitvoerig stilgestaan bij de minder goede spel prestaties van het eerste elftal. Op een vraag aangaande het Mundialito-tournooi moet worden geantwoord dat nog steeds niets nader is vernomen. De BBI-kortingen zullen nog een aantal weken op zich laten wachten. Verheugenis wordt uitgesproken over de weer aanwezigheid van secretaris Jan Westrik. De voorzitter zegt toe zijn Presidentieel in het clubblad te zullen hervatten. Op een vraag betreffende E. Koeman (FC Groningen) zegt de Ajax-president dat er wel belangstelling voor deze speler bestaat maar niet in ruil voor één der in de berichtgeving genoemde Ajax-spelers. Ten aanzien van de verhouding met de politie wordt gezegd dat de nieuwe man van het bureau IJ-tunnel zal moeten worden ingespeeld, terwijl verder gezocht wordt naar een gespreksdatum met de burgemeester. Bevestigd wordt verder dat Leo van Veen heeft afgezien van zijn trainers-conctract bij Ajax. Waarom het bestuur niet wenste deel te nemen aan een discussie over voetbalvandalisme De penningmeester antwoordt dat men tevoren niet wenste te vertellen naar welke kant het gesprek zou worden geleid en Ajax zich niet in een hoek wilde laten drukken. Overigens was de echte F-side niet aanwezig. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat de heer v. d. Louw (KNVB) het in de discussie voor Ajax heeft opgenomen. Dit was ook van te voren doorgesproken. Informatie wordt gevraagd aangaande een binding tussen de F-side supporters en de spelers. Van bestuurszijde wordt opgemerkt dat onze spelers een aantal nare ervaringen hebben opgedaan nadat zij het supporters-home hadden bezocht. Deze zaak is onderwerp van gesprek in de spelersraad. De blessure-golf waardoor Ajax breeduit getroffen wordt alsmede - opnieuw - vragen over de trainings-methoden, maken onderwerp van gesprek uit. Speciaal de loop-training heeft daarbij de aandacht terwijl ook het nut van het z.g. krachtcentrum ter sprake komt. Ten aanzien van het punt: training (trainer) hoort de vergadering een zeer uitvoerige verklaring van de voorzitter aan, waarbij ook de functie van coördinator wordt genoemd. Een lang niet eenvoudige zaak. De volgende vergadering van de Ledenraad wordt vastgesteld voor 29 augustus 1985, de Algemene Ledenvergadering zal plaatsvinden op 12 september 1985. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 18