speelden wij tegen de Volewijckers B1in een gelijk opgaande wedstrijd verloren wij helaas met 0-1. Een beter resultaat zat erin door goede tegenstand van onze kant. Tegen De Spartaan B1 kregen wij wél loon naar werken door er kort voor tijd een 2-2 score uit te slepen. In de 'uitwedstrijd' tegen Ajax B1 was er een zeer goede sfeer ook buiten de lijnen waarneembaar. Het talrijke publiek amuseerde zich mede omdat de 'underdog' lange tijd overeind bleef. Enerzijds door ons goede tegenspel, anderzijds omdat de B1 niet zo gelukkig was met de afwerking. De uiteindelijke 2-0 zege in deze sportieve ontmoeting was uiteraard 'dik' verdiend voor de B1. Een week later speelden wij helaas een stuk minder goed. In de ontmoeting tegen Orient B1 (1-0 zege voor ons) ging het in een te traag tempo met te weinig overzicht en overleg. De revanche-gedachte was er kennelijk tegen De Spartaan B1. In een vooral na rust zeer inspirerende ontmoeting gelukte het met een uiterste krachtsinspanning in een enerverend slot een 2-1 zege te behalen. Al met al een redelijke reeks wedstrijden van deze groep, die zeker de komende wedstrijden nog de nodige scherpte en concentratie van trainer Herman Borman en de zijnen zal vergen Teun Bogaard De JUNIORES C1 ondervonden dat wedstrijden tegen teams van Blauw-Wit veelal een moeilijk karakter dragen, zo ook vandaag op het Sportpark Sloten. In de vijftiende minuut nam Ajax de leiding uit een perfect genomen vrije schop door André Gieling. Enkele ogenblikken later werd het 0-2 door Dennis Sloep, die vandaag zeer goed op dreef was. Rust. Een minder goede tweede helft van onze kant. Blauw-Wit scoorde tégen, maar het doelpunt werd om onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Kort hierna een schot op de paal door de thuisclub. Een kwartier voor tijd bleek het goede spel van André Gieling op het middenveld; meteen mooi doelpunt: 0-3. In dezelfde minuut zag onze tegenstander zijn inspanningen beloond: 1-3. Er zijn wedstrijden, die er de oorzaak van zijn dat er bij sommige jongens een vorm van gemakzucht naar voren komt. Zo ook in de uitwedstrijd tegen SDZ C1 (0-9). Er valt over deze partij alléén te vermeldend dat desondanks (negen goals) er ontzettend veel kansen werden gemist. Daarom hier slechts de namen van de doelpunten-producen- ten: Trustfull, Witschege, Kreek, Van Raayen, Roy en Muller. 'Nog iets wat mij van het hart moet: probeer óók bij wed strijden die voor jullie gemakkelijk verlopen je scherpte en concentratie te behouden. Als je jezelf dat nü niet aanleert, kom je die (scherpte en" concentratie) tekort op de nog te spelen toernooien en andere wedstrijden, waar je dat wél moet opbrengen. De wedstrijd tegen RKAVIC C1 -uit, kunnen we ook rangschik ken onder die, waarover ik hierboven sprak: gebrek aan concentratie en gemakzucht waren er de oorzaak van dat vele, vele kansen werden gemist. Volsta ik ook hier met het noemen van hen die scoorden: Van Raayen 2x, Bieling 3x. Aldus de begeleider van de Juniores C1Jan van Eyden. Kees van Oevelen over de JUNIORES C2 Tegen RKAVIC C1 speelden we voor de eerste keer in een hogere afdeling. En tegelijk een 'oude bekende' want ook RKAVIC was 'gepromoveerd'. We dachten dat we het moeilijk zouden krijgen; de vorige keer hadden we 1-1 gespeeld. Ons elftal speelde echter heel goed. We kregen verschillende kansen, maar het lukte niet te scoren. In de tweede helft een paar kansjes, ook RKAVIC (bal op de doellijn, door Martin Couwenberg gered) maar het bleef 0-0. We waren in de ontmoeting tegen Herenmarkt C1vooral in de eerste helft veel sterker. Toch viel er maar één doelpunt door Jorg Smeets na goed werk van Philipoon. Na de thee tapte de thuisclub uit een ander vaatje en werd veel gevaarlijker, ook al omdat wij téveel met de bal liepen, met uitzondering van Martien Couwenberg die erg goed voet balde. Maar gelukkig had Herenmarkt het vizier niet op scherp gesteld en bleef het 0-1 In WA C1 troffen we een tegenstander, die al in de hogere afdeling zat. Ze waren dan ook ten opzichte van ons veel sterker. Maar ze konden slecht richten, bovendien hadden wij Daniël Dekker op de snelle aanvaller van WA gezet. Er waren nog vele gevaarlijke momenten voor ons doel maar het bleef 0-0. Ook in de ontmoeting tegen DWS C1 was er sprake van een veel sterkere tegenstander, één van de beste uit onze afdeling. Na een paar minuten al stonden wij met 0-1 achter. Nog vóór- de thee vergrootte DWS de stand (0-2). In de rust een toespraak van onze begeleider de heer Grooten- boer. Geladen voor de tweede helft kwamen we nu beter voor de dag, maar toch slechts sporadisch over de helft. DWS maakte nog een doelpunt en zo bleef het. We konden dus de eer niet redden. Tijdens de wedstrijd tegen SDZ C1 waren de weersomstandig heden niet best. Vooral de wind speelde daarbij een grote rol. Het was Jorg Smeets die voor ons de - twee - goals fabriceer de. Rust 0-2. In de tweede helft bleven wij aanvallen, maar het lukte niet. SDZ kreeg één kans, maar toen redde Richard Groen schit terend. Bedankt Kees (Red.) Overzicht Jong Juniores Na een lange periode van niet spelen (weersomstandigheden), eindelijk weer een volledige competitie-dag. De D1 moest aantreden tegen rivaal AFC (gelijk aantal punten). Een span nende wedstrijd, die in het voordeel van Ajax uitviel (4-1). De D2 en E1 wonnen met ruime cijfers. Ajax D1-AFC D14-1Ajax D2-De Meer D14-0; Amstelland E1-Ajax E10-10. De D1 speelde een zaalvoetbaltoernooi in Zaandam, georga niseerd door de voetbalvereniging Theresia. Na drie overwin ningen in de poule kwam Ajax in de finale uit tegen ZCFC. Een spannende wedstrijd, waarin ZCFC D1 vlak voor tijd, de winnende goal maakte (1-0). Dus een tweede plaats voor Ajax. Het bekerprogramma afdeling Oost, tweede ronde. Alle drie de elftallen kwamen met ruime cijfers in de derde ronde. Ajax D1-AS '80 D1: 5-0 TOS Actief D1-Ajax D2 0-13 CTO '70 E1-Ajax E1 0-6 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 14