SENIORES-OVERZICHT breide gedachtenwisseling over zaken van velerlei aard, waarbij uiteraard de meeste aandacht wordt gegeven aan de overkappings-plannen. Uiteindelijk vraagt de voorzitter wie tégen is. Dat is niemand en derhalve zal de overkapping er komen. De voorzitter voegt hier nog aan toe dat het ketelhuis aan vernieuwing toe is en dat van deze gelegenheid tevens gebruik zal worden gemaakt om over te schakelen op gas, hetgeen een aanzienlijke besparing op de stookkosten zal geven. Verder: er zal dit jaar geen verhoging van de contributies e.d. worden toegepast; uitzondering hierop zijn de VIP-plaatsen. Dan memoreert de voorzitter het kampioenschap van het tweede elftal, de Juniores A1, A2, B1, C1, D1, D2, E1 en het Seniores-team (zaterdagcompetitie). De A1-Juniores hebben de eerste wedstrijd voor deelname aan het Kampioenschap voor Nederland te Zeist, tegen Haarlem- uit met 0-2 gewonnen. De Voorzitter maakt verder melding van een gesprek met een aantal lieden van de F-Side. Daarbij lijkt het erop dat met een aantal juiste mensen is gesproken. De laatste wedstrijden hebben we 'uit' zowel als 'thuis' minder problemen gehad. Maar in zo'n grote groep kunnen natuurlijk altijd enkele 'slechten' tussen lopen. De rondvraag brengt o.m. aan de orde: de affaire Olsen; con structie zijkanten der tribunes; het Mondialito-toernooi; lof aan bestuur voor de vele arbeid; lof aan jeugd- en seniores- commissie; verheugenis plaatsing voor Europees voetbal; aandacht voor langdurige zieke clubgenoten e.a.; hun dank aan de leden van de Bordjes-club voor de toegezonden atten ties; affaire Kieft; besproken zaken ledenraad naar buiten; vaatjes bier F-Side en klachten daarover. Sluiting. De datum voor de jaarvergadering van de Ledenraad wordt vastgesteld op 31 augustus a.s.; de Algemene Jaar vergadering zal plaatsvinden op 13 september a.s. door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Ajax 3 heeft lange tijd mee kunnen doen in de strijd om de bovenste plaats maar heeft 't uiteindelijk net niet kunnen redden. Als we de laatste wedstrijden van 't seizoen nog even kort de revue laten passeren, dan noteren we een goede 4-2 overwinning op UW 2. Ron Colier scoorde na fraai aangeven van Rob van Aarst 1-0, maar een stug UW kwam na een half uur weer op gelijke hoogte. In de tweede helft opnieuw veel pressie en goals van Pradeep Sheoratan (een subtiel 'lobje') en Erik Griffioen werd 't 3-1Nog even kwamen de Utrechtenaren terug tot 3-2 en was 't nog benauwd, maar Erik Griffioen opnieuw zorgde voor een verdiende 4-2, door een fraaie pass van John van Helvert hard af te ronden. Op sportpark De Eendracht werden de punten geheel onnodig aan De Spar taan 2 gelaten. Alhoewel een dosis pech kan worden aan gevoerd, mag niet vergeten worden dat ook eigen schuld hier debet aan was. Een penalty missen of tè fraai een goal willen maken kan alleen als je ruimschoots vóór staat. Nu putten de roodbroeken moed uit die verprutste kansen en konden zij bij één van hun weinige aanvallen zelfs de volle winst binnen halen (1-0). Een week later herstelde 't elftal zich goed tegen Holland 2. Een over alle linies sterker Ajax gaf de gasten geen kans. Marco van Zoest zorgde voor 1-0 en 2-0. Vooral de eerste goal van grote afstand gescoord, mag extra genoemd worden. Ron Coller zorgde voor 3-0 na goed werk van Vico Waas. Door een onachtzaamheid in de defensie van Ajax wist Holland de traditionele eer te redden (3-1 Tegen Elinkwijk 2 op Voorland behaalde Ajax opnieuw een verdiende overwinning op een tegenstander die zeer ver dedigend ingesteld was en slechts hoopte op de 'counter'. De enige goal viel in de tweede helft, toen Erik Griffioen een corner van Pradeep Sheoratan fraai inkopte (1-0). Zeeburgia 2 bracht ons weer met beide benen op de grond en won eveneens met 't kleinst mogelijke verschil (1-0). Helaas moesten we deze wedstrijd, door erg veel blessures, verzwakt afwerken. Desalniettemin waren we beslist niet kansloos, maar jammer genoeg konden we aanvallend te weinig vuist maken. Eén goed Zeeburgia-doelpunt was genoeg voor de beslissing alhoewel een blunder van hun doelman, zo'n twintig meter voor zijn doel staande, bijna de gelijkmaker opgeleverd had. De schuiver van Peter Passchier ging echter juist naast. Ook Ed Lefeber was in de slotfase nog eens de doelman voorbij, maar zag zijn schot door een verdediger van de doellijn gehaald. Tegen AFC 2 was het geen beste 'pot' op 'Goed Genoeg'. Het was te merken dat wij onze derde wedstrijd in 5 dagen speel den. De vermoeidheid deed zich gelden. Pas in de tweede helft ontdekten we iets dat op voetbal leek. AFC miste een ideale kans vanaf 11 meter na een onnozele handsbal. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel en pas heel laat viel dan ook de beslissing. Om precies te zijn in de voorlaatste minuut. Marco van Zoest rondde een lange pass van Pradeep Sheoratan doel treffend af. In blessuretijd werd 't nog 0-2 toen Rob van Aarst een voorzet van Joop van Nielen via de AFC-doelman inschoot. Tegen EDO 2 speelden we een goede wedstrijd, vooral na de rust. Hoewel onze kampioenskansen maar erg klein waren, moesten we in elk geval van 't boven ons staande EDO winnen. Dat lukte uiteindelijk vrij simpel. Al vroeg in de wdstrijd namen we een voorsprong door John van Helvert, die een vrije schop van de dit keer bijzonder goed spelende Vigo Waas afrondde. Defensiefouten waren de oorzaak van de Haarlemse gelijk maker. Na de hervatting kregen de gasten binnen twee minuten de genadeslag. Eerst scoorde Kenneth Pont met een 'Braziliaanse lob', direct daarop gevolgd door een goal van Erik Griffioen na prima werk van Vigo Waas. Deze speler smaakte het genoegen een pass van Peter Passchier ineens op de pantoffel te nemen (4—1). Helaas bleek dat onze concur rentie ook gewonnen had, waardoor 't laatste strohalmpje voor 't kampioenschap verloren ging. De laatste wedstrijd tegen DCG 2 moeten we maar snel ver geten. De motivatie was weg maar bij onze tegenstanders nog niet, omdat die nog niet geheel veilig waren. Desalniettemin probeerden wij aan onze sportieve verplichtingen te voldoen, maar 't wilde eenvoudig niet meer. Jammer, maar een derde plaats na onze promotie mag er toch zeker zijn. Misschien komen we volgend jaar weer een stapje verder. Ajax 4 kon lange tijd in de top van de afdeling meedraaien, 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 8