SENIORES-OVERZICHT door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp AJAX3 In de uitwedstrijd tegen Hilversum 2 moest een door blessures geplaagd Ajax een beroep doen op de A-juniores Rolf van Dijk en Bert de Wolf, die beiden goed gespeeld hebben, 't Begin was voor Ajax, dat zich ook enkele goede kansen schiep, maar daarna ging de strijd gelijk op. Kort voor rust werd een aanval over rechts van Hilversum door Kenneth Pont ongelukkiger wijs in eigen doel gewerkt. Bert de Wolff had pech in de allerlaatste minuut keihard de onderkant van de lat te raken (rust 1-0). Een kwartier na de pauze had hij meer succes, toen door hem een doorgekopte bal van Marco van Zoest beheerst in de hoek werd geschoven. Een verdiende overwinning bleef echter uit, ook toen opnieuw Bert de Wolff nog eenmaal de lat trof. Het bleef derhalve 1-1. In de Meer tegen DCG 2 werd het opnieuw 1-1. Reeds in de tweede minuut keken we door onoplettendheid tegen een 0-1 achterstand aan. Ajax was verder de hele wedstrijd sterker, maar 't euvel was opnieuw de afwerking. Na de thee trof Ed Lefeber eerst de paal, alvorens Pradeep Sheoratan een vrije schop van Peter Passchier keihard afrondde. Helaas kwamen we ook nu niet verder. De thuiswedstrijd tegen SDW 2 gaf opnieuw een sterker Ajax te zien. Ulli Wilson benadrukte het overwicht met een fraai doelpunt na een dieptepass van Wilco van Buuren. Er deden zich nog verscheidene kansen voor, maar de score werd niet verhoogd. Integendeel, bij een sporadische uitval van SDW werd het zelfs 1-1. De laatste twintig minuten heeft Ajax er alles aan gedaan de bevrijdende goal te scoren, maar 't moest wachten tot de voorlaatste minuut, toen Erik Griffioen een voorzet gaf, die hard door Wil co van Buuren werd ingekopt. Op 't nippertje een verdiende overwinning. In Utrecht tegen Elinkwijk 2 deed Ajax wat 't wilde, behalve scoren, 't Gevolg was natuurlijk dat de gastheren daar moed uit putten en toen kwam Ajax in de problemen. Een kwartier na rust werd het dan ook volkomen logisch 1-0. Elinkwijk kroop toen in de verdediging en probeerde met counteren gevaarlijk te blijven. Éénmaal was Remco de Jong zelfs gepasseerd, maar Frans ten Hoope redde op de lijn. Uitgerekend op deze afgeslagen aanval ontstond Ajax' gelijkmaker, Viggo Waas bediende Marco Dijkhuizen op maat (1-1). In de voorlaatste minuut kopte Ron Colier nog eenmaal keihard tegen de Elinkwijk-doelman aan en zo moest Ajax opnieuw een onno dig punt achterlaten. Ajax 4V is stilletjes naar boven geslopen en neemt achter Sint- Martinus thans de tweede plaats in. De uitwedstrijd tegen datzelfde Sint-Martinus 2 eindigde in een 1-1 gelijkspel. Ajax speelde niet al te best, was te statisch en leed veel balverlies. Pas na de thee noteren we de eerste knappe Ajax-aanval. Na goed werk van Mike Harman scoort de goed opgekomen Nol Boerkool met een strak laag schot direct 0-1. Ajax kreeg wat meer grip op het spel en over en weer deden zich nog ver scheidene kansen voor. Door een verdedigingsfout wordt het helaas diep in de tweede helft 1-1. Jammer er had meer in gezeten. Tegen Rivalen 2 speelde Ajax opnieuw een zwakke eerste helft. Pas na de hervatting speelden wij sneller en beter voetbal dan onze opponent. Patrick Wormhoudt scoorde toen na goed voorbereidend werk van Paul Engers 0-1. Terwijl Abel Blom achter de zaak goed bleef organiseren, zorgden Joop van Nielen en Mike Harman in de voorhoede nog voor fraaie kansen, maar brachten ze helaas om zeep. Tegen KBV 2 speelde Ajax een zeer gemotiveerde wedstrijd tegen een goed gegroepeerd spelende tegenstander. Deze ploeg hield de achterhoede goed gesloten en kwam er snel en bekwaam uit. Door nogal wat defensieve slordigheden kwamen we op een 0-1 achterstand. John van Helvert, te solistisch, leed onnodig balverlies en dat werd bekwaam door KBV afgerond. Na de eerste 45 minuten zag 't er niet al te best uit. Enkele wijzigingen gaven een energieker Ajax te zien. Ron Coller scoorde al spoedig de gelijkmaker en toen ging Ajax goed door. Vooral Pradeep Sheoratan was goed op dreef. Deze speler zorgde voor 2-1 en 3-1 en toen Rob van Aarst met een fraaie kopbal 4-1 scoorde was de zaak bekeken. Een compliment voor het hele elftal en in 't bijzonder goalie Abel Blom, die een paar goede inzetten van KBV vakkundig on schadelijk maakte. De wedstrijd tegen De Meteoor 2 werd een duidelijke neder laag. De gasten traden zeer gediciplineerd op. De achterhoede speelde met veel routine en resoluut, ondanks het harde en moeilijk bespeelbare veld. Na een handsgeval kregen we een penalty toegekend, die door Patrick Wormhoudt werd ver zilverd. Direct na de aftrap werd het gelijk en door onnodig balverlies vlak voor de thee zelfs nog 1-2. Na half-time kwamen we onder sterke druk te staan en De Meteoor scoorde nog twee maal. 't Was Abel Blom die ons voor een debacle behoedde. Ook Nol Boerkoel en Menash Aharon kunnen op een zeer goede wedstrijd terugzien. AJAX 1-AS '80 2-1 (zaterdag) Na een lange periode van afgelastingen en 'winterstop' was het - eigenlijk nog onverwacht - aantreden voor deze zeer belangrijke wedstrijd tussen nummer 1 en nummer 2 van de ranglijst. Dat de wedstrijd niet zou doorgaan, daarop had schijnbaar de aangewezen scheidsrechter gerekend, want deze kwam niet opdagen. Gelukkig werd onze Jan van Oevelen bereid gevon den de fluit te hanteren. Het gegeven dat Ajax op een hard veld moeilijk uit de voeten komt werd vooral in de eerste 20 minuten duidelijk bewaar heid. AS '80 ging beter van start, agressiever, het initiatief naar zich toe trekkend; tot echt gevaarlijke momenten leidde dit niet. Maar toen na een dieptepass, Jan Buskermolen in plaats van op de keeper terug te spelen, de bal in eigen doel schoot (0-1kwamen we toch achter! Vanaf dat moment pakte Ajax de zaken energieker aan. Bij een gevaarlijke aanval over rechts werd Frans Grootenboer on reglementair uit balans gebracht. De toegekende penalty werd prima door Ron Oudendijk benut (1-1). Kort hierna kwamen we op voorsprong door een snelle com binatie tussen Rolf Grootenboer en Max Vischschoonmaker, waarbij laatstgenoemde op fraaie wijze scoorde (2-1). Na de rust consolideerde Ajax zijn leidende positie op uit stekende wijze. De tegenstander kreeg geen enkel scorings kans. Het bleef 2-1 Door deze winst hebben we thans 5 punten voorsprong op onze naaste concurrent en dit na 10 van de 20 te spelen wedstrijden. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 8