00 F. de Wit LeCoqSportif £ruyff Sportswear SEDSTUUISL TONNIE PRONK j voor kwaliteit en service in twee goals van Wilco van Buuren. Eerst kopte hij een corner van Marco Dijkhuizen fraai in en enkele minuten later verzil verde hij een vrije schop laag in de benedenhoek. Daarmee was de wedstrijd gespeeld (3-0). In Sloten tegen Blauw-Wit 2 startte Ajax weer erg zwak en ook nu stonden we al spoedig met 2-0 achter. Pas na een half uur kreeg Ajax wat greep op 't spel en bracht Erik Griffioen ons terug in de race na een pass van Frans ten Hoope. In de tweede helft werd er veel beter gespeeld en ook de inzet was groter. Mark Vrolijk benutte kort na elkaar twee strafschoppen op zeer koelbloedige wijze. Toen waren we van alle zenuwen bevrijd en via Marco van Zoest, Erik Griffioen en Pradeep Sheoratan werd 't uiteindelijk 2-6. Erg fraai. We moeten nog een compliment maken aan onze doelman Remcode Jong, die bij de stand 2-0, zeer goed keeperswerk verrichtte en ons behoedde voor een grotere achterstand. Ajax 4 bevindt zich ook nog in de kopgroep. In de uitwedstrijd tegen RKAVIC 4 speelden we een zeer slechte helft met veel verdedigingsfouten. Dat resulteerde al spoedig in twee doel punten voor de Amstelveners en dat was tevens de ruststand. Met wat omzettingen na de thee en wat meer agressie werd pressie uitgeoefend op 't RKAVIC-doel en dat resulteerde in vele kansen. Ed Lefeber bracht de stand terug tot 2-1, maar door 't aanvallende concept werd 't helaas achter gevaarlijk en daardoor 3-1. René Wormhoudt bracht ons weer naar 3-2, maar helaas kwamen we niet verder. Hoewel sommigen de vinger beschuldigend in de richting van de arbiter wezen, moeten we toch de hand in eigen boezem steken, 't Was gewoon erg pover! Uit tegen Swift 2 begon Ajax sterk met een schot op de paal van Hans Rettich, gevolgd door een keurige lob van Mike Harman (0-1Nog vóór de rust kwam een fel Swift door misverstanden in onze defensie op een 2-1 voorsprong. Toen we aan de laatste drie kwartier begonnen, zagen we Ajax rustiger spelen. Patrick Wormhoudt bracht de stand op 2-2 en vervolgens tekenden Theo van Diepen, op aangeven van Joop Leeuwen- daal en Ed Lefeber, voor 2-3 en 2-4. Alles scheen in orde te zijn, doch nonchalance in de defensie was de oorzaak van een nieuwe tegengoal (3-4) en Abel Blom moest in de laatste seconden nog éénmaal handelend optreden om de gelijk maker te voorkomen. Op de verjaardag van Ajax, 18 maart 1984, zorgde Ajax 4 voor een flinke verrassing, door met onverwacht grote cijfers te winnen van 't lastige DJK 2 aan de Kruislaan. Ditmaal een goed sluitende defensie en een agressief en fel Ajax met doelman Abel Blom aan het hoofd in grootse vorm. De rust was 0-0. In de tweede helft speelde ook Mike Harman op het middenveld een centrale rol. Een hoge bal van Hans Rettich werd door de DJK-goalie fout beoordeeld (0-1en kort daarna een schot van Bas Aertsen na een goed lopende aanval (0-2). Toen was de weerstand gebroken. Na goed werk van Ed Lefeber scoorde Joop Nielen 0-3 en Hans Rettich tekende voor de eindstand 0-4 door een vrije schop langs de slecht opgestelde DJK-muur te trappen. JUWEUER-HORLOCER EIGEN REPARATIE-INRICHTING Uit de gegevens van Jan Buskermolen nog 't volgende omtrent Ajax l-zaterdagvoetbal. Ajax-Nectar Deze wedstrijd werd begonnen met onze goalgetter Rolf Grootenboer, als wisselspeler. De eerste helft toonde een rommelig spelbeeld. Het duurde tot de 35e minuut aleer de score werd opengebroken door Max Vischschoonmaker. Hierna nam Ajax het initiatief echt in handen zonder tot grote hoogte te stijgen. In de tweede helft werd door score uit gebouwd tot 5-0 door goals van o.a. Robbie Ombre en Rolf Grootenboer. Beste man van het veld was zonder twijfel de uitstekend leidende scheidsrechter. Ajax-Flevo '80 De uitwedstrijd was destijds in een 2-12 overwinning voor Ajax geëindigd. De opdracht luidde thans: om deze score te over treffen. Zeker in het eerste half uur leek Ajax hierin te slagen, door 5x te scoren. Zonder aanwijsbare reden stokte de machine daarna. De rust brak aan met een stand van 6-0 in het voordeel van Ajax. In de tweede helf deed zich bij de stand van 7-0 een vervelend incident voor waarbij een speler van Flevo '80 een gebroken scheenbeen opliep. Langs deze weg wensen alle spelers en begeleiders hem van harte beterschap toe. Ajax wisselde hierna waarbij o.a. Ed Joustra zijn opwachting in de hoof- macht maakte. De wedstrijd ging door het incident als een nachtkaars uit. De eindstand werd 9-0 in het voordeel van Ajax. AS '80-Ajax Na de berichtgeving in de lokale pers van Almère dat Ajax in de thuiswedstrijd de scheidsrechter zou hebben omgekocht gingen onze spelers op alles voorbereid naar Almère. Vanuit een behoudend concept zou getracht worden de tegenpartij te verschalken. De scheidsrechter, die prima leidde, hield in de beginfase de touwtjes strak in handen. Dit had in de 20e minuut tot gevolg dat een speler van AS '80 na een natrappende beweging uit het veld werd gestuurd. De uiterst actieve Frans Grootenboer scoorde beheerst 0-1 en kort daarop maakte Rob Ombre op schitterende wijze 0-2. In de tweede helft met wind mee werd de voorsprong gecon- Rijksgedipl. Goud- en Zilversmid De Clercqstraat 72 Amsterdam-West Telefoon 125561 Tegen inlevering van deze advertentie 10% korting TEVENS VERHUUR VAN SKI'S EN SKISCHOENEN Chr. Huygensplein 3-Amsterdam - Telefoon 946257 Amstprdam - Tplpfnnn Q46257 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 9