30 faar AJAX-visdag „DE OMNIBUS" lid N.V.B. T.B.B.S. t inbraakweringen ontwerp fabrikage montage alle zon- en f. vermij - zon- en inttraakweringen Handboekbind-en restauratie atelier Voor inbinden van boeken en tijdschriften Brinkstraat 14 1097 VM Amsterdam Tel. 020-653775 12. Rondvraag De heer Alleman feliciteert het bestuur met de zo juist gereed gekomen overkapping van de staantribunes en feliciteert de gekozen leden voor de ledenraad. Hij vraagt de vereniging een proces op gang te brengen om de ledenraad te verkleinen. Zijn motivatie hiervoor is dat het aantal elftallen in de laatste jaren is gehalveerd. De voorzitter memoreert dat de heer Fischer dit idee ook eens heeft gelanceerd. Hij stelt dat de ledenraad zelf zijn mening ook in deze dient te geven. Het is aan de leden om deze zaak in gang te zetten. De heer Thoolen wil van de gelegenheid gebruik maken om het bestuur te bedanken voor het ter beschikking stellen van de accommodatie aan de scheidsrechtersvereniging Amster dam waar hij voorzitter van is. Hij biedt het bestuur een vaan van de SVA aan, alsmede een tweetal grensrechtervlaggen bestemd voor gebruik op de Voorland velden. Onder applaus bedankt de voorzitter de heer Thoolen voor de cadeaux. 13. Sluiting De voorzitter vraagt aandacht te besteden aan die leden, welke door ziekte bijeenkomsten als deze e.d. niet meer kunnen bijwonen. De bestuursleden zijn door tijdgebrek té weinig in de gelegen heid dergelijke bezoeken af te leggen. Er zijn in onze club wellicht mensen met meer vrije tijd om daar eens aan te kunnen denken. Verder deelt hij mede dat de opbrengst competitiewedstrijden nog slechts 25% bedraagt van de totaal opbrengsten. Het bel voor een gedegen offerte: grootste gedeelte van de inkomsten is dus vrij stabiel; prestaties op het veld blijven echter belangrijk. Indien de prestaties op het veld goed zijn dan gaat het met de sponsors ook goed hetgeen financieel voordelen voor ons kan geven. Voorts zegt hij blij te zijn dat AJAX nog steeds een vereniging is want dat is onze grote kracht. Veel mensen in de vereniging verrichten goed werk in de diverse commissies. De voorzitter bedankt iedereen voor zijn aanwezigheid en wenst een ieder wel thuis. De administrateur G. M. Holsheimer Bij het krieken van de dag, op 30 september 1984, ontwaard- den de kort gekrulde, kort potige maar zeer op bemesting ingestelde schapen, een dropping van een groot aantal in glimmend geel geklede figuurtjes. Zwaaiend met rieten stokjes, waaraan een draad met een haak was bevestigd, hokte het ploegje rond een extra drukdoend ventje, die zelfs een megafoon bij zich had om beter de baas te kunnen spelen. De schapen trokken zich blatend terug, naar het eind van de dijk, zo dicht mogelijk tegen het oude hek. Burgerbrug was de locatie voor de jubileum visdag van de Ajacieden. De schapen hadden er op gerekenEn hoe!Hun dijk was voor menig vissertje onneembaar c.q. onleefbaar gemaakt. Het op afstand aanlokkelijke vis walhallah was door hen met vernuft opgezette vallen ondermijnd! De met wat hoge grassprieten verborgen 'drukjes' waren een eerste, nog vriendelijke waarschuwing tegen het overschrijven van de natuurgrenzen. Pleite van de dijk en geen gepeur in ons boezemwater, stadsmensWat grimmiger werden de verrade- lijke enkelverstuikers door de, in de afweer opgenomen mol- lenploeg, aangebrachte uithollingen overdwars! Menig gips verbandje werd alras gescoord. En wat te denken van de ver- radelijke waterkant! Menig stram lichaam roestte van onder, en zeilde vloeiend, en zonder enige weerstand in het ijskoude water! Menig hoedje dreef zo hulpeloos, maar vastberaden in de rietkraag aan de overzijde. Waarna het 's anderedaags werd gevonden door de familie Kokmeeuw en genuttigd als ontbijt. Vaak, en zo ook vandaag, kregen ook de weergoden zwaar de P... in. Die openden alle registergewijs opgeslagen natuur rampjes! Lichte motregens, druilbuitjes, vergezeld door korte windstootjes, die de indringer eraan moeten herinneren dat hij niet in de bebouwde kom staat waar het portiek loktHier moet hij incasseren! Niet onder de indruk? Dan volgt het dijken- breuk repertoire. Van de druilbuitjes maken we wolkbreukjes en de wind laten we bijna onmerkbaar oplopen tot kracht negenFlinke jongens die dan nog lol in het vissen hebben Maar wat was dat??? Alle plagen ten spijt!Deze keer faalde de gehele afweer! Dit ploegje bleef ingegraven dóór-vissen, en ze deden nog eng ook. Uitgebreid eten, balletjes gehakt en gerookte paling, terwijl ze onder vol vuur van de weergoden lagenDoorweekt dooreten noemden ze dat! Ongelofelijk, en nog lachen ook! Gelukkig konden ze niet vissenNog geen twee visjes per man, hoorden we iemand in het voorbijlopen brommen. De man werkte zich tot op de bovenste plank van het hek, en terwijl hij zijn benen erover zwaaide, zagen we het water uit zijn kap- markiezen rolhekken rolluiken amsterdam-centrum 020-230023 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 14