AMSTEL BIER maar merkwaardig genoeg was, na de overwinning op kam pioen St. Martinus, alle spirit verdwenen en werden de laatste vier wedstrijden zelfs verloren. SC Oriënt werd in Amsterdam-Noord betrekkelijk eenvoudig opzij gezet. Aanvankelijk zag dat er niet naar uit, omdat de gastheren 't middenveld steeds oversloegen en snel uit de defensie kwamen. Abel Blom in 't doel verkeerde echter in grote vorm en mede aan-hem was 't te danken dat de stand bij de rust slechts 1-0 was. Na de hervatting stelde Ajax spoedig orde op zaken; René Wormhoudt, die goed speelde, schoot een vrije schop keihard in, Menasz Aharon zorgde voor 1-2 en Bas Aertsen voor 1-3. Dat Joop Leeuwendaal uit een straf schop nog 1-4 scoorde was alleen nog belangrijk voor de statistiek. Ook thuis tegen St. Martinus 2 keken we eerst tegen een 0-1 achterstand aan, na een aantal kleine defensiefoutjes. Nadat Joop van Nielen een eenvoudige kans had gemist, scoorde Ed Lefeber in de rebound toch 1-1. Joop van Nielen zelf maakte zijn fout goed en scoorde nog voor de thee 2-1De gasten vochten terug tot 2-2, maar opnieuw Joop van Nielen en Mike Harman stelden de Ajax-zege tenslotte veilig (4-2). Tegen Madjoe 2 gingen eventuele kampioenskansen in rook op. Hoewel Ajax sterker was, wist 't zich geen echte kansen te creëren. Madjoe was met schaarse uitvallen eigenlijk ge vaarlijker. Na de hervatting een zelfde beeld, waarbij we de tegenstander te veel vrijheid lieten. Bij een gevaarlijke counter scoorden de Kruislaan-bewoners verdiend de enige goal (0-1). Zoals gezegd, de lijn was uit 't elftal. In Ookmeer tegen ZSGO 2 begon ons team energiek, maar had geen antwoord op de counter-tactiek van zijn tegenstander. Bij een vrije schop van ZSGO werd 'de muur' niet goed georganiseerd en prompt was 't 1-0. Na de thee een nog feller Ajax, dat in de afwerking echter faalde en moest toezien hoe de gastheren met nog twee treffers definitief afstand namen (3-0). Alleen René Worm- houdt, Cees Boot en Abel Blom kunnen terugzien op een goede wedstrijd. Thuis tegen Rivalen 2 speelden we misschien wel de slechtste wedstrijd van 't seizoen en zou Abel Blom niet in de goal hebben gestaan dan was een debacle waarschijnlijk geweest. Een op papier toch sterk elftal toonde weinig beweging, slecht veldspel en geen enkel schot. Grove fouten in de verdediging werden resoluut afgestraft. Dat tenslotte ook van de Meteoor 2 in Amsterdam-Noord met 2-1 verloren werd, zullen we laten voor wat het is. Mogelijkerwijs dat elftalleider Blekkenhorst volgend seizoen wat meer succes heeft. Hij mag slechts hopen dat zijn spelers dan 't hele seizoen gemotiveerd zullen spelen en niet te snel het bijltje erbij neerleggen. Het moet toch mogelijk zijn 't vierde elftal naar de Reserve 3e Klasse te brengen. Heren spelers: aan u de taak. Jan Buskemolen AJAX 1 (zaterdag-voetbal) 'NEC '75' uit' zou geen gemakkelijke opgave worden. Zij hebben ook een top-scorer in de gelederen nl. Rinus Visser, die nog in strijd is met onze Rolf Grootenboer over de vraag: wie van de twee de titel 'top-scorer' heeft veroverd van de KNVB-afdeling Amsterdam Die Rinus Visser was het die AJAX op achterstand zette, maar nog voor de thee maakte Frans Grootenboer gelijk. In de tweede helft behield AJAX het initiatief, maar kansen werden niet benut. Een schitterend door Rolf Grootenboer ingeschoten vrije schop, vanaf de rand van het strafschop gebied, bracht ons aan de leiding, die uiteindelijk door Ron Oudendijk tot 1-3 werd uitgebouwd. Een lastige klip op weg naar het kampioenschap was omzeild. De mogelijkheid om tegen Overamstel (op hun terrein) kampioen te worden drukte schijnbaar als een zware last op de spelers. In de eerste helft hadden wij tenminste de grootste moeite met deze tegenstander. Bij de rust stond het 1-1; Overamstel had aanvankelijk de leiding genomen, doch Rolf bracht ons weer langszij. In de tweede helft liepen we snel uit naar 1-3, o.a. door een schitterende goal van Max Vischschoonmaker. Juist toen we dachten dat daarmede de strijd wel gestreden was, maakte onze doelman Tinus van Teunenbroek een onbegrijpelijke fout bij een afstandschot (2-3). Uiteindelijk kon Ron Ouden dijk de winst zeker stellen (2-4). Na het laatste fluitsignaal bleek onze enig overgebleven con current, met name JOS, verloren te hebben bij Geinburgia, waarmede het kampioenschap van AJAX in de derde klasse KNVB afdeling Amsterdam - zaterdagvoetbal, een feit was. Hoera! Vóór de thuis-wedstrijd tegen Rivalen ontvingen aanvoerder Frans Grootenboer en begeleider Ton Alleman namens het bestuur bloemen uit handen van de heer Neefjes, dit in verband met het behaalde kampioenschap. Hierna kon begonnen worden. Hoewel het gestelde doel: Kampioen worden wel was gerealiseerd, werd er toch nog met 100% motivatie gestreden, omdat het elftal alle 40 wedstrijd- punten wilde binnenhalen. Tevens was Rolf Grootenboer immers nog in strijd gewikkeld om de titel: top-scorer van Amsterdam zaterdagvoetbal. Aldus kwam AJAX hier binnen de krijtlijnen. In de eerste helft stond het vizier bij onze jongens niet op scherp; vele kansen werden gemist. En toen nam Rivalen, dat prima speelde de leiding, 0-1 hetgeen ook de ruststand zou worden. Na de pauze werden de zaken energieker aangepakt, en was in korte tijd orde op zaken gesteld. Rolf scoorde daarbij liefst vijf keer, terwijl Ron Oudendijk het zesde doelpunt voor zijn rekening nam. Eind-uitslag: 6-2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 9