D-JUNIOREN TOURNOOI om de "Hans Kok" wisselbeker op zaterdag 5 mei 1984 Heel hartelijk welkom bij ons dertiende Ajax D1- en D2- junioren tournooi. Ook dit jaar zijn wij er wederom in geslaagd om voor aanstaande verenigingen aan u te kunnen voorstellen: ADO, NEC, FEYENOORD en SPARTA. Wij rekenen er op dat vele voetballiefhebbers op zater dag 5 mei de weg naar Ajax-Voorland weten te vinden. de Tournooi-ccmmissie A FC Ajax vriendelijke mensen! Deze eerste avond moesten wij echter vroegtijdig onderbreken. Plotseling zien we nl. - op stroom - 'De Klepel' voorbij schieten. Snel in een bijboot en dan opnieuw ankeren. Gelukkig geen problemen. Hier, in Sanlucar (waar we nu liggen) is het, alsof de tijd stilstond. Hennie had hier, als rechtgeaarde bakkersdochter, nog een leuke ervaring. De boodschappen werden gedaan in die gezellige, heerlijk ouderwetse bruine winkeltjes, waar je van alles tegenkomt, behalve brood. Daarvoor moet je naar de Panaderia (de bakker dus). Stel je voor: een dorpstraatje een deurdan kom je in een woonkamermiddenin een 'peertje' (bukken dus) daarna twee treden omhoog: de woon keuken, Opa aan een oude tafel met een nog ouder koekblik als geldkist; daarbij twee lijsten met de prijzen van twee soorten brood van 1 tot en met 10 broden. De bakker en zijn vrouw helpen bij het uitzoeken van het brood en leggen intussen de werking van de met takken gestookte oven uit. Afrekenen bij Opa en geef niet bij vergissing een peso teveel, want dan klopt er niets meer van het 'computer-programma'. Twee dagen later keren we terug naar Agamonte, waar we kennis maken met de 'Pipedream' uit Engeland op weg naar Sevilla. Daar willen we ook heen maar eerst moeten we in Huelva gas tanken. We meren aan een oude ertsstaalbrug van bijzondere con structie. Het blijkt dat dit - omstreeks 1860 - een eerste ontwerp is geweest van de jonge ingenieur Eifel, de latere bouwer van de wereldberoemde toren in Parijs. De volgende morgen op propaangas af. Ik heb daarbij het geluk een vriendelijke Engels-sprekende Spanjaard tegen het lijf te lopen, die mij onschatbare diensten zal bewijzen. Want is het in Portugal onmogelijk om aan gas te komen, hier in Spanje is dat dan wel niet-onmogelijk maar toch zeer moeilijk, vooral als je beland op moeilijkheden o.m. wat betreft aansluitingen die niet passen e.d. Daar stootte ik ook op, maar mijn Spaanse vriend had goede relaties en alles kwam keurig voor elkaar. Juanito, zo heette hij, bracht mij weer netjes terug en wilde voor al zijn moeite niets hebben; 'de nada'. Hij was zelfs bereid 's middags met mij af te spreken in de stad om daar enkele boodschappen te gaan doen. Wat een kerel. Ongeloof lijk. De volgende morgen gingen we weer verder, naar de Rio Gualdalquivir, waar we afmeerden in de vissershaven: Bonanza. Terwijl schipper Nico zich bezig houdt met het klaren van het schip is scheepskokkin Hennie alweer druk bezig met potten en pannen om straks weer een voortreffelijke maaltijd op tafel te zetten. Zeelucht, zon, wind, lekker eten, wijn (Berenburg en genever zijn al lang op en inmiddels zo wat vergeten) en slapen. Er komen twee jongens langs, een Amerikaan en een Span jaard. 'Mijnheer, wat heeft u een mooi schip. Wij zijn met dat kleine jacht, daar'. 'Willen jullie aan boord komen', vraag ik. 'Graag' zegt de Spaanse knaap', maar mag mijn vader dan ook meekomen?' 'Natuurlijk'. Die Spaanse vader, Jorge, wordt onze vriend. Ze wonen in Sevilla en dat is nu juist de plaats waarvoor wij 55 mijl de rivier willen opvaren. Na een rustdag vertrokken ook wij, richting Sevilla, bij een temperatuur - 's morgens al - van zo n 30 graden en daar zouden in de middag nog wel een paar graden bijkomen. Bloedheet! Vooral Boefje heeft er last van. We leggen hem voor het open raam, daar waar nog de meeste wind is. En maar drinken allemaal. Zo nu en dan een puts water over je heen gooien oef, wat lekker. Tegen 7 uur zijn we in Sevilla, bij de club Nantico. We staan verstelt. Wat een schitterende accom modatie, niet te geloven. Een groot park met clubhuis, restaurant, een enorm terrein met zelfbediening, sporthal, tennisbanen, voetbalveld, twee zwembaden, waarvan één 50 meter-bad, kleedkamers het kan niet op. En wij betalen 12,- per dag. Wat viel hier veel te genieten. Aanvankelijk waren we van plan een paar dagen te blijven, maar het pakte allemaal anders uit. Mede door ons contact met Jorge werden we opgenomen in een vriendenkring van Engelsen, Fransen, Zwitsers, Spanjaarden e.a. We lagen ook vlak naast de 'Pipe- drean', die we reeds eerder hadden ontmoet. We zagen daar ook een groot motorjacht onder Canadese vlag met één of andere duistere figuur erop. Hij had een dekknecht en - naar wij hoorden - om de veertien dagen een andere mooie 'stoeipoes', die hij uit Amerika liet overkomen. Zodra ze hier aankwam, noemde hij haar 'Sheila'kon hij tenminste geen vergissingen maken. Achteraf bleek dat het schip eigen dom was van een vrouw, die alles voor hem betaalde. Ja, je komt merkwaardige dingen tegen Op 9 september: feest aan boord. Hennie jarig enonze trouwdag, 's Morgens de hele kuip vol: koffie, gebak, borrel en met z'n allen het zwembad in. Wat een plezier. We wilden in de stad gaan eten, maar daar kwam niets van toen Jorge en Antonio met zijn vrouw Carmen ons kwam halen. Ze wisten niets van verjaardag en trouwdag. Toen dat hun wel bekend werd hebben we dat geweten. Eerst Sevilla in; een schitteren de stad en 's avonds al even mooi als overdag. Wat hebben we veel kroegen en terrasjes gezien, veel beleefd, gedronken en genoten van heerlijke hapjes. Om twee uur 's nachts met z'n allen aan boord en daar het feest tot de volgende ochtend voortgezet. Machtig mooiWat een heerlijke mensen allemaal. Door werkzaamheden van de bank aangaande onze financiën, die hier enkele dagen tijd kosten, moesten wij nog wat blijven. Maar dat was geen opgave. Intussen waren we nog een avond uitgenodigd bij Antonio en Carmen. Ongelooflijk mooi; gast vrije- en vooral lieve mensen. Terug aan boord kwam Jorge aanzetten met één van de kroegbazen; hadden we wéér een feest tot de volgende morgen. Met weemoed aanvaardden we de terugreis naar Bonanza waar we 15 september arriveerden. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 20