Kroniek ajax-nieuws ff Seizoen 1984/1985-oktober 1984-No. 2 ff Allereerst zouden wij een paar zaken het jaarverslag aan gaande, willen rechtzetten. Daarin heeft op pagina 6 een onjuiste vermelding plaats ge vonden ten aanzien van de heer P. van Deyck. Verder is, op pagina 5 door een samenloop van omstandigheden de naam weggevallen van de heer C. A. Peeters, behorende tot de ondersteunende leden die ons in het verenigingsjaar 1983- 1984 ontvielen. Onze excuses hiervoor. En nu voetbal. We tippen hierbij nog even het resultaat aan wat onze deel name aan het 'AMSTERDAM 709'-tournooi betreft; de eerste dag won AJAX - in een slechte wedstrijd - met 1-0 van het Roemeense team, dat voor de nationale ploeg moest door gaan. In de finale - tegen het zuidamerikaanse elftal van 'Atletico Mineiros - kwam Ajax zó uitstekend uit de start blokken, dat het publiek enkele malen geestdriftig overeind kwam. Een schitterende goal van Marco van Basten en een benutte vrije schop door Ronald 'Koeman bezorgden ons een 2-3 voorsprong. Wat gaat een ploeg als 'Atletico Mineiros dan doenbikkelhard spelen. Ontoelaatbaar! Marco van Basten als slachtoffer het veld uit en de gasten (rode kaart) met 10 man verder. Dan mag het eigenlijk niet gebeuren dat de stand nog gelijk wordt (2-2) en na verlenging (nog 2-2) penalties moeten beslisssen. En toen verloor Ajax Het programma voor de eerste competitie-wedstrijd van onze A-Selectie gaf aan: Sparta (R) 'uit'. Op grond van het feit dat we sinds 1979 niet zulke beste ervaringen op 'Het Kasteel' hadden opgedaan (éénmaal gelijk de rest: verlies) waren we gewaarschuwd. Vóór de rust een gelijkopgaande strijd met een stand van 1-1 bij de thee. Toen ging trainer Vonk wijzigingen aanbrengen in zijn team, teneinde - zou je denken - in de tweede helft beter voor de dag te komen. Maar dat pakte averechts uit; binnen een kwartier stond AJAX met 1-4 vóór. Uiteindelijk werd het 2-5 en met dergelijke cijfers hebben we Spangen lang niet verlaten. 'Thuis' tegen MVV is van zuidelijke zijde toch beter gespeeld dan de 5-1 uitslag doet denken. In ieder geval een aardige partij voor het publiek Rob de Wit (2x), Marco van Basten, Gerald Vanenburg en Ronald Spelbos (penalty) gaven ons 'de vijf'. Behalve het fraai gescoorde tegenpunt (Vermeulen) kregen de bezoekers de kans om de uitslag een redelijker aanzien te geven, toen de bal op de 11-meter stip werd neer gelegd omdat MVV-er Smeets door Peter Boeve inderdaad binnen de beruchte lijnen was 'gevloerd'. Maar AJAX-doelman Hans Gal jé had er goed het oog in en stopte het schot. Hadden de discipelen van Aad de Mos hun kruit daarmede voorlopig weer verschoten In ieder geval was de wedstrijd AJAX-EXCELSIOR van minder gehalte dan de twee voorgaande partijen. Marco van Basten, Peter Boevé en Ronald Spelbos (penalty) zorgden alsnog voor een 3-0 zege, maar dat de 11.500 toe schouwers nu met volle teugen hadden genoten van goed voetbalwe zetten daar een vraagteken bij. NAC-AJAX werd op grond van slechte terreinomstandigheden afgelastDit werd in de loop van de ochtend reeds medegedeeld, terwijl er die dag geen regen meer is gevallen en alle andere wedstrijden wel doorgingenGeen terreinprik kers in Breda Wie het afgelasten van de wedstrijd tegen de B reden aars als zijnde gunstig dacht met het oog op de eerste partij in de strijd om de UEFA-CUP tegen het Luxemburgse RED BOYS DIFFzal na afloop van deze ontmoeting wel lelijk op zijn neus gekeken hebben. 'Het was barslecht, watAJAX daar tentoon spreidde', aldus een overigens fervente Ajacied die anders geen kwaad woord van zijn club wil horen. Uitslag 0-0. Ook in Alkmaar tegen AZ '67 bleek dat Dick Schoenaker c.s. het juiste evenwicht in de ploeg nog niet gevonden hadden. Weliswaar waren de twee Ajax-doelpunten van zeer goede kwaliteit (Felix Gassetich na fraaie actie van Sonny Silooy en nr. 2: Gerald Vanenburg na mooi voorbereidend werk van Marco van Basten), maar in zijn totaliteit kon het van Ajax-zijde véél beter. Nu werd het initiatief téveel aan de thuisclub over gelaten en stond Ajax soms met de rug tegen de muur. Kort voor het einde scoorde Kees Kist tégen maar er restte toen Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 4011098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam ff Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 Layout en druk Weltevreden/Grafica B.V., Bloemgracht 135,1016 KL Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 23 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 1