-New-Sty/e- WINKELRUITEN inzetten DAG EN NACHT/ /o ACTIVO AMSTERDAM B.V. 02968-6651 Rode draad Het voetbal kent z'n kwaliteitsgolven in jaren. Je weet wel. Na een aantal jaren van veel talent neemt het wel eens wat af om dan weer terug te komen. Je ziet dat in het totale voetbal. Na de WK in '74 is eigenlijk niets meer aan de jeugd gedaan. Neder land had zoveel talent dat niemand zich zorgen maakte om later. Nu, we hebben het wel geweten. En 'we' is: de meeste clubs in Nederland. Ajax is als eerste de club geweest die bewust heeft gekozen voor de jeugd en het resultaat is thans meer dan zichtbaar en nog lang niet uitgeput. Kijk maar naar de Ajax-inbreng bij de verschillende nationale selecties. Al gezegd: 10 man van Ajax in Mexico. Maar hoeveel blijven er straks over? Dat weet in feite niemand. Daarom moet gezorgd worden dat vanuit de jeugd weer andere spelers opstaan die ook worden geselecteerd. En zo moet er als het ware een rode draad lopen vanaf de allerjongsten tot aan de A1 /2e elftal. Alle teams moeten als het ware met elkaar verbonden zijn waarbij iedereen zo hoog mogelijk moet voetballen. Dus een B-speler af en toe bij de A-jeugd en een A-speler met het 2e elftal of misschien wel de A-selectie. Het totale jeugdbelang speelt een belangrijke rol. Er mogen geen ruimtes zitten tussen de ver schillende eerste selectie-elftallen. Daarvoor is weer een in tensieve communicatie nodig tussen alle trainers en elftal leiders om elkaar te informeren omtrent hun elftal. Door die hele constellatie is het eigenlijk niet meer mogelijk dat een 'hele goeie' ons ontglipt. Al weet je het natuurlijk nooit. Ajax kan wel eens een speler de wacht aan zeggen, die later elders toch erg goed terecht komt en presteert. En dan zeggen we toch wel eens: hebben wij het nu wel goed gedaanMaar ach, wie alles zeker weet moet het maar zeggen. Ajax is een nauwe familie waar iedereen alles van elkaar weet. Morgen weet iedereen dat ik vanavond met jou heb zitten praten. Het heeft z'n voordelen maar ook niet altijd. Soms wordt een detail zó opgeblazen dat het buiten alle proporties raakt. Dat is ook weer niet goed. Doelstelling De eerste selectie-elftallen van Ajax zijn sterk. De A1 juniores staan ongeslagen bovenaan met gemiddeld 7 goals per wed strijd en over 11 wedstrijden slechts 5 goals tegen. Je mag dus zeggen dat er nauwelijks weerstand is. Daarom is het zo be langrijk dat zoveel mogelijk jongens worden geselecteerd voor belangrijke internationale wedstrijden. Daar is de weerstand van de tegenstander veel groter. De 10 in Mexico hebben daar juist die ervaring opgedaan. Vandaar ook dat wij zoveel mogelijk sterke internationale jeugdtoernooien bezoeken met hele sterke tegenstanders uit het buitenland. Het vorig seizoen hebben wij alle belangrijke toernooien gewonnen, plus nationaal kampioen. Sterke toernooien be zoeken, de jeugd de kans geven zo jóng mogelijk zo hóóg mogelijk te voetballen om die weerstand te krijgen. Laat een goeie B-speler maar eens in de A-1 spelen. Daar gaat het allemaal niet meer zo makkelijk als in de B-1 maar dat is dan toch weer een stukje ontwikkeling. Daarom is het ook belang rijk dat er doelstellingen gesteld worden. Voor de A-1 bij voorbeeld wordt gesteld regionaal kampioen te worden, via allerlei rondes Zeist te halen en daar proberen de titel te ver overen. Maar Zeist halen is de doelstelling. Zo kan je stellen dat het eerste elftal als doelstelling heeft Europees voetbal. Uiteraard willen ze kampioen worden. Natuurlijk, maar niet als doelstelling. Althans niet dit jaar. Kan ook weer niet te lang uitblijven, want de landstitel is toch iets, die ook in het buiten land het meeste aanspreekt. Je naam moet internationaal blijven tellen. De naam Ajax neemt ook toe aan bekendheid als Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regenmantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 170 - 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 Wijttenbachstraat 18- 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945 de jeugd in het buitenland goed presteert. Dit 2e elftal heeft als doelstelling een plaats bij de eerste vier. Het elftal kent het probleem dat je eigenlijk nooit met dezelfde mensen speelt waarbij bovendien de inbreng van A-1 spelers erg groot is. Maar toch kun je je als Ajax het niet permiteren ergens in de middenmoot of onderaan te eindigen. Geldt in feite voor elk elftal. Ook voor de amateurteams. Ajax kent een sterke organisatie. Heeft een enorm sterk kader en zal altijd een voorloper blijven bij de ontwikkelingen in het voetbal. Maar we moeten wel op scherp blijven. Attent blijven en niet denken dat we nu wel even op onze lauweren kunnen rusten. Ik zie de toekomst optimistisch tegemoet en zeker is dat Ajax in z'n ontwikkelingen een straatlengte voorligt op de rest. En dat zal voorlopig wel zo blijven. Niet dat Ajax zich voor wat dan ook te groot voelt. Integendeel. Het is bereid mee te werken aan alles wat het voetbal ten goede kan komen. Maar onze belangen liggen natuurlijk anders dan die van minder sterkere clubs. Ajax kijkt niet alleen naar zichzelf. Het probeert het voetbal te spelen zoals het hoort. Daar wordt in de jeugd zeer intensief mee begonnen. Het is van groot belang dat niet alleen Ajax deze trend van jeugdontwikkeling doorzet. Andere clubs in Nederland mogen niet achterblijven. Gelukkig dat verschillende op z'n minst de intentie hebben het jeugdvoetbal intensiever aan te pakken. Ajax is er al 7 jaar mee bezig Tijn Middendorp natuurlijk ook voor alle andere ruiten geslepen glas sierruiten gelaagd glas glas in lood rookglas isolerende beglazing spiegels JAN VAN GENTSTRAAT 68-70 BADHOEVEDORP 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 7