AJAX 2 IN MEMORIAM Wij ontvingen het bericht dat op 3 november jl.ïs overleden MARTIN BREMER onze clubgenoot op de leeftijd van 73 jaar. Martin werd op 20 september 1931 lid van Ajax, waarbij hij als voetballer in de lagere elftallen, voornamelijk het toenmalige Ajax 7, speelde. Zijn hogere sportieve kwaliteiten waren gelegen in de honkbalsport. In zijn hoedanigheid van sportjournalist volgde hij van nabij de groei van het (semi-)profvoetbal en dit leidde er toe dat hij in 1964 zitting nam in de Commissie voor het Betaalde Voetbal bij Ajax. Dat heeft niet lang geduurd; omstandigheden deden hem in 1966 besluiten zijn functie ter beschikking te stellen. Afsluiting van een slechts korte periode, maar wel één waarin Martin zijn club grote diensten had bewezen. Daarna werd hij voorzitter van onze honkbalafdeling in die tijd, een taak waarin zijn werklust en enthousiasme een ware her leving van honkballend Ajax betekenden. Zijn pennevruchten in de vorm van de wekelijkse brief waren voor een ieder een enorme stimulans. Na beëindiging van dit voorzitterschap heeft Martin nog verschillende functies bekleed als o.m. Secretaris van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, voorzitter van de straf- commissie terwijl hij een belangrijk aandeel had in de tot standkoming van het honkbal-museum te Santpoort. De band met Ajax door de jaren heen gehandhaafd, hebbende, ontving hij op 7 november 1981 de Gouden Speld in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap. Op dinsdag 8 november jl. waren zeer velen naar het Cre matorium Westgaarde gekomen om de overledene de laatste eer te bewijzen. Daar sprak de huidige voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, de heer G. v. d. Heyden een afscheidswoord. Zijn talrijke sportvrienden en andere bekenden zullen zeer zeker een goede herinnering aan Martin blijven bewaren. Mart. J. W. Middendorp Niet ten onrechte werd na de wedstrijd AJAX 2-HELMOND SPORT 2 door iemand uit de Ajax-gelederen verzucht: zonde van mijn tijd en zonde voor al die mensen op de tribune Natuurlijk, mede door de situatie bij AJAX 1 (blessures, ziekte, schorsingen e.d.) moest Ajax 2 op komen draven met zijn 'materiaal' wat weer inhield dat de Reserves aanvulling uit de Juniores moesten putten Je verwacht dan (je mag verwach ten), dat onder zulke omstandigheden er een extra schepje op gegooid wordt. Nu, dat was niet het geval. Het was en bleef een mat spelletje het Nep niet, het ging niet en we kwamen voor de rust zelfs op achterstand toen een door de (zeer sterke) wind beroerde bal onze - overigens voortreffelijke - doelman verraste. Qua spelpatroon na de pauze weinig verandering. Wel kwam Ajax langszij door een fraaie kopbal van Marcel van Buuren. Hierdoor leefden de onzen wat op, mede door het in het veld komen van Mustafa Jucedag. Alles bij elkaar leidde dit er toe, dat we tóch nog de volle winst konden binnenslepen; een vrije schop goed door captain Winnie Haatrecht genomen bracht de stand, tevens eind resultaat, op 2-1. Er was wel gewonnen maar niet om je daarover op de borst te slaan. De strijd in Breda tegen NAC 2 had een sensationele start: binnen enkele minuten stond Ajax hier met 2-0 achter!!Dat was wel even om op je neus te kijken. Maar gelukkig hervond de Ajax-ploeg uit Amsterdam zichzelf en nam het initiatief. John Bosman begon met de stand op 2-1 te brengen en een juweel van een doelpunt gescoord door Ron van Vark deed de gelijkmaker ontstaan. Nog vóór de pauze gaf Marcel van Buuren Ajax de leiding (2-3).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 8