De stemmen werden als volgt de heer F. M. Andriese de heer K. Bakker de heer A. R. Been de heer A. L. Blekkenhorst de heerT. Bogaard de heer D. Keyzer de heer A. Kraan de heer J. Lambregts de heer W. F. Schoevaart de heer J. D. Sebus uitgebracht: 50 stemmen 69 stemmen 69 stemmen 56 stemmen 66 stemmen 66 stemmen 68 stemmen 60 stemmen 69 stemmen 48 stemmen Gekozen werden derhalve de heer Andriese, Bakker, Been, Blekkenhorst, Bogaard, Keyzer, Kraan, Lambregts en Schoe vaart. De heer Andriese komt in plaats van de heer Caransa en is aftredend in 1984. De heer Harmsen feliciteert de nieuwe en herkozen leden met hun benoeming en dankt de heer Sebus voor zijn kandidaatstelling. 6. Verkiezing van de 3 leden van de Financiële Commissie Aftredend zijn de heren D. Keyzer, Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld, stelt de voorzitter voor de heren her te benoemen. De vergadering gaat hiermede akkoord. 7. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de Financiële Commissie De heer H. J. W. Pil stelt zich herkiesbaar. De voorzitter stelt voor de heer Pil her te benoemen aangezien er geen tegen kandidaten zijn gesteld. De vergadering gaat hiermede akkoord. 8. Jaarverslag van de secretaris over het verenigings jaar 1982-1983 waarin opgenomen een verslag over de werkzaamheden van de ledenraad Voorzitter Harmsen zegt bewondering te hebben voor het verslag wat door de secretaris ondanks zijn periode van ziekte is geproduceerd. Vanuit de vergadering zijn er geen op- of aanmerkingen waarna de voorzitter de secretaris dankt voor zijn verslag. Applaus!! 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1982-1983 Aangezien niemand iets te vragen heeft dankt de voorzitter de penningmeester voor zijn verslag. Applaus!! 10. Rapport van de Financiële Commissie (art. 24 lid 13 van de statuten) De heer Keyzer deelt namens de Financiële Commissie mede bewondering te hebben voor het bestuur, dat er in geslaagd is het afgelopen seizoen een positief exploitatie-resultaat te be werkstelligen. Toch moeten we waakzaam blijven. Rapport van de Financiële Commissie van de AFC AJAX over het boekjaar 1982-1983. Overeenkomstig artikel 24 van de statuten heeft in het thans verstreken boekjaar 1982-1983, de financiële commissie de haar opgedragen taak vervuld, te weten toezicht uit te oefenen op alle zaken het geldelijk beheer betreffende en het bestuur van advies te dienen in alle financiële aangelegenheiden, val lende buiten het dagelijks bestuur. De financiële commissie heeft eveneens op grond van voren genoemd artikel een deel van haar werkzaamheden overge dragen aan het Accountantsbureau Dijker Doornbos te Amsterdam, dat over de door haar verrichte werkzaamheden een rapport, gedateerd 18 augustus 1983 heeft uitgebracht, welk rapport onderdeel vormt van dit verslag. Op grond van onze bevindingen en van het door genoemd Accountantsbureau uitgebrachte rapport verklaren wij, dat de penningmeester de hem volgens artikel 21, punt 3, van de statuten opgelegde taken op voorbeeldige wijze heeft verricht of doen verrichten en dat de in overleg met onze commissie vastgestelde balans per 30 juni 1983 en de daarbij behorende rekening van baten en lasten over het boekjaar 1982-1983 een getrouw beeld geven van de vermogenspositie, respectievelijk van het behaalde resultaat. Wij adviseren u derhalve de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Tenslotte wllen wij het bestuur dankzeggen voor zijn loyale medewerking bij het vervullen van onze taak. AMSTERDAM, 1 september 1983 De Financiële Commissie, D. Keijzer, Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk De décharge wordt met algemene stemmen verleend. 11Behandeling van een wijziging van de tekst van artikel 33 van de statuten De tekst luidt thans: Artikel 33 Stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, ere-leden en leden van verdienste. Het be stuur stelt de volgende wijziging voor: Artikel 33 1. stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, ere-leden en leden van verdienste. 2. De werkende leden die de leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, juniorleden A, B, C, D, en E, hebben een adviserende stem. De heer Scha2m vraagt waarom deze wijziging noodzakelijk is. De heer Westrik antwoordt dat de notaris de tekst op deze manier gewijzigd wil hebben. De heer Waas vraagt welke zin het heeft een E-junior van 10 jaar een adviserende stem te geven. De heer Westrik is het met hem eens, dat dit inderdaad weinig zinvol is. Met algemene stemmen gaat men akkoord met de wijziging. 12. Rondvraag De heer Van Minden vraagt het bestuur op te willen treden tegen de zwarte handel in toegangskaarten. De heerBartels zegt dat hier zoveel mogelijk tegenopgetreden is maar in de praktijk blijkt dat het niet volledig uitgebannen kan worden. Voorts wijst de heer Van Minden op het vandalisme bij het Utrecht stadion hetgeen hem overkomen is. Tot slot vraagt hij het bestuur wat de redenen zijn geweest om een aantal dona teurs te benoemen tot werkehd lid. De voorzitter deelt mede 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 6