Wij lazen voor u Ajax-Bohemians. John Bosman rukt op (NRC Handelsblad) uit de pen van Herman Kruithof (zou misschien: Herman Kuiphof bedoeld zijn?) o.m. over toe schouwers-aantallen: Juist in deze eerste krachtmetingen van de competitie, nu niemand nog hopeloos onderaan staat of afgetekend op kop gaat, nu er nog niets is beslist, de spelers nog onverbruikt zijn en de velden doorgaans nog goed bespeelbaar, juist in deze periode mag je eisen, dat er positief wordt gespeeld. De slag om de aanwezigheid van de potentiële kijkers woedt in volle hevigheid en is nog nooit zo belangrijk geweest als ditmaal. In de eerste divisie is de leegloop bij het desastreuze af. Maar ook de eredivisie moet nadrukkelijk op haar tellen passen. Na drie ronden zijn er al 66.000 toeschouwers weggebleven bij de wedstrijden in onze hoogste klasse. Dat komt al neer op omstreeks een half miljoen gulden minder aan inkomsten. Het enige middel om die kwalijke trend te keren, is de toe schouwers betere waar te bieden. Als men niet zo'n over matige aandacht aan het lam leggen van de tegenstander zou spenderen, dan zou men een aardig eind kunnen vorderen op de weg naar aantrekkelijker wedstrijden. De huidige gemid delde eredivisiespeler heeft aanzienlijk meer in huis dan die van tien, laat staan twintig jaar geleden. Alleen: hij krijgt nauwelijks de kans om te laten zien wat hij kan. Als die tendens zich voort zet, waar blijft dan de werfkracht tegenover een uitermate kritisch publiek? Ajax-Bohemians 1-0. Dick Schoenaker in actie 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 19