Kroniek ajax-nieuws ff Postrekening 123977 en 4512800 ff Advertentie-exploitatie We schrijven zondag 24 februari 1985Vandaag een heer lijke dag zon, windstil, een goede temperatuurWat had dit een prachtige voetbalzondag kunnen zijn. Maar helaas, voor de zoveelste keer sinds de 'winterstop' werd het gehele programma (ook het Betaalde Voetbal) afgelast dit in verband met de slechte toestand der terreinen. Zo'n veld ziet er dan ogenschijnlijk wel goed uit, maar als er op gespeeld zou worden ging het goed 'naar de knoppen' zoals dat heet en werd zeker voor duizenden guldens schade aangericht. En de penningmeesters hebben het toch al zorgelijk; wel door gaande vaste lasten, maar geen publiek en derhalve geen inkomsten. Al weken niet. Intussen staat nog steeds de wedstrijd uit het eerste gedeelte van de competitie t.w. Den Bosch-AJAX op het programma. Na viermaal te zijn afgelast, is thans bepaald: 3 maart. Dan rest nog de wedstrijd AJAX-PSV voor de derde ronde om de KNVB-Bekerdeze is nu vastgesteld voor 13 maart. Op 4 februari j.l. speelde AJAX te Maastricht tegen MVV. Nu met Walter Meeuws in de opstelling. Nadat Nanninga de thuisclub de leiding had gegeven, maakte Dick Schoenaker 5 minuten later schitterend gelijk. Rust 1- 1. Na de hervatting (scheidsrechter: Van Swieten) voerden Ronald Spelbos en Gerald Vanenburg de stand op tot 1-3. Thuis tegen Sparta was het verblijf in de Ajax-ploeg van Walter Meeuws helaas maar van korte duur; na een half uur moest hij geblesseerd het veld verlaten. Rob de Wit viel in. Vóór de pauze kwamen wij op 2-0 door Schoenaker en Vanenburg. In de tweede helft eerst door een fraaie solo-actie van Rob de Wit naar 3-0 waarna Van Basten er 4-0 van maakte. Daar bleef het bij op een zeer moeilijk bespeelbaar veld. Overigens: in de Eredivisie werden vijf van de negen duels afgelast Van overdekte stadions en kunstgrasmat tot verleggen van de competitie (BV) naar maart-september, resp. verlengen (toe maar!) van de winterstop, wordt van verschillende kanten gezocht naar een beter verloop van de competitie. Ons lijkt: geen winterstop, gewoon dóór voetballen en maar zien wat de omstandigheden toelaten. Zoals b.v. in Engeland. Weinig voetbalnieuws leidt ook tot een korte Kroniek. Slechts éénmaal kwamen Seniores en Juniores in het veld; behalve wat 'oud' nieuws van de Seniores (keurig!) benutten we thans de vrijkomende ruimte voor de standen, waarvoor gaarne de aandacht. Droevige tijding: het heengaan van Jan Bonneveld. Elders zijn enkele woorden aan hem gewijd. Ook van Jan Slot, meer dan veertig jaar ondersteunend lid (een paar jaar geleden bevorderd tot werkend lid) moest voor eeuwig afscheid worden genomen. Roef Vunderink werd ter operatieve behandeling opgenomen in het Burgerziekenhuis. Hij is daaruit intussen weer terug gekeerd. Roelof, namens je vele vrienden en bekenden van harte beterschap toegewenst. Ted Duyst verzoekt ons hier zijn dank over te brengen aan het Bestuur alsmede trainer Bruins Slot voor het prachtige bloemstuk dat hij tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis mocht ontvangen. De heer Gé Jurgens bereikte op 18 februari j.l. de respectabele leeftijd van 85 jaar, waarmede wij hem ook langs deze weg nog wel gelukwensen. Het nieuwe adres van Wim (W. W.) Heisterkamp luidt: Boogschutter 32, 1188 BT Amstelveen, telefoon 020-433114. Veel geluk in de nieuwe omgeving! Nog maar nauwelijks was besloten de oorspronkelijk afgelaste Elfstedentocht tóch te laten doorgaan, of -sinds jaar en dag bekendde dooi zette in en het was op het nippertje dat de Friesche schaatsprestatie kon worden verreden. Maar het ging in ieder geval de goede kant op o.a. voor de voetballerij al betekende het ophouden van de vorst nu ook weer niet dat de competitie meteen kon worden hervat. Daarvoor zou, ook wat het Betaalde Voetbal betreft, nog even gewacht moeten worden. Maar in het weekeinde van 2/3 maart was het dan toch eindelijk zo ver. Zaterdags zagen we op Voorland de wedsrijd AJAX 2Excel sior 2. Gelet op de prestaties van beide elftallen tot nu toe, zou verwacht mogen worden dat onze Reserves weinig moeite met de gasten zouden hebben. Maar dat liep anders. Wel nam AJAX de leiding, echter nog vóór de pauze was de schaal weer in evenwicht (1-1). In die eerste helft hadden de toeschouwers een aardige wedstrijd gezien, waarbij beide ploegen aardig Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad II Seizoen 1984/1985-maart 1985-No. 4 Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, If 1171 SP Badhoevedorp ff Administratie-adres Middenweg 401,1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, ff telefoon 445582 Layout en druk Weltevreden/Grafica B.V. Bloemgracht 135,1016 KL Amsterdam |s Kopi' s si II voor het volgende nummer moet uiterlijk 16 april a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 1