Fraaie 'safe' van Hans Galjé Mogen de beide slachtoffers uit de vele blijken van be langstelling en medeleven, waaraan ook wij onze beste wensen toevoegen, de nodige kracht putten. Woensdag 1 februaridan nu toch AJAX-FEYENOORD. Waren er in het begin van de week, gezien de iveers- en terreinomstandigheden, nog twijfels over het al-of-niet door gaan van de 'topper', sterk doorzettende dooi en goede zorgen van onze 'groundman' Piet Bosman en zijn assistenten hieven die twijfels op: er kon gespeeld worden. Voor een uitverkocht AJAX-STADION (29.000). Wat aanschouwden we in de eerste helft: een Ajax dat vol komen overspeeld werd door de Rotterdammers, die veel agressiever waren, gretiger op en om de bal, deze veel directer speelden, kortom Feyenoord was in deze periode de betere ploeg. Dat dat maar in één doelpunt (maar dat was dan ook een actie van Peter Houtman die de handen van vriend-en-vijand op elkaar deed komen) tot uitdrukking gebracht werd, was onbegrijpelijk, hoewel niet vergeten mag worden dat onze doelman Hans Galjé in dit gedeelte van de wedstrijd een paar maal fraai redde. Na de rust waren er nauwelijks 10 minuten gespeeld, toen Frank Rijkaard, met een evèneens schitterende goal het nu AJAX-FEYENOORD (Beker) Felix Gasselich in actie beter van zich afbijtende Ajax op gelijke voet bracht 1-1). We kregen zelfs de kans de leiding te nemen toen 'ref' Jan Keizer naar de penalty-stip wees wegens een ongeoorloofde actie tegen Olsen. Maar Edwin Koeman miste jammerlijk. De strijd had nu een meer gelijkopgaand karakter gekregen, hetgeen min of meer is terug te vinden in de eindstand: 2~2. Eerst bezorgde Ruud Gullit de bezoekers opnieuw de leiding door een mooie actie, maar 20 minuten vóór het laatste fluitsignaal was het Marco van Basten (na circa 3 maanden weer terug) die de bal achter Hiele kopte (2-2). Kort voor tijd was er nog dé kans om de wedstrijd in ons voordeel te beslissen toen een bijzonder fraai genomen vrije schop door Felix Gasselich op niet minder schitterende wijze door de Feyenoord-goalie uit zijn doel werd geranseld. Voor de neutrale toeschouwer het einde van een echte AJAX-Feyenoord-topper: techniek, spanning, inzet, fair met andere woorden: een avond van voetbalgenot. Hopelijk zal de beslissende partij, woensdag 15 februari, ook zo zijn. AJAX-FC VOLENDAM5-0. Van deze zeer povere wedstrijd valt eigenlijk alleen over de eerste 25 minuten wat te vertellen. In die periode produceerde AJAX de vijf doelpunten, waarvan de eerste reeds na47 seconden, door John Bosman. Daar na volgden: Jan Mölby, Dick Schoenaker, Jesper Olsen (ge weldige knal) en Frank Rijkaard. En dat is eigenlijk het enige dat de moeite waard is hier nog op papier te zetten. Volendam speelde uiterst zwak en was niet te vergelijken met de ploeg die destijds aan de Julianaweg in de thuiswedstrijd AJAX het vuur zo na aan de schenen legde. En het spel van Dick Schoenaker c.s. daalde ook zienderogen. Een tweede helft met een alsmaar aanvallende thuisclub, waarin ieder voor zich speelde, derhalve een slechte organisatieniets wilde verder ook maar lukken. Neen, het was volkomen mislaten we er maar over ophouden en denken: volgende keer beter! Dan hadden wij u - via illustraties - in kennis willen brengen met AJAX' nieuwste schepping, het zogenoemde: kracht centrum. Je zou het misschien ook 'body-building' kunnen noemen, omdat hier sprake is van een instrumentarium voor ontwikkeling van het lichaam, in het bijzonder van jonge spelers. Als we een volgende keer er de foto's bij hebben, spreekt een en ander zeker nog duidelijker. Tot zover de Kroniek. Mart. J. W. Middendorp 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 3