Notulen van de vergadering van de ledenraad 1 november 1984 (uittreksel) 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom, speciaal de erevoorzitter Van Praag en de ereleden De Jongh en Timman. De heren Westrik en Hordijk zijn door ziekte verhinderd en van de heren Boerkoel, Bogaard, Harms, Pil en Van Wijk is bericht van verhindering ontvangen. Aanwezig zijn 20 leden zodat voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2 van de statuten (18 leden). Tevens aanwezig de twee bestuursleden Van Eijden en Neefjes en administrateur Holsheimer. Vanaf deze plaats wenst de voorzitter de door ziekte afwezige heren een spoedig algeheel herstel toe. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. De notulen van de vergadering van 31 augustus 1984 Hierin dienen enkele correcties te worden aangebracht waarna de notulen door de voorzitter worden vastgesteld. 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad De vergadering gaat akkoord met de verkiezing als 1e plaats vervangend voorzitter van de ledenraad van de heer Kraan en 2e plaatsvervangend voorzitter de heerv. d. Zwaag (B1). 5. Mededelingen van het bestuur Het financieel verslag over de periode 1-7-1984/30-9-1984 wordt uitgereikt, alsmede een overzicht van recette-opbreng sten en toeschouwersaantallen. De heer Bartels geeft een toelichting op de overige opbreng sten en zegt dat de verhouding verkoop zitplaatsen t.o.v. staanplaatsen voorheen 50-50 procent was, maar het tegen woordig plm. 40% zitplaatsen t.o.v. 60% staanplaatsen is. Verder deelt hij mede dat het aantal donateurs toch met plm. 50 stuks is achtergebleven bij vorig seizoen. Bovendien zitten wij nog niet op de begroting van de Europa Cup-wedstrijden zodat de derde ronde noodzakelijk is. Ook de KNVB-bekerwedstrijden met tegenstanders als DOVO en eventueel Heerjansdam leveren geen toprecettes. Daarentegen zijn de opbrengsten van de competitiewedstrij den boven de begroting. De vraag wordt gesteld of de aangegeven toeschouwersaan tallen exclusief seizoenkaarthouders zijn, hetgeen bevesti gend wordt beantwoord. Verder wordt opgemerkt dat de opbrengst van de VIP-plaatsen toch exact te begroten is. Hierop zegt de heer Bartels dat er enkele slechte plaatsen bij zijn en hierdoor voordeliger dan de andere. Op een andere vraag: hoe de Pers aan de toeschouwersaan tallen komt wordt gezegd dat de Pers praktisch altijd zijn eigen schatting volgt. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat hij toch enige zorgen omtrent ons jonge elftal heeft ondanks dat er reeds 17 punten uit 9 wedstrijden zijn behaald. Er lopen veel mensen om onze spelers heen en het kost het 30 bestuur moeite om ze er van af te houden. Ondanks alles worden spelers toch van buitenaf beïnvloed. Zo wordt er bijvoorbeeld gesproken over schoencontracten van 150.000,- per jaar. De voorzitter is verder van mening dat in de thuiswedstrijd tegen Bohemians er meer had moeten worden gescoord en dat de tweede wedstrijd een moeilijke zaak zal worden. De overkapping van de staantribunes is zijns inziens een goed besluit geweest want de toeschouwersaantallen zijn toch con stanter geworden. Met de Stichting F-side is een goede verstandhouding en het F-sidehome heeft er mede toe bijgedragen dat men op vak F weinig last heeft. De uitwedstrijden zijn ondanks politie begeleiding toch soms nog een probleem. Vervolgens zegt de voorzitter dat het bestuur zich weinig aantrekt van de diverse negatieve perspublicaties. Het feit dat er mededelingen vanuit de AJAX-kring zijn verstrekt is veel ernstiger. Het artikel in de Nieuwe Revu is zijns inziens riooljournalistiek maar de publicaties in Vrij Nederland zijn een ernstige zaak. Hij vraagt vanuit de ledenraad een commissie te vormen die het geheel zal onderzoeken. Dit wordt een goed voorstel bevonden maar de commissie moet dan wel over alle gegevens kunnen beschikken, ledereen heeft met verbazing de artikelen gelezen en is van mening dat de zaak tot op de bodem moetworden uitgezocht. De voorzitter stelt voor dat in de commissie zullen plaats nemen de heren Gianotten, Kraan, Van Praag, Timman en v. d. Zwaag, waarmede een ieder akkoord gaat. De zaak zal inderdaad tot op de bodem worden uitgezocht waarvan verslag zal worden gedaan aan het bestuur. Vraag: wanneer de commissie kan beschikken over de nu reeds bij het bestuur bekend zijnde gegevens. De voorzitter zegt dat dit direct na terugkomst uit Praag zal geschieden. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat de financiële cijfers niet slecht zijn; de grote thuiswedstrijden moeten nog komen en terwijl er in de toeschouwersaantallen in de ere-divisie een duidelijke teruggang is, lopen de cijferes bij AJAX gelukkig omhoog. Er is met het bestuur van Fortuna Sittard gesproken over de negatieve instelling van hun ploeg in de wedstrijd tegen AJAX. De eventuele volgende tegenstander in het KNVB-bekertoer- nooi Heerjansdam heeft gevraagd de wedstrijd aldaar te spelen op welk verzoek overigens niet zal worden ingegaan. Het veld van FC Den Bosch blijft volgens de voorzitter tot 1 januari onbespeelbaar. Bij de RONDVRAAG worden zoals gewoonlijk nog verschil lende zaken aangeroerd. Zo wordt de vraag gesteld of de transferbedragen voorkomen de in Vrij Nederland onjuist zijn. Antwoord van de voorzitter: inderdaad ONjuist. Ook de hoofdtrainer bij de wedstrijd AJAX-FORTUNA SIT TARD komt ter sprake. Volgt hierna het voorstel nog eens het ledenbestand van de ondersteunende leden door te lopen, teneinde na te gaan of

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 16