AMSTEL BIER a Het team van de JUNIORES B1 dat zich dit seizoen als de eerste AJAX-kampioen aanmeldde JUNIORES B1 Toernooi B en A junioren, Wasquwal (Frankrijk) Na een heenreis met wat file's konden we ons om half 5 instal leren, teneinde na ontvangst bij de burgemeester, een defile door het dorp te maken. Onze eerste wedstrijd was op zater dagochtend om 10.00 uur tegen Lokomotiv Sofia. Met goed voetbal wisten we Sofia constant in onze greep te houden, wat ook resulteerde in een afgetekende 3-0 overwinning, door doelpunten van Dave Markus en John Roos (2x). Doordat we met 3 ploegen in 1 poule speelden en Lille zijn wedstrijd tegen Lokomotiv 0-0 speelde waren wij nu al zeker van de plaatsing in de kwartfinale. De wedstrijd tegen Lille was dus alleen van belang om de 1e of 2e plaats van de poule. Met een sterk gewijzigde ploeg werd deze wedstrijd onnodig met 1-0 ver loren en werden wij 2e in onze poule, wat betekende dat we in de kwartfinale tegen Stoke City moesten spelen. Inmiddels was het veld, door de vele regen, in een modderpoel veranderd, waardoor alleen aan de zijkanten redelijk te voetballen bleek. Voor zover het veld dat toeliet speelden we een goede wedstrijd, maar wisten de vele kansen niet te benutten. Stoke City kreeg van onze degelijke verdediging geen enkele kans, waardoor de wedstrijd eindigde zoals die begonnen was, n.l. 0-0. Strafschoppen moesten nu de beslissing brengen. Nadat we de eerste 3 hadden benut en Stoke City maar 2, hadden we dus een riant uitzicht op de halve finale. Helaas wisten we de laatste 2 strafschoppen niet te benutten en Stoke City wel, waardoor deze tegen de verhouding toch in de halve finale kwam. Wij speelden daardoor om de 5e en 6e plaats tegen Lille en na weer een 0-0 op het grevelveld, verloren we ook deze wedstrijd door strafschoppen. Ook dit toernooi geeft weer eens aan, dat de krachtsverhoudingen zó dicht bij elkaar lagen maar dat je, zoals in ons geval, met slechts één tegen doelpunt, toch op de zesde plaats kunt eindigen. De deelnemers voor Ajax waren: Ton van Schaik, Dennis den Turk, Luits Haukes, Pascal de Vries, Marcel van Vark, Richard Sneekes, Ruud Harms, Walter Smak, Michel van Os, John Roos, Dave Markus, Dennis Bergkamp, Virgell Joemanhkan, Robert Hersche. P.S. onze Dave Markus werd bekroond als beste speler van het toernooi. In de competitie gaat de B1 gestaag door met overwinningen. Dit resulteerde na de wat lang uitgevallen winterstop met de volgende resultaten. De Volewijkers thuis werd met 1-0 ge wonnen, tegen onze eigen B2 werd met 4-0 gewonnen, uit tegen Oriënt, zeer goed gespeeld en dan ook duidelijk met 7-1 gewonnen. Thuis tegen Blauw Wit kwamen we weer tot een 7-1 over winning, thuis tegen DRC ging het wat minder makkelijk, desondanks een 4-2 overwinning. Op het moment dat u dit leest heeft de B1 zijn, ik zou bijna zeggen traditionele, kampioenschap weer binnengehaald en gaan onze gedachten al weer uit naar een nieuw seizoen. Cor van Eijden 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 10