Ni/f AMSTEL w BIER Notulen van de jaarvergadering van de Ledenraad Gehouden op 25 augustus 1983 (uittreksel) Voorzitter HARMSEN heet de aanwezigen hartelijk welkom. Aanwezig zijn 21 leden, zodat wordt voldaan aan het bepaalde in art. 26, lid 2 van de Statuten (13 leden). Devoorzittermemoreerto.m,datinhetseizoen1982/1983 het Landskampioenschap werd behaald, terwijl tevens de KNVB-Beker werd gewonnen. Vele malen ook werd de Pers 'gehaald', o.a. inzake de kwestie Cruyff. Het bestuur heeft dit seizoen eens te meer voor de jeugd gekozen. De wedstrijden tegen PEC Zwolle en FC Groningen zouden interessante ontmoetingen kunnen worden, gezien de aankopen van deze twee clubs. Wederom is dit jaar voor een veilige begroting gekozen; het lijkt er op dat we, wat de Europa Cup betreft, niet zo onge lukkig geloot hebben, het aantal verkochte seizoenkaarten is gestegen en er is nog een uitkering te verwachten van het Mundialito-toernooi. De voorzitter vraagt verder in deze tijd vóór, achter en naast elkaar te staan, ook al wordt soms weieens een negatief resul taat ervaren. Vervolgens wordt door de aanwezigen een ogenblik stilte in acht genomen ter nagedachtenis van hen die ons het afge lopen jaar ontvielen: ere-lid W. F. C. Bruynesteyn, lid van ver dienste J. Koomen, de werkende leden J. P. Asbeek Brusse, H. Thijssen en R. de Wit, alsmede de ondersteunende leden, de heren Coronel, Eising, Overweg, Rosier, Swart, Verschuur en Vonk. Bij punt 2 van de Agenda deelt de secretaris mede, dat er geen ingekomen stukken zijn, zodat direct kan worden overgegaan naar de Notulen van de vorige vergadering (28-4-1983). Aan gezien er uit de vergadering geen op-of aanmerkingen zijn, worden deze notulen ongewijzigd door de voorzitter vast gesteld. Punt 4 geeft aan: jaarverslag van de secretaris over het AMSTELBROUWERIJ verenigingsjaar 1982/1983. De voorzitter maakt de secretaris een compliment voor het verslag dat werkelijk alles vermeldt van hetgeen er in het afgelopen jaar gebeurd is. En dit ondanks een ziekte-periode van de Ajax-scribent in mei/juni 1983. De secretaris zegt hierop dat als hij eenmaal bezig is, alles weer vanouds en vanzelf gaat. Vanuit de vergadering wordt nog tot een enkele correctie hier en daar geadviseerd, waarna applaus van de aanwezigen de waardering voor de samensteller tot uitdrukking brengt. Het eveneens imposante jaarverslag van de penningmeester geeft aan dat het bestuursbeleid van de laatste jaren er toe heeft geleid dat Ajax thans op weg is een financieel gezonde vereniging te worden, die op eigen kracht de toekomst tege moet kan treden. Natuurlijk is het wel van belang dat enkele (financiële) facetten daarbij een rol blijven spelen en één daarvan - een belangrijke - is wel de deelneming van Ajax, de jaarlijkse deelname, mag wel gezegd worden, aan het Euro pese voetbal (UEFA-resp. EUROPA-CUP). Naam en faam zijn vervolgens ook gewichtig voor uitnodigingen tot het spelen van buitenlandse vriendschappelijke wedstrijden. Wat dat be treft deden wij een minder aantrekkelijke ervaring op ten aan zien van het Mundialito-toernooi. In afwijking van allerlei af spraken werd Ajax zo maar door de organisatoren afgezegd. Het bestuur heeft een eis tot schade-vergoeding ingediend; de afloop van deze procedure is thans nog niet bekend. De ontvangsten uit de reclame namen toe, in welk kader ook de opbrengsten van de shirt-reclame een belangrijke rol speelden. De z.g. VIP-tribune is een groot succes gebleken; alle plaatsen werden verkocht. De transferperiode stond vooral publicitair in het teken van het vertrek van Johan Cruyff. Er kon geen overeenstemming wor den bereikt over verlenging van zijn contract, omdat dit de financiële draagkracht van AJAX te boven zou gaan. Daarbij speelde bovendien mee, dat het positieve effect op de recettes van het meespelen van Johan Cruyff geleidelijk is verminderd. In het licht van de financiële positie van AJAX zouden bij verlenging van het contract elders grote concessies moeten worden gedaan, waardoor het niveau van AJAX als geheel niet zou kunnen worden gehandhaafd. Met erkentelijkheid voor zijn grote verdiensten voor AJAX op voetbalgebied heeft het bestuur hem daarom moeten laten gaan. Zo op papier lijkt de loting voor de eerste ronde van de Europa Cup niet ongunstig te zijn uitgevallen. Hopelijk zullen we daarin verder komen. Het bestuur heeft besloten die eerste ronde in eigen stadion te spelen.- Aan het einde van zijn verslag dankt de penningmeester zijn medebestuursleden, de leden van de Financiële Commissie, de terrein- en onderhoudscommissie, alsmede de administra tieve staf. Ook ten aanzien van de heer Bartels kreeg deze de handen van de ledenraadsleden op elkaar voor zijn belangrijk financiële rapport. Een gelijke positieve reactie ten aanzien van het gevoerde

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 4