Nieuwe aanblik van onze administratie tegen elkaar opwogen. Na de hervatting een zelfde beeld. Een fout in onze defensie (onnodig 'mooi' willen doen) veroor zaakte een Rotterdams doelpunt 1-2) en het zou tot ver in de tweede helft duren dat ons team toch nog langszij kon komen (2-2). Een o.i. juiste beloning voor beide partijen. Vermelden wij nog dat het optreden van Johnny van 't Schip (langere tijd uitgeschakeld wegens rugklachten) alle reden voor een spoedige come-back'inhield. Wat wij gehoord, gelezen en gezien (TV) hebben van het treffen Excelsior-AJAX op Woudenstein geeft aanleiding er maar niet verder over uit te wijden. Hoe dan ook, het was barslecht. Uitslag 0-1 door een doelpunt van Marco van Basten. Toen kwam 5 maartde vele malen uitgestelde wedstrijd tegen Den Bosch in de Vliert. Het zat de Brabanders nog steeds dwars dat destijds (het werkelijk onbespeelbare) veld door de scheidsrechter was afgekeurd en men meende dat voorzitter Harmsen daartoe het nodige had bijgedragen in een onder-onsje met 'ref' Geurds AJAX moest toen - drie dagen later - in Praag aantreden voor de UEFA-Beker en had daarom gaarne een extra rustdag Beïnvloeding van de scheidsrechteronzin natuurlijk. Maar bij Den Bosch was men zó ontstemd, werden de gemoederen zó verhit, dat Ajax op een warme ontvangst kon rekenen .We waren dus gewaarschuwd. Vanaf het aller eerste begin was het oorlogAJAX werd volkomen over- blufd. Dat we in de eerste helft maar op een achterstand van 1-0 kwamen was geluk. Echter, ondanks waarschuwingen bleven de forse overtredingen van de thuisclub niet zonder reactie bij de Ajacieden en scheidsrechter Van Ettekoven kreeg het moeilijk. Een vermeend handgemeen tussen Bossenaar Pattinama en Dick Schoenaker leidde er toe, dat beiden kort voor rust 'rood' kregen. Maar in feit was er geen sprake van handtastelijkheden. Om, wat de wedstrijd betreft, het kort te houden: na de hervatting maakte Marco van Basten de gelijkmaker en daar bleef het bij. En kon ook gezegd worden dat we met dat ene punt eigenlijk meer kregen dan we verdienden. Goed afgelopen dus deze partij ook voor Pattinama en Dick Schoenaker. Bij de behandeling van deze zaak was nj. de oorzaak waarom beiden 'rood' kregen, niet bewijsbaar. Geen straf dus. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 2