.waarde Klepel (uit-) hangt Hallo, hier de Klepel Monnickendam, 27 mei 1983,18.30 h. GMT (20.30 h L.T) Eindelijk het is zo ver. De 'Blue Peter' kan gestreken worden. De 'crew' is kompleet: Hennie, Boefje en Nico. Toni en Anne Marie maken de trossen los, onder het toeziend oog van de familie en vele vrienden en tuf, tuf. Zwaaien naar allen op de steiger. De 'Angela', de 'Zecesco' en Hans van Gelder doen ons uitgeleide. Zowel de hele A als B steiger zijn aan boord van de 'Angela'. De 'Zecesco' lijkt wel een rondvaartboot met het grote spandoek 'VAARWEL KLEPEL'. Joop schiet lichtkogels af, ten afscheid. Er gaat wel wat in ons om! We zijn nerveus en gespannen. Waar staan Toni, Anne Marie en André? O ja, ik zie ze, ze staan te zwaaien. Er wellen tranen op. Nog een klein eindje worden ze begeleid onder geroep, getoeter en gezang. En dan begint voor ons het grote avontuur. Inmiddels zijn alweer maanden verlopen en eindelijk vind ik de rust om een en ander op papier te zetten. We hebben al zo het een en ander beleefd (meestal niet gepland). Op het ogenblik zijn we in Portugal in de Algarve. Onze belevenissen van de afgelopen tijd zal ik hier proberen samen te vatten. Kunnen jullie wat meenemen. IJmuiden, daar hebben we nog enige dagen gelegen. Er zijn nog enige bekenden - en de kinderen - geweest. Werken nog aan het schip, maar op een bepaalt moment krijg je de krie bels; vooruit de sluis door en wegwezen. Hebben we voor zeker een half uurtje redelijke wind gehad en daarna, wat men in zeetaal: een flauwte noemt. Uiteindelijk op de motor naar Scheveningen. We beseften toen nog niet hoe vaak ons dat nog zou overkomen. Van Scheveningen naar Stellendam (lekker opschieten) idem. Stellendam is inmiddels ook veranderd; vroeger nog drijvende steigers, nu is dit ook Marina. We moeten nu anders leven, dus maar afgemeerd aan een sportvisser. Zo is het nu eenmaal. Jachthavens vragen veel investering en kosten dus geld. In Frankrijk ontdekken we dat nog wel meer. De volgende dag zijn we 's middags met een lopend windje vertrokken met bestemming Oostende. Dat hebben we niet gehaald, want Nederland liet zich nog even van een leuke kant zien. Kregen we n.b. ter hoogte van Walcheren N.O. 7, met regen en wat onweer. Zeker de pest in dat ze weer een belastingbetaler minder overhouden. België dus lager wal ('t lijkt wel een Belgenmop). We besluiten Zeebrugge aan te lopen, nog net voor het vallen van de duisternis. Uiteindelijk achter in de haven afgemeerd naast een oud sleepbootje. Hebben nog een dag gewandeld waarna we vertrokken naar Oostende. De wind was niet slecht en daarom maar door gezeild. Niet 'gestored'. Ter hoogte van Nieuwpoort was de wind op en zijn we naar binnen gegaan met schitterend warm weer. Het was nog geen seizoen: de stortbaden nog gesloten; daarom een koude douche op de steiger. Het weer is alweer veranderd, maar het ziet er naar uit dat we aan de wind tenminste naar Duinkerken kunnen. Daar zijn we ook aangekomen, maar niet alleen op zeil. Het laatste stuk stil in de wind en onweer, dus moteren. Wij zeggen dan: 'Siempie bij'. Helaas zou Siempie wat te hard moeten werken voorlopig. Jullie willen natuurlijk weten wat dit te betekenen heeft; hier dus de verklaring. Siem Vroon, een goede vriend van ons en een veelvoudig opstapper van 'Zecsevo', heeft ons in de laatste week van mei geholpen een electrische pomp te monteren om de dagtank vol te pompen met dieselolie. En omdat jullie het zo graag willen weten: wij hebben dat heerlijke pompie 'Siempie' genoemd. Vandaar! Goed Duinkerken dus. Hebben we vier nachten doorgebracht. We lagen achterin de haven afgemeerd (in) een kleine-haven voor-sportvissers. Prima gelegen bij prima mensen, van wie we nog een maaltje verse krabben kregen. Smakelijk verteerd, met behulp van combinatietang en twee punttangen. In Duin- 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1984 | | pagina 14