Bestuur Op 1 juli 1983 was de samenstelling van het bestuur als volgt: Dagelijks bestuur: A. Harmsen, voorzitter; J. H. Westrik, secretaris en L. F. Bartels, penningmeester. Commissaris algemene zaken: A. J. van Eijden. Commissaris amateurvoetbal: J. Neefjes. Aan de beurt van aftreden waren de penningmeester, de heer L. F. Bartels en de commissaris amateur voetbal de heer J. Neefjes. In de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1983 werden beide heren bij enkele kandidaatstelling voor 3 jaar herkozen. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de voorzitter de heer A. Harmsen, die zich herkiesbaar stelt. Op zondag 29 januari 1984 werd in Den Haag de vrienschap- pelijke wedstrijd gespeeld HMSH-Ajax. Tijdens deze wedstrijd had - na ongeveer 10 minuten in de tweede helft-een vreselijk ongeluk plaats. Door dansende jongens op de dug-out waarin de Ajax-per- sonen waren gezeten bezweek het dak, waardoor de penning meester de heer L. F. Bartels en de assistent trainer J. M. (Hassie) van Wijk ernstig voetletsel opliepen. De heer Bartels moest 2 tenen van zijn rechter voet missen, terwijl Hassie van Wijk de 5 tenen van zijn linkervoet moest laten amputeren en bovendien nog een rugwervelblessure opliep. Volgens burgemeester en wethouders van Den Haag is na een onderzoek duidelijk geworden dat de bewapening van het betonnen dak zeer ondeskundig en in afwijking van de goed gekeurde constructietekening was uitgevoerd. Daarvoor is de aannemer verantwoordelijk. Beide heren maken het op 't ogenblik redelijk wel al zal het nog wel lange tijd vergen eer Hassie van Wijk zijn taak als trainer weer kan hervatten. In het afgelopen verenigingsjaar werden er 18 officiële bestuursvergaderingen gehouden als regel op dinsdag, aan vangende om 16.00 uur. Het einde kwam pas vaak na 24.00 uur. In de loop van de weken hadden de bestuursleden veel telefo nisch contact. Hieronder volgen enige besluiten die in bestuursvergaderin gen werden genomen. Een Memo van het bureau Inter Football, onder meer inhou dende vragen en voorstellen betrekking hebbende op het sei zoen 1983-1984 werd uitvoerig besproken. Het bestuur is van mening dat de uitgifte van toegangskaarten voor het spelershome met ingang van het seizoen 1984-1985 door het bestuur dient te geschieden. Besloten wordt deel te nemen aan het medio augustus 1984 te houden internationaal voetbaltournooi door PSV. De 17 nieuwe werkende leden met hun dames zullen worden uitgenodigd voor een bijeenkomst met het bestuur op vrijdag 7 oktober 1983. De leden van de commissie te weten de heren Fischer, Potharst en Schoevaart zullen ook met hun echt genotes worden uitgenodigd. Besloten wordt na afloop van de competitie de ketel van de centrale verwarming te vernieuwen en hiervan tevens gebruik te maken om over te gaan van olie op aardgas, hetgeen een aanzienlijke besparing in de stookkosten zal opleveren. Er zal een gasleiding moeten worden aangelegd. Een begroting, gemaakt door de heer Sebus, betreffende een plan tot het overkappen van de beide staantribunes wordt uitvoerig besproken. Getracht zal worden om deze werkzaam heden in te passen in het plan 'Accommodatieverbetering' van WVC. De bedoeling is dat met de werkzaamheden direct nè afloop van de competitie 1983-1984 wordt begonnen en dat deze zullen zijn beëindigd vóór aanvang van de competitie 1984- 1985. Het plan wordt vervolgens besproken met de Financiële Com missie, die er mede akkoord gaat indien aan enige bepalingen ondermeer goedkeuring van de leningsvoorwaarden, zal wor den voldaan. Besloten wordt 2 kleedkamers aan de amateurkant te laten verbouwen tot een krachtcentrum dat met het modernste ma teriaal zal worden ingericht. Er mag alleen gebruik van worden gemaakt onder toezicht van de heren Nolet of Koppelaar. Om het contact te intensiveren werden op vrijdag 16 maart de Ajax-supporters, die een V.I.P.-kaart hebben en onze sponsors door het bestuur ontvangen. Door voorzitter Harmsen werd aan de sponsors en aan de V.I.P.-ers, ongeacht het aantal plaatsen dat zij hebben, een bronzen Ajax-kop aangeboden ter gelegenheid van het 84-jarig bestaan van Ajax op 18 maart 1984. Op 8 maart 1984 werden de docenten en hoofden van scholen door het bestuur ontvangen om hen een inzicht te geven in de werkzaamheden van de Studie- en Begeleidingscommissie die ook aanwezig was. Op advies van Professor Greep en de doktoren Rolink en Groot zal dr. Otto Stibbe, 32 jaar, op proef als clubarts fungeren. Omdat het bestuur nog steeds van mening is dat bij iedere wedstrijd een (vrij groot) aantal toeschouwers kans ziet om de wedstrijd zonder betaling bij te wonen, zal worden getracht in Engeland inlichtingen in te winnen omtrent tourniquets. Voorzitter Harmsen is van mening dat, als het laten maken van tourniquets niet kan worden ingepast in het plan 'Accommo datieverbetering' van WVC ernstig moet overwogen worden of wij het niet zelf kunnen financieren. De heer Leo van Veen kwam 2 februari 1984 mededelen, dat hij nog graag het seizoen 1984-1985 bij de FC Utrecht wil spelen. Van Ajax zijde is daartegen geen bezwaar, maar het gevolg hiervan is, dat zijn tweejarig trainerschap, ingaande 1 juli 1984, wordt gewijzigd in één jaar, ingaande 1 juli 1985. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 7