.waarde Klepel (uit-) hangt(vervolg) WIJ LAZEN VOOR U Stand Reserve-eredivisie 31 maart 1984 gesp. gew. gel. verl. pnt. doelsaldo Ajax 2 16 10 4 2 24 39-24 PSV 2 16 8 7 1 23 25-15 Feyenoord 2 15 9 2 4 20 45-26 AZ '67 16 8 3 5 19 33-32 Helmond sport 2 15 8 2 5 18 24-19 Sparta R. 2 16 8 2 6 18 45-28 FC Twente 2 18 6 6 6 18 28-28 Excelsior 2 18 7 1 10 15 35-47 Telstar 2 17 3 7 6 13 15-25 NAC 2 16 3 4 9 10 26-46 FC Groningen 14 4 1 9 9 20-28 FC Utrecht 2 15 1 3 11 5 20-37 Notities uit het logboek van 'DE KLEPEL'het schip waar mede Ajacied NICO KLOK, zijn vrouw HENNIE en hond BOEFJE zwerven over de wereldzeeënEindeloos Bayona is een typische badplaats voor Spanjaarden. Het toeristische stuk beperkt zich hoofdzakelijk tot een grote boulevard en een oud tot hotel verbouwd kasteel. Verlaat je echter de boulevard via de kleine, oplopende zijstraatjes, dan kom je al snel in het oude gedeelte waar je 's avonds rustig buiten, op straat zittend, op een krukje tussen de vriendelijke mensen in, je wijntje drinkt. De kleine kinderen spelen dan tot zeker elf uur om je heen. Bayona was voorlopig onze laatste Spaanse haven. De eerste Portugese haven is Viana de Castelo, een schit terende haven. We zijn daar amper afgemeerd of de eerste geüniformeerde meneer meldde zich. Paspoorten en papieren invullen. Hij was nog niet weg of de volgenden kwamen alweer. Alles even vriendelijk. Twee man sterk, gezellig een pilsje meedrinkend en ondertussen papieren invullen en stempelen maar. En tot groot vermaak geef ik de boys een stempel van de Klepel. Paul van Vliet zou zeggen: 'je lacht je te barsten'. Nu ik het toch over Paul van Vliet heb, jongens wat beleven wij een plezier van de bandjes die velen van jullie voor ons hebben opgenomen. We luisteren dan weer gewoon naar de Neder landse taal, een welkome afwisseling na het Spaans en Portugees. Niet dat ik er moeite mee heb hoor. In Spanje was het heel makkelijk, want Hennie deed het woord en ik zei gewoon 'Si'. Van Viana naar Leixöes, de havenplaats van Porto. Vandaar gingen we naar La Figuera da Foz. Verder afzakkende kwamen we in Peniche, een belangrijke vissersplaats. Ondanks het feit dat het ons hier zeer goed beviel, waren we na de vierde nacht blij, dat de wind ons weer eens gunstig gezind was en we vertrekken konden richting Lissabon, waar we niet direct heenzeilden. Vlak voor Lissabon liggen - een half open baai aan zee - de badplaatsen Cascais en Estoril. Voor Cascais gingen we voor anker op zo'n tweehonderd meter van het strand en wat rotsblokken. Helder water en tussen de rotsen een mooie fauna in zee. Hier snorkelden we voor de eerste keer, alhoewel de temperatuur van hetwaternog knaptegenviel De volgende dag zijn we hier nog gebleven, waarna we de Rio Tefo (de Taag) zijn op gezeild naar Lissabon. Mensen wat een stuk water, niet te geloven zo groot. Denken wij in Nederland, dat wij alleen water hebben. Het is machtig om een metropool als Lissabon vanaf het water te benaderen. Er is voor het grote Juniores Ajax A1-Alcm. Victrix 3-1 DJKB1-AjaxB2 1-0 SDWA1-AjaxA2 3-2 Ajax C1-Zeeburgia C1 4-0 Ajax B1-SDW B1 3-0 Ajax C2-Swift C1 0-2 'Insiders weten te vertellen waarom onze A-Selectie tobt, ondanks de grote techniek. Enkele spelers zouden regelmatig zaalvoetballen, een sport waarbij elke trap langer dan tien meter uit den boze is. Er zou op diverse terreinen iets fout zitten, wat jammer is, want het zou voor de uitblinkers de weg naar het betaalde voetbal kunnen blokkeren..' (Uit 'De Spartaan') verkeer een leuk hangbruggetje over de Taag gebouwd; het wegdek ligt meer dan 70 meter boven het water, zodat we er nog net onder door konden zeilen(Het ging net, want er bleef maar krap 50 meter over!) Het was werkelijk magnifiek om Lissabon, op heuvels gebouwd, te zien liggen. Het jachtha- ventje waar we afmeerden, ligt in een voorstadje en om de city te bereiken gingen we met het openbaar vervoer: een heel ouderwets trammetje, zo één uit de tijd van Naatje-op-de-Dam. Na een dag zwalken en kijken, gingen we doodmoe aan boord terug. Wel een stad om nog eens terug te komen. Voorlopig houden we het voor gezien en gaan we de volgende dag weer verder. Op de Taag kan het vreemd waaien, vooral tussen de heuvels door. De windmeter gaf soms meer als 7 aan en we twijfelden zelfs om door te gaan. Op open zee was er van de harde wind uit het noorden nauwelijks iets te bespeuren, zodat weer zoveel mogelijk zeil gevoerd kon worden. Zodra je hier echter in de buurt van een van de vele kapen komt, verandert het beeld snel. Zodra de wind harder wordt en de zee ruwer gaan de zwem vesten aan. Bij mijn afscheid van Ons Belang hebben wij Leonmar..-vesten gekregen. Werkelijk een genot om deze lichte 'kragen' om te hebben, na gewend te zijn aan die ouderwetse dikke zwemvesten. Het grote voordeel van deze vesten is ook, dat het meteen veiligheidsgordels zijn: 'savelines'. Aan te bevelen. Trouwens, als wij 's nachts varen (en dat gebeurt nog al eens) dan heeft de wacht ALTIJD het zwemvest aan en is zelfs ook in de kuip aangelijnd. Veiligheid voor alles, want als er wat gebeurt is de kans groot dat degene die slaapt, niets merkt. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 18