Kroniek ajax-nieuws Het eerste gedeelte van het voetbalseizoen 1983/1984 zit er inmiddels op, de bel heeft geluid voor de tweede- en laatste ronde, het moment waarop je zo langzamerhand 'positie' moet gaan kiezen, met het oog op de finish ZoookAJAX. We zouden eerst nog terug willen komen op de strijd om de KNVB-Beker, waaromtrent bekend was dat Ajax in de tweede ronde tegen de amateurs uit Amsterdam-Noord, te weten DWV moest aantreden. Door verschillende oorzaken werd deze partij uitgesteld tot 12 december 1983, maar intussen waren de resultaten van de andere ontmoetingen wel al reeds bekend en werd besloten door te gaan met loten. En wat komt er uit de bus: de winnaar van DWV-Ajax speelt tegen (thuis)Feyenoord. De droom van onze stadgenoten, Ajax te kloppen en daarna tegen de Rotterdammers te mogen aantreden was echter al spoedig over. Met 0-6 (Bosman 2x, Haatrecht, Koeman strafschop, Schoenaker en Vanenburg) kende Ajax geen medelijden en gaf de thuisclub geen schijn van kans. Geen sportief succes dus voor de 'Noordelingen', wel finan cieel. Er kwamen 8000 leden kijken, tegen normaal bij een competitie-wedstrijd ca. 2000. De penningmeester was dan ook zeer tevreden. Jammer dat (DWV-)trainer Henny Schipper meende in een soort voorbespreking (te beluisteren in STUDIO SPORT!!) zijn spelers omtrent hun tegenstanders van deze middag, op minder elegante wijze te moeten beschrijven. Direct na de 'winterstop' diende Ajax, voor het eerste gedeelte van de competitie nog één (uitgestelde) wedstrijd te spelen en wel in Rotterdam tegen Excelsior. Dit werd, wat AJAX betreft, kwalitatief een 'flop'. We mochten blij zijn hier nog een 'draw' (1-1) te hebben kunnen bereiken (Olsen). Voor de thuisclub was het bovendien niet leuk dat het besluit: in de Rotterdamse Kuip te gaan spelen, voor een financieel succes, een totale misgreep bleek te zijn; slechts 4000 bezoekers hadden de moed Thuis, tegen de FC UTRECHT had AJAX een veelbelovende start; binnen een kwartier was het 3-0 (prachtige goal van Gerald, gevolgd door een doelpunt van Bosman op goed aangeven van Dick Schoenaker, die zelf even later de bal van Felix Gasselich kreeg toegespeeld en naar 3-0 kopte). Hoe is het dan toch mogelijk dat opeens alle energie uit de Ajax-ploeg verdwenen isNadat de Utrechtenaren hadden tegen-gescoord lag het initiatief geheel in hun handen. In deze periode raakte van Tamelen (Utrecht) de bal zó ongelukkig dat deze onhoudbaar in het Stichtse-doel belandde. Nóg gaf men de strijd niet op; het werd 4-2 (v. d. Ham) doch toen Felix Gasselich fraai inschoot, 5-2 was het gebeurd. Vijf-tweede uitslag doet méér vermoeden dan het in werkelijkheid - op het eerste kwartier na - was. Op een keihard, slecht bespeelbaar veld werd in Tilburg tegen Willem II een 0-2 overwinning geboekt. Reeds in de tweede minuut na de aftrap deed Felix Gasselich een door Gerald goed genomen vrije schop, op fraaie wijze in het zuidelijk doel belanden. En nog voor de pauze - na een veelvoudige schoeisel-wisseling bij de gastheren (een slechte voorberei ding op de wedstrijd!) deponeerde Vanenburg zelf - ook uit een vrije schop - de bal achter doelman Formannoy (0-2). Hoewel de thuisclub, vooral in de tweede helft nog wel een enkele scoringskans kreeg, was het verder toch AJAX die de wedstrijd in handen had en zich daarbij niet bijzonder behoefde in te spannen om de punten te kunnen vasthouden. Vastgesteld was dat de topper AJAX-FEYENOORD om de KNVB-Beker op woensdagavond 25 januari gespeeld zou worden. Weken tevoren het Ajax-Stadion natuurlijk reeds volledig uitverkocht, maar ja, toen het zover waseen vol komen onbespeelbaar veld, na sneeuwstormen, ijzel glad heid-gevaar Voorlopig werd de partij één week 1 februari) uitgesteld. En andermaal is weer alvast verder gelootde winnaar van Ajax-Feyenoord ontmoet in de volgende ronde: NEC. Van AJAX 2 is maar heel weinig te vertellen. Onze Reserves zijn door afgelastingen resp. afgekeurde velden in geen weken in actie geweest wat de competitie betreft. Daar valt straks heel wat in te halen, hetgeen t.z.t. wel eens moeilijkheden zou kunnen opleveren met betrekking tot de deelname aan diverse toernooien. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1983/1984-februari 1984-No. 4 Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37,1016 TN Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 15 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 1