AMSTEL BIER i Uittreksel notulen Vergadering ledenraad d.d. 2 februari 1984 de jongens van de F-side. Die gesprek ken zijn in aanwezigheid van de politie en enkele spelers heel goed verlopen. Ik denk toch dat we, als wij ons van beide kanten blijven respecteren, een heel eind komen. Natuurlijk vertegenwoor digen de mensen met wie je spreekt niet de hele F-side maar ik denk toch dat het noodzakelijk en gewenst is met deze jongens op 'speaking terms' te blijven om op deze wijze weer wat rust te krij gen. Ik denk dat dat goed is voor het hele Nederlandse voetbal want wat Ajax als voorbeeld geeft moet toch ook mogelijk zijn bij andere verenigingen. Ik denk dat het grootste probleem voor de F-side de uitwedstrijden zijn, waarbij men als het 'slechtste soort' wordt behandeld. De politie is daar ook wel een beetje schul dig aan. Bij de uitwedstrijd tegen FC Groningen hebben de jongens zich voorbeeldig gedragen. Maar als er dan bommen op je hoofd worden gegooid, is dat natuurlijk geen pretje. Ik hoop even wel dat we over een jaar kunnen zeggen dat in heel Nederland het supporters- geweld redelijk is overwonnen. Hele maal overwinnen zullen we het niet. U heeft waarschijnlijk in de kranten gelezen dat wij bezig zijn de staantri- bunes te overkappen. De bouwaanvraag is gedaan bij de gemeente Amsterdam. Het is helaas alleen zo, dat de ministeries van WVC en Sociale Zaken wat voor barig zijn geweest met hun mededelin gen aan de pers. Er zijn wat problemen met de subsidie en mede door getreuzel van beide ministeries zal, helaas, deze overkapping het volgend seizoen nog niet bewaarheid worden. Natuurlijk een treurige zaak: in de kranten zetten waar men mee bezig is, allerhande schouder klopjes en goedkeuringen verkrijgen, maar in werkelijkheid niets realiseren. We hebben ook een nieuw krachtcen trum gebouwd, met de meest moderne apparatuur. Voor de jonge jongens, die nog veel kracht moeten op doen, een goede zaak. Dan hebben wij voor de maand mei, na afloop van de competitie, nog een reis voor de boeg voor 3 tot 5 wedstrijden in Canada, Amerika en waarschijnlijk in Mexico. Ik denk dat het voor Ajax toch een eer is om uitgenodigd te worden in die landen. En zeker omdat de sponsors van deze tournooien grote Nederlandse multi-nationals zijn. Men heeft dan toch aan de naam Ajax gedacht om Nederland én hun produc ten uit te dragen en wij zijn daar toch wel erg verguld mee. Ik hoop u in ieder geval in het volgende Ajax-Nieuws meer te kunnen vertellen over eventuele transfers en een blik vooruit te geven naar het komende sei zoen. Bovendien kan ik dan van onze ervaringen verhalen aangaande onze bovenvèrmelde reis. Ton Harmsen Als de voorzitter de vergadering opent blijkt dat 24 leden aanwezig zijn, zodat voldaan is aan het bepaalde bij artikel 26 lid 2 van de Statuten (vergadering, geldigheid: 18 leden). Nadat de notulen van de vergadering d.d. 7 november 1983 zijn goedgekeurd, wordt overgegaan naar punt 3 van de agenda: de goedkeuring van de ledenraad met betrekking tot de Statutenwijziging, aangenomen in de algemene ledenverga dering d.d. 8 september 1983. De vergadering gaat met algemene stemmen akkoord. Bij het volgende punt (4): mededelingen van het bestuur, worden de aanwezigen door inzage van een overzicht, geïn formeerd omtrent de stand van zaken in de financiële sector. Naar aanleiding hiervan vindt een uitvoerige gedachten- wisseling plaats, waarbij verschillende sprekers verzochten nog nader op bepaalde punten te worden ingelicht. Wat de RONDVRAAG betreft komt het Mundualito-toernooi ter sprake (zit nog weinig schot in), de afgifte van parkeerkaarten bij AJAX-FEYENOORD (Beker), de verlenging van bepaalde contracten, wijzigingen aan ons Stadion, werkafspraken met de politie, géén toegang werkende leden bij KNVB-Beker wedstrijden. De heer A. Kraan dankt namens de heer FISCHER nog (ziek) voor het, door laatstgenoemde van de ledenraad ontvangen cadeau. Sluiting. N.B. Door een samenloop van omstandigheden kon de eerst volgende bijeenkomst van de ledenraad nog niet wor den vastgesteld. Deze is nu inmiddels bepaald op maandag 14 mei a.s. (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 6