Notulen van de vergadering van de ledenraad van 30 mei 1985 (uittreksel) Voorzitter Harmsen heet allen aanwezigen welkom, speciaal erevoorzitter Van Praag en de ereleden De Boer, De Jongh, Timman en Volkers. De heer Vunderink is wegens ziekte af wezig. Alle ledenraadsleden zijn aanwezig alsmede de twee bestuursleden Van Eijden en Neefjes en administrateur Hols- heimer. De voorzitter deelt mede dat het bestuur het noodzakelijk heeft geacht alsnog een vergadering van de ledenraad in te lassen aangezien er tussen de laatstgehouden vergadering en de hieropvolgende bijeenkomst eind augustus 1985 een tijds bestek ligt van 5 maanden, hetgeen erg lang is mede gezien een aantal belangrijke zaken die thans aan de orde zijn. Besloten wordt de notulen van 11 april 1985 te behandelen. Er wordt op gewezen dat met betrekking tot het overhevelen van een aantal donateurs naar de categorie werkend lid, de juiste reden niet werd genotuleerd, waarom dit niet is doorge gaan. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat het hier geen voorstel van het bestuur betrof, ook niet van 10 leden van de ledenraad. En één van de twee is nodig. Een door het bestuur in het leven geroepen commissie zal tijdig vóór de volgende bijeenkomst van de ledenraad advies geven. De voorzitter geeft vervolgens een uitvoerige uiteenzetting over de trainer-affaire. Daags na Haarlem Ajax werd hij door aanvoerder Schoenaker verzocht aanwezig te willen zijn op een bijeenkomst van uitsluitend de spelers. Dat geschiedde en de Ajax-president kon o.m. getuige zijn van een tweetal stem mingen, waarvan de uitslag voor het bestuur aanleiding was te concluderen dat er geen weg terug meer was en deze affaire in een onwerkbare situatie met De Mos was geraakt. Hem werd door het bestuur medegedeeld dat hij op non-actief was ge steld. Aan Spitz Kohn vragend de leiding over te nemen, had deze enkele bezwaren, o.a. solidariteitsoverwegingen jegens De Mos. Uiteindelijk werd besloten dat Bruins Slot de taak van De Mos ging overnemen in samenwerking met Spitz Kohn. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat er vandaag gesprek ken zijn geweest over contract-verlenging met Boeve, Van Basten, Ophof en Van 't Schip. Vermoedelijk zal met een ieder rond worden gekomen. Schoenaker heeft een vrije transfer en zal daar wel gebruik van maken. In de vooravond van deze vergadering heeft er een gesprek plaatsgevonden met com missaris Van Riessen van bureau IJ-tunnel die zijn excuses maakte voor de zoals hij het noemde black-out' van zijn dienstdoende commandant bij Ajax-Volendam. Er is afge sproken dat er een intensiever contact met de staf van bureau IJ-tunnel en het bestuur moet plaatsvinden. De voorzitter deelt mede dat voor het komende seizoen er invitaties zijn aanvaard voor deelname aan de toernooien Am sterdam 710en hettoernooi in Barcelona, eind augustus waar voor uitstel van de competitie moet worden verkregen. Verder zegt hij dat J. Storm getransfereerd is naar FC Groningen en W. van Buuren vermoedelijk definitief naar PEC Zwolle zal gaan. Vraag: wat de overeenkomst met Telstar inhoudt. De heer Van Eijden antwoordt dat een aantal spelers die niet tot de tweede elftal selectie behoren en toch wat leeftijd betreft naar de seniores gaan, de kans krijgen om bij Telstar óf met een contract óf, als amateur met een kostenvergoeding, toch op 1e divisie niveau, danwel in hun tweede elftal te gaan spelen. Als opgemerkt wordt dat, indien overschrijving wordt ver leend, Ajax geen grip meer heeft op die spelers, zegt de heer Van Eijden verder dat dat wel het geval is, aangezien dat in de overeenkomst is vastgelegd. Gevraagd wordt naar de functie van Cor v. d. Hart. De heer Van Eijden: 'de jeugdopleiding is goed maar kan nog beter. Er dient door de gehele vereniging een rode draad te lopen wat de opleiding betreft en het be waken, beheren en uitzetten daarvan is de taak van v. d. Hart, zo ook het maken van wedstrijdanalyses voor het eerste elftal. Bij de stap van jeugdspelers van 2e naar 1e elftal is voor hem ook belangrijk werk weggelegd. De andere trainers hebben niet steeds tijd voor dit soort zaken en verder zal de functie zich nog dienen te zetten.' Een coördinator is duidelijk nodig als rechterhand van het hoofd jeugdopleiding. Er wordt gewezen op de onvoldoende accommodatie op Voor land. Het is niet meer mogelijk gesprekken te voeren met jeugdspelers, ouders, leiders e.a. Er is hierover al eerder ge sproken met de heer Sebus, die daarna een tekening heeft gemaakt en een schatting van de kosten heeft gegeven. De heer Bartels vindt het als voorzitter van de terrein- en onder- houdscommissie onjuist, nu pas iets te horen van tekeningen voor een verbouwing op Voorland. Gezegd wordt dat in ver band met de terreinen rondom Ajax het ontwerp nog niet ter tafel is geweest, mede gezien ook de plannen voor de Olym pische Spelen 1992. De voorzitter zegt dat er door het bestuur aan het organisatie comité geen enkele toezegging is gedaan omtrent het bespelen van een nieuw te bouwen Olympisch Stadion. Er is wat betreft uitbreiding van terreinen wel gedacht aan de velden van WVHEDW en VVGA maar er is nog generlei besluit genomen. Over de medische staf gesproken deelt de voorzitter mede dat Dr. Greep wat meer adviserend zal gaan optreden nu Dr. Dicke ons is ontvallen en Dr. Groot niet voor 100% werk mag verrich ten. Clubarts Dr. Stibbe en Dr. Greep zijn beiden voor een nauwe samenwerking met het St. Lucasziekenhuis. Aan het bestuur wordt de mening gevraagd over de 'supporters'. De her Bartels zegt daarover dat de samenwerking tussen bestuur en politie moet worden herzien. Afgesproken wordt dat bij de eerstvolgende bijeenkomst ook de heer Gianotten aanwezig zal zijn. Vanuit de vergadering komt het punt aan de orde waarover eerder reeds gesproken is n.l. een leeftijdsgrens voor be- stuurs- en ledenraadsleden. Verzocht wordt dit onderwerp op de agenda van de eerstvolgende ledenraadbijeenkomst te plaatsen. Rondvraag Hierbij komen aan de orde: affaire De Mos (andermaal), uitke ring dubbele premie FC Utrecht-Ajax, salarispost trainers, 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 17