in aanmerking komende plaatsen werden verkocht. Doordat de V.I.P.-kaart tevens als autokaart geldt is de op brengst van de parkeerkaarten ten opzichte van vorig jaar verminderd. Investeringen In juli 1983 is een cabine in het stadion gebouwd, waardoor aparte zitplaatsen voor het bestuur van Ajax, voor het bestuur van de bezoekende club en officials beschikbaar kwamen. De vrijgekomen plaatsen zullen bij de V.I.P.-tribune worden ge voegd. Deze investering zal daardoor in enkele jaren kunnen worden terugverdiend. Transfers De van buiten aangetrokken spelers waren Felix Gasselich en Ronald Koeman. Daarnaast zijn er vier spelers uit 'eigen kweek' gecontracteerd. De transferperiode stond vooral publicitair in het teken van het vertrek van Johan Cruijff. Er kon geen overeenstemming wor den bereikt over verlenging van zijn contract, omdat dit de financiële draagkracht van Ajax ver te boven zou gaan. Daarbij speelde bovendien, dat het positieve effect op de recettes bij het meespelen van Cruijff geleidelijk was verminderd. In het licht van de financiële positie van Ajax, zouden bij verlenging van het contract, elders grote concessies moeten worden ge daan, waardoor het niveau van Ajax als geheel niet zou kunnen worden gehandhaafd. Ondanks erkentelijkheid voor zijn grote verdiensten voor Ajax op voetbalgebied heeft het bestuur hem daarom moeten laten gaan. De loting voor de eerste ronde van de Europa Cup is niet ongunstig uitgevallen, zodat de vooruitzichten om daarin verder te komen goed zijn. Het bestuur heeft besloten om die eerste ronde in het eigen stadion te laten spelen, omdat daar de resultaten veel beter uitvallen dan in het kille Olympisch Stadion. Ik hoop dat op het veld goede en attractieve wedstrijden door Ajax gespeeld zullen worden. Tot slot dank ik mijn medebestuursleden, de leden van de Financiële Commissie en van de Terrein- en Onderhouds- commissie voor de wijze, waarop wij in het afgelopen jaar hebben samengewerkt. Verder dank ik de administratieve staf voor haar inzet. Leve AJAX. Amsterdam, 20 augustus 1983 Ook de heer Bartels ontvangt van de vergadering lof en waar dering voor zijn prachtig werk. 6. Verslag van de Financiële Commissie De heer Van Wijk, voorzitter van deze commissie, zegt dat enige tijd geleden de noodklok werd geluid. Als taak werd toen o.m. gesteld: een sluitende begroting. Hij spreekt thans zijn dank en waardering uit voor de sluitende exploitatierekening, hetgeen zijns inziens een krachttoer van de eerste orde is geweest. Hij besluit met de mededeling dat hij namens de financiële commissie de ledenvergadering over 14 dagen zal voorstellen het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. 7. Vaststelling van de door de financiële commissie goed gekeurde begroting De vergadering gaat akkoord met de begroting. 8. Verslag van de Technische Commissie De heer H. Smit leest het volgende verslag voor: Amsterdam, augustus 1983 Mijne heren, De leden van de technische commissie en de bestuursverte- genwoordigers, stellen het op prijs u hierbij verslag te doen van haar werkzaamheden gedurende het afgelopen vereni gingsjaar. De commissie is zoveel mogelijk maandelijks bijeen geweest, waarbij openhartig werd gediscussieerd over technische zaken de vereniging betreffende. Nochtans dient te worden gestreefd, door veelvuldiger infor matie vooraf, onduidelijkheden ten aanzien van het technisch beleid te voorkomen. In tegenstelling tot het vorig seizoen is het scoutingsgebeuren goed verlopen, mede door de aanstelling van een 'full-time' oefenmeester als: Hoofd Opleidingen. Veel waardering heeft de commissie voor zijn inzet, aktiviteit en administratieve opvolging. Namen de Technische Commissie: Namen het bestuur: H. Smit A. J. van Eijden 9. Bespreking bestuursbeleid De heer Potharst deelt mede dat hij waardering heeft voor het gevoerde beleid, doch dat hij iets meer zou willen weten aan gaande het aantrekken van de speler Gasselich. De voorzitter geeft hierop uitvoerig commentaar. De heer Been geeft vervolgens een uitgebreide lezing over de jeugdopleiding bij Ajax en besluit met het verzoek eerst in eigen gelederen te kijken vóórdat een speler wordt aange kocht. Voorstellen van het bestuur I. Het bestuur stelt voor om het werkend lid J. D. Sebus te benoemen tot lid van verdienste. Op verzoek van de heer Kraan deelt secretaris Westrik mede, dat de heer Sebus jarenlang deel uitmaakt van de terrein- en onderhoudscommissie en dat hij sterk de hand heeft gehad in vele verbouwingen die de laatste jaren in ons stadion hebben plaatsgevonden. De heren Van Praag en Timman beamen de vele verdiensten van de heer Sebus voor Ajax. Hierna besluit de ledenraad met algemene stemmen vóór om de heer Sebus te benoemen tot lid van verdienste. 2. Het bestuur stelt voor om het ondersteunend lid de heer H. E. de Weers, lid van de studie- en begeleidingscommis sie, te benoemen tot werkend lid, met terugwerkende kracht tot 1 juli 1983. De ledenraad gaat met algemene stemmen akkoord met dit voorstel. 3. Het bestuur stelt voor de onderstaande 17 ondersteunende leden te benoemen tot werkend lid, met terugwerkende kracht tot 1 juli 1983. G. Blanes (1955); Chr. J. Bolle (1936); D. Bos (1932); J. Hagenaar (1937); P. C. Heemskerk (1955); C. R. ter Horst (1937); Th. L. Heemskerk (1965); Th. Kapper (1927); R. Kapper (1927); L. Lissauer (1935): J. C. Mittemeijer (1935); 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 11