Verslag van de vergadering van 2 februari 1984 Verslag van de vergadering van 14 mei 1984 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder erevoorzitter Van Praag en erelid Timman. Bericht van verhindering is ontvangen van de leden .Bartels, Fischer en Hordijk, alsmede van de ereleden' De Boer, De Jongh, Volkers en Vunderink. Aanwezig zijn derhalve 24 leden, zodat is voldaan aan het bepaalde in artikel 24, lid 2, van de statuten (tenminste 18 leden). Tevens zijn aanwezig de bestuursleden Van Eijden en Neefjes. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat schriftelijk bericht van verhinde ring is ontvangen van de heer Fischer. 3. Vaststelling van 'de notulen van de vergadering van 7 november 1983 De notulen worden doorvoorzitter Harmsen ongewijzigd vast gesteld. 3a. Ingevolge het bepaalde in artikel 35, lid 6, van de statuten wordt goedkeuring gevraagd van de statutenwijziging aangenomen in de jaarlijkse Algemene Vergadering van 8 september 1983 De vergadering gaat met'algemene stemmen akkoord met de in de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 8 september 1983 aangebrachte wijziging in de statuten. 4. Mededeling(en) van het bestuur Het financieel overzicht over de periode 1 juli 1983-31 decem ber 1983 wordt aan de aanwezigen uitgereikt. Dit geeft aanleiding tot het stelien van vragen o.m. de terrein- huur bij beker-wedstrijden; verkoop seizoenkaarten; op brengst vriendschappelijke wedstrijden e.d. Tijdens het antwoord van c|e voorzitter memoreert deze tevens het rampzalig verloop van-de (vriendschappelijke) wedstrijd tegen HMSH te Den Haag eri het hier door penningmeester Bartels en trainer Hassie van Wijk opgelopen ernstige voet letsel. Hassie van Wijk zal vooral geestejijk een moeilijke periode te verwerken krijgen, maar we zullen trachten hem duidelijk het gevoel te geven dat hij er nog steeds bijhoort door hem ook steeds zoveel mogelijk bij alles te betrekken. Voor Loe Bartels is dit eigenlijk een tweede ramp, achter elkaar. Hopenlijk zijn beiden weer gauw in ons 'midden. De voorzitter deelt verder mede, dat er plannen bestaan voor vriendschappelijke wedstrijden te spelen in Vancouver, To ronto, New York en Japan in de periode 12 mei-9 juni 1984. Aansluitend zullen de spelers voor het Nederlands elftal wor den afgeleverd in Brazilië voor het spelen in het daar te houden tournooi. De heer Potharst zegt te hebben gelezen dat dit tournooi niet doorgaat. De voorzitter antwoordt dat dit nog niet officieel is en dat er dan vermoedelijk naar een andere datum zal worden gezocht. De voorzitter vervolgt de vergadering met de mededeling dat na overleg met de doktoren Greep, Rolink en Groot een nieuwe clubarts, te weten Dr. O. Stibbe is aangesteld tot het einde van het lopende seizoen. Kort geleden is 'een krachtcentrum in ons stadion in gebruik genomen. Wat de positie van het eerste elftal betreft hebben we punten verlies geleden bij Haarlem, FC Den Bosch en Excelsior het geen niet noodzakelijk was. De tweede helft van de competitie kunnen we met gematigd optimisme tegemoet zien. De op dracht: Europees voetbal in het komende seizoen, zal ver moedelijk wel worden gehaald.. 5. Rondvraag De afwikkeling van het Mundialito-tournooi komt opnieuw ter tafel; het (téveel?) uitgegeven aantal parkeerkaarten bij Ajax- Feyenoord; verlenging trainers-contracten; overkapping staantribunes; afspraken met de politie; reglementswijziging inzake toegang KNVB-bekerwedstrijden. Als allerlaatste dankt de heer Kraan namens de heer Fischer voor het hem toegezonden cadeau van de ledenraad. 6. Sluiting 1. Opening Voorzitter Harmsen opent de vergadering en heet alle aanwe zigen welkom, speiaal de erevoorzitter Van Praag en het erelid Timman. Bericht van verhindering is ontvangen van de leden Fischer en Schoevaart, alsmede van de ereleden De Boer, De Jongh, Volkers en Vunderink en het bestuurslid Van Eijden. De heer Henrichs zal iets later ter vergadering komen. Op het ogenblik zijn dus 24 leden aanwezig, zodat voldaan is aan het gestelde in artikel 26, lid 2, van de statuten (tenminste 18 leden). De voorzitter maakt zijn excuus voor het iets te late aanvangs- uur dat veroorzaakt is door een bespreking met de financiële commissie. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 2 februari 1984 De notulen worden ongewijzigd door de voorzitter vastge steld. 4. Mededelingen van het bestuur De voorzitter deelt mede, dat het bestuur zojuist een gesprek heeft gehad met de financiële commissie omtrent de overkap ping van de beide staantribunes. Unaniem was men van mening dat de overkapping moet plaatsvinden. Er van uitgaande dat er 250 bezoekers méér op de staantri bunes per wedstrijd verwacht worden, zal het geheel zichzelf in 10 jaar kunnen financieren. De toegangsprijs voor de staantribunes zal van 7,50 tot 10,- per wedstrijd worden verhoogd. Een subsidie in het kader van het werklozenproject zal niet haalbaar zijn, omdat uitsluitend op de loonsom, welke slechts 20% van het totale bedrag uitmaken, 40% subsidie kan wor den verkregen. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 13