Financiële Commissie Enquêtecommissie Toto- en Lotto-commissie Clubavond Commissie van de bijeenkomsten op 17 augustus 1983, 22 december 1983, 27 december 1983 en 20 februari 1984. Ook de leden van de Technische Commissie worden namens het bestuur bedankt voor de door hun verrichtte werkzaam heden. Op 1 juli 1982 bestond de commissie uit de leden: D. Keijzer Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk, voorzitter H. J. W. Pil, plaatsvervangend lid De vier heren werden in de jaarlijkse Algemene Vergadering van 8 september 1983 bij enige kandidaatstelling weer voor 1 jaar hèrbenoemd. De heren, die jaarlijks aan de beurt van aftreden zijn, hebben zich nu ook weer herkiesbaar gesteld. Op 22 augustus 1983 had een bespreking plaats over het door het Accountantskantoor Dijker Doornbos samengesteld concept financieel rapport over het boekjaar 1982-1983. Hierbij waren aanwezig: Accountant Drs. J. C. Burggraaff en zijn assistent de heer A. H. Groot; de 5 bestuursleden; de administrateur de heer G. M. Holsheimer. Van de financiële commissie waren aanwezig de leden: D. Keijzer; Ir. J. Lambregts; Drs. L. M. van Wijk en het plaats vervangend lid de heer H. J. W. Pil. Op 19 januari 1984 had het bestuur de eerste bespreking met de commissie over het plan tot overkapping-van de beide staantribunes. Bij deze bespreking was ook de heer J. D. Se- bus aanwezig. Op 14 mei 1984 had vóór de aanvang van de leden raadverga dering nog een tweede bespreking bestuur/financiële com missie plaats over het plan tot overkapping van beide staan tribunes. De commissie stemde in met de gevonden financiële oplossing. Namens het bestuur woorden van dank aan de leden van de commissie voor hun werkzaamheden. Volgens het bepaalde in artikel 17 van het huishoudelijk reglement dient deze commissie te bestaan uit een voorzitter, een secretaris en een lid. Als zodanig treden onderscheidelijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur seniores voetbal. Ingevolge het vorenstaande bestond de commissie in het afge lopen verenigingsjaar uit de leden: J. H. Westrik, voorzitter A. R. Been, secretaris en W. F. Schoevaart, lid Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie weer een zogenaamde 'slapende' commissie. Dit kon omdat de heer Been ten nauwste is betrokken bij het aannemen van nieuwe jeugdleden en de heer Schoevaart bij het aannemen van nieuwe leden voor het seniores voetbal. De commissieleden vonden het daarom niet nodig de nieuwe leden ook nog eens voor de enquêtecommissie te laten ver schijnen. Het aannemen van nieuwe leden blijft veelal beperkt tot be kenden van werkende- of ondersteunende leden. Is dit niet het geval dan zijn ze enige keren bekeken door scouts, zodat de commissie van mening is dat er geen aanleiding bestaat om in vergadering bijeen te komen. Op 1 juli 1983 bestond de commissie uit de leden: G. J. Hulscher F. C. Molema J. Slauerhof en C. E. F. Timman In het begin van het seizoen werd de commissie versterkt met de heer W. J. Oostrom. In de tot dusverre gevolgde werkwijze kwam geen wijziging. Aan het eind van elke vrijdagmiddag zijn de heren in de be- stuurkamer aanwezig voor de in ontvangstname en het con troleren van de formulieren. Het is in het algemeen wel bekend dat de totale opbrengst van de Toto en Lotto ongeveer 40 miljoen gulden achteruit is gelopen, zodat moet worden verwacht dat de opbrengst bij Ajax ook lager zal zijn dan in het verleden. Maar dat zal de penningmeester wel bekend maken in zijn financieel verslag. Niettemin worden de commissieleden - die uiteraard er niets aan kunnen doen dat de opbrengst terugloopt - namens het bestuur hartelijk dank gezegd voor hun inspanning om de opbrengst zo hoog mogêlijk te doen zijn. Op 1 juli 1983 bestond deze commissie uit de.volgende leden: M. Lindeman, voorzitter E. W. Bormann, secretaris P. J. Mendes J. A. Schouwenburg en C. A. Welling, penningmeester Door drukke werkzaamheden was de heer Lindeman genood zaakt om zijn functie als voorzitter'tijdelijk neer te leggen. De heer Bormann werd zijn plaatsvervanger. De eerste officiële clubavond werd 3 september 1983 gehou den, waarbij ook de dames aanwezig waren. Op 2 december 1983 clubavond met dames en bezoek van Sint Nicolaas en zijn knecht. Op vrijdag 16 december werd in samenwerking met de ont spanningscommissie een gezellige avond georganiseerd voor alle leden - met hun dames-die lid van een commissie waren. Vrijdag 20 april 1984 had de commissie een eier-avond (met paasbrood) georganiseerd voor de vaste bezoekers van de clubavonden, vergezeld door hun dames. De sluitingsavond, waar ook de dames aanwezig waren, werd gehouden op vrijdag 11 mei 1984. Zondagmorgen 25 september was het voor de deelnemers aan de 29ste Ajax visdag vroeg opstaan. Een voordeel was dat in de nacht van zaterdag op zondag de klok één uur werd terug gezet. 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 28