'Uit de oude doos' M F. de Wit Winter medio januari 1985 f. vermil - zon- en inbraakweringen ontwerp fabrikage montage alle zon- en inbraakweringen lid N.V.B. T.B.B.S. erkend 020-230023 Ach ja, hoe gaat dat bij de herdenking van 50-jaar Ajax-stadion er worden oude verhalen opgediept, histo rische wedstrijden gaan voorbij en als maar verder in het verleden teruggaande belandden we zelfs in de tijd van het oude Ajax-terrein. Dan zitten we echt in 'de oude doos'. Uit vele herinneringen die we daar hebben liggen, willen wij er één aan de vergetelheid ontrukken. Wat was er aan de hand Good-old trainer Jack Reynolds was 121/2 jaar oefenmeester bij Ajax. Twaalf-en-een-half jaardat was toendertijd al een ongelooflijk lange periode. De juniores, die elke woensdagavond trouw kwamen trainen, besloten tot het aanbieden van een cadeau en de 'commissie' die zich met de organisatie ging belasten wist te weten te komen dat een plateel rookstel bijzonder in de smaak zou vallen. Aldus geschiedde. Eén der jeugdelingen, die nogal poëtisch was aangelegd draaide een fraai gedicht in elkaar en de avond werd vastgesteld, waarop het gebeuren moest plaatsvinden.. Met de 'spikes' reeds aan de voeten (je kwam bij Jack het veld niet in zonder eerst de nodige sprintjes te hebben gemaakt plus twee rondjes) maakten we de jubilaris duidelijk dat we wat op ons hart hadden. Bovendien, het was geen bal die onder een grote handdoek schuil ging. Het gedicht werd gelezen en na de slotaccoorden volgde spontaan een 'lang-zal-ie-leven'Tot tranen toe bewogen was de maestro. 'Geweldig jongens, dank jullie wel, ik zal dit nooit vergeten'. En Jack zei dit dan op de bekende grappige wijze: een 'mixture' van Engels en Hollands. Maar, de juniores hadden besloten zelf ook nog een feestje te bouwen. In dit verband noemen wij u de thans nog bij velen (ouderen) bekende naam van Henk Kareis. Henk werkte des tijds bij een wijnhandel en kreeg van zijn baas verlof enkele wijnsoorten (monsters) mee te mogen nemen 'voor een feestje'. Met de wetenschap: drank voorradig werd besloten het feest te vieren op de open-tribune, waar we zouden wach ten tot het donker was en iedereen naar huis. Terreinknecht Henk Kreuger, die 's avonds thee verkocht (10 ct) en spritsen 10 ct) had, wat de thee betreft deze keer een opvallend goede omzet. Maar kwam later, toen alle jongens reeds weg waren, tot de ontdekking dat lang niet alle koppen waren terug gekomen. Jack sloot de zaak echter en adviseerde Henk de volgende morgen maar eens goed rond te kijken. Het feest op de tribune kon nu beginnen. De kurken knalden en met dit geestrijke vocht op die nuchtere magende stemming kwam er wél in; wat hebben we daar gelachen. Toen het tenslotte toch tijd werd naar huis te gaan hebben we wel alles netjes opgeruimd De volgende morgen stond Jack, heerlijk in het zonnetje zijn pijp te stoppen en blikte over het veld. Dan een kreet: 'Henk!, kom eens hier Dan wijst Reynolds naar de overzijde, naar de vlagge- stokken daar bengelen flessenhoezen, lege flessen en diverse theekoppen. Sprakeloos staan beiden enige ogenblik ken in een houding van: hoe kan dat nouWat is er gebeurd Die theekoppen en wijnflessen Dan komt er langzaam wat duidelijkheid...! de huldiging van Jack Reynolds die avond Om kort te gaan, later hebben we het gehele gebeuren uit de doeken gedaan. Jack genoot volop van JUWEUER-HORLOCER EIGEN REPARATIE-INRICHTING Rijksgedipl. Goud- en Zilversmid De Clercqstraat 72 Amsterdam-West Telefoon 125561 Tegen inlevering van deze advertentie 10% korting ons verhaal. Hij vond het alleen maar een mirakel - gezien de hoeveelheid die er door zulke jonge jongens gedronken was - dat we allen heelhuids waren thuisgekomen. Er zal waarschijnlijk op deze aarde niets witter zijn dan sneeuw. In weerwil van alle onovertroffen wasmiddelen. Zo een wit besneeuwd Fries landschap heeft iets fascinerends. De snerpende oostenwind en de venijnige sneeuwjachten gaan hand in hand. Een meedogenloos verbond. Het doet wreed aan de worsteling gade te slaan van de mens met de natuur elementen, die hem in deze tijd van het jaar belagen. Friezen horen in dit landschap onmiskenbaar thuis. Zij krommen de ruggen en strijden een welhaast ongelijke strijd op de schier eindeloze ijsvlakten. Ik moet steeds weer aan deze TV-beelden denken wanneer ik als voetganger het Ajax-stadion betreed. Ik voel mij deelnemer aan een behendigheidswedstrijd of over eind blijven of een smak maken. Ajax in de sneeuw medio januari 1985. Het gras is bedolven ondereen dikke witte vacht. De felle oostenwind giert om elke hoek. Hoe lang dit duurt, vermag niemand te zeggen. Ook Ajax zal dit gelaten moeten ondergaan. De onverbiddelijke krachten van de natuur zullen ons weer moeten doen beseffen hoe kwetsbaar wij zijn. Er is echter één troost. De lente zal ons te hulp komen. De velden zullen weer groen worden, waarbij de zon ons op bewon- deringswaardige wijze zal helpen. Lente 1985. Een mooier perspectief is er na e'en barre winter nauwelijks denkbaar. J. H. H. markiezen rolhekken rolluiken bel voor een gedegen offerte: rapenburg 31 amsterdam-centrum 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 15