PRESIDENTIEEL 225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: Het is alweer enige maanden geleden dat ik mij via 'Presidentieel' tot u heb gewend. Om met wat algemene zaken te beginnen kan ik u zeggen dat het sei zoen verlopen is volgens de verwachtin gen welke wij bij de aanvang van de competitie in augustus hadden. Zelf rekenden we op een tweede of derde plaats terwijl de meeste journalisten Ajax in de middenmoot zagen eindigen. Wij hebben toen ook voorspeld dat hele vreemde uitslagen konden worden ver wacht. Ook dat is gebeurd. Ik verwijs alleen maar naar Ajax-Feyenoord 8-2, FC Den Bosch-Ajax 3-0, Ajax-Haarlem 0-3 en Haarlem-Ajax 3-3 na een 0-3 voorsprong bij de rust. Allemaal zaken welke door onze trainer en technische staf waren voorspeld. Ik denk dat we nu ook wel weten wat versterkt moet worden. Aangezien wij deze versterkin gen niet geheel in onze eigen gelederen hebben, hebben wij onze scouts de opdracht gegeven te zoeken naar die versterking in de achterhoede alsmede naar een stukje ervaring. Het is toch wel duidelijk gebleken dat deze jonge ploeg in de problemen komt wanneer het elftal aangeslagen raakt, ofschoon in uitwed strijden regelmatig een opgelopen ach terstand kon worden weggewerkt en de zaak werd gered. Verrassend was ook de uitslag tegen FC Groningen (1-5), ik denk de grootste nederlaag voor FC Groningen op eigen veld in de laatste jaren. Het vertrek van Olsen staat nu wel vast. Wij zijn met Manchester United tot een bevredigende overeenstemming geko men. Alles hangt nu af van de vraag hoe de blessure van Olsen zal genezen. Hij zal na 25 juni, wanneer de Europese kampioenschappen zijn afgelopen, gekeurd worden. Wanneer die keuring akkoord is bevonden zal Manchester United ons de verschuldigde guldens gaan betalen. We hebben het tournooi om de KNVB- beker moeten verlaten omdat wij in de kwartfinale de vermoedelijke eindwin naar aantroffen. Om ons uit het tournooi te werken was wel een tweede wedstrijd in Rotterdam nodig. Dat was voor onze financiën natuurlijk heel goed. Een uit verkocht stadion in Amsterdam en Rot terdam. Het is dan jammer dat er die da gen later weer een Feyenoord-Ajax was voor de competitie die, helaas, toch wel erg onder invloed heeft gestaan van de scheidsrechter. U weet dat wij bij Ajax zelden of nooit over scheidsrechters klagen. Maar wanneer wij druk bezig zijn een 2-1 situatie te wijzigen in 2-2 en de tegenstander maakt uit een buitenspel situatie 3—1is zo'n wedstrijd natuurlijk weg, is ook de competitie weg en kun nen we ons daar alleen maar bij neer leggen. Ik denk dat wij onze punten hebben verloren bij clubs waar dat absoluut niet nodig was. Alleen al tegen FC Den Bosch en Haarlem zijn dat vijf punten. Juist door het winnen van dat soort wedstrijden werden wij meestal kampioen. Door een gebrek aan con centratie tegen deze tegenstanders laat onze jonge ploeg zich van de wijs brengen en datveroorzaakt hetonnodige puntenverlies. We krijgen de wedstrijd Ajax-PSV nog. Ik denk, als u dit leest, dat die al gespeeld is. Het is een wedstrijd waarbij wij ons op de tweede plaats kun nen nestelen. Als dat zo mocht zijn ben ik toch van mening dat wij met deze jonge ploeg een heel goed resultaat hebben geboekt. En als u dan kijkt naar de goals die voor gescoord zijn, waarbij ik denk dat wij de meeste hebben, en u ziet tegelijkertijd de goals tégen, dan moeten wij aan dat laatste het komende seizoen wat doen. We moeten natuurlijk ook niet vergeten dat wij praktisch 34 wedstrijden in een andere opstelling hebben gespeeld. Er waren nogal wat blessures. Vooral in het begin zat het niet mee: Molenaar, Rijkaard en Ophof. Verder schorsingen met in sommige gevallen zeker een paar vraagtekens. Als ik zie wat andere spelers wél mogen en bij ons niet, denk ik dat zoiets ook een stuk onervarenheid is. Ik hoop dat wij het volgend seizoen vaker compleet kunnen spelen. Het was eigenlijk menselijk gezien toch een heel slecht jaar voor ons. Eerst ver loren we Dr. Rolink, vervolgens Ger Fischer als plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. Gelukkig is Dr. Rolink weer thuis en mag Ger Fischer dat in 'long week-ends'. Ik wens beiden uiteraard het allerbeste toe. Daarnaast hebben wij het ernstige on geluk gehad in Den Haag. We verloren hierbij Hassie van Wijk, die vijf tenen moest missen plus éen ernstige rugwer- velblessure opliep. Het zal zeker tot einde van dit jaar duren eer wij Hassie weer bij Ajax kunnen begroeten. Ik zou eigenlijk een ieder via deze weg willen verzoeken jegens deze mensen eens blijk van belangstelling te tonen door te bellen, te schrijven of de mensen - na overleg - te bezoeken. Wij als bestuur hebben het erg druk en komen er nau welijks aan toe. Maar er zijn genoeg leden bij Ajax die wel de tijd hebben om iets van zich te laten horen. Onze pen ningmeester Loe Bartels, die ook twee tenen heeft moeten missen, is eigenlijk heel snel hersteld. Hij heeft nog wel last, maar kan weer lopen en is er weer bij wat voor het bestuur ook een goede zaak is om dit college compleet te houden. Dan hebben wij in de afgelopen tijd reeds tweemaal een gesprek gehad met

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 5