Kroniek ajax-nieuws ff Maandblad Terwijl we het papier in onze schrijfmachine draaien om daar de Kroniek op uit te werken, realiseren wij ons dat dat alweer de laatste is in 1983En dat, dank zij een vlot verloop van tot nu toe, in de competitie ongeveer halverwege is, in ieder geval: de winterstop nadert. Hoe is hierbij de stand van zaken voor AJAX Laten we eerst hier vermelden dat we, in de eerste ronde om de KNVB-Beker het tegen de amateurs in Rotterdam t.w. HOV netjes hielden; we keerden met een 0-5 overwinning naar Amsterdam terug. Bij de loting voor de volgende ronde' trokken' we weer een amateur-club en een Amsterdamse nog wel nl. DWV uit Amsterdam-Noord. Dat zal een uitverkocht huis voor de geel-zwarten worden met daarbij de flauwe hoopje kunt het nooit weten. Maar we dachten dat wat dat betreft, Ajax wel leergeld gegeven heeft Ja en toen kwam de krachttoer van het Nederlands Elftal tegen de leren. Een en ander in het kader van de EK 1984 in Frankrijk. Een Nederlands Elftal met maar liefst een Ajax-clubmoot van zes spelersDat is misschien voor de club wel een hele eer, zo ook voor de betrokken spelers, maar het houdt tevens ook een groot risico in, vooral als er zo 'op scherp' moet worden gestreden onder het motto: onze laatste kans(en). Hoe groot ook is enkele dagen later, weer in het normale competitie verband veelal een terugval in conditie maar vooral concen tratie. Nu, dat bleek dan wel uit de wedstrijd in 'De Vliert'tegen het laaggeplaatste FC Den Bosch. We gingen er kansloos 'in'. Met 3-0! Futloos ten onder. Leeg. Terecht de woorden van onze vorzitter nl. dat Ajax de overwinning van het Nederlands Elftal op Ierland had moeten bekopen met een nederlaag tegen de FC Den Bosch! Gelukkig hervond de ploeg zich in de toch altijd lastige uit wedstrijd in Deventer tegen de Go Ahead Eagles. Daar waren het Edo Ophof, Gerald Vanenburg en Marco van Basten die de drie goals voor Ajax produceerden; eindresultaat 1-3! De overwinning had overigens toch een schaduw-zijde; volkomen onterecht kreeg Jan Mölby een rode kaart van de zwak leidende 'ref' Bakker. Het kostte toch een schorsing van drie wedstrijden. Verder nog steeds aan de ziekte van Pfeiffer leidende Felix Gasselich buiten-spel, enkele spelers door hinderlijke blessures niet geheel fit doch toch spelendeEn daar is intussen Marco van Basten bijgekomen; ook ziekte van Pfeiffer. We zitten dus wel in de verkeerde hoek De wedstrijd AJAX-AZ '67 werd een matige vertoning. Nog maar enkele jaren terug was dit een 'topper' van de eerste orde! Maar die klasse kan het team van de Alkmaarders momenteel niet opbrengen. Een slechte wedstrijd dus, die we op het nippertje (2-1) wonnen. Captain Dick Schoenaker nam de beide Ajax-goals voor zijn rekening. Een partij van groot formaat was natuurlijk PSV-AJAX, de Eindhovenaren mede in de kop van de ranglijst. Een span nende wedstrijd, die we qua spelverhouding hadden moeten winnen. Nu bleef de winst 1-0) echter in het Philips-Stadion. Ajax, nu ken ik je weerdat kan gezegd worden van de thuiswedstrijd tegen Roda JC, de Limburgse ploeg die ook aardig in de bovenste regionen meedraait en waarmede dan ook terecht rekening moet worden gehouden. Door het ont breken van Marco van Basten en ook Keje Molenaar zijn blessures rust moest geven, waren Dick Schoenaker c.s. nog verder verjongd ('afgeslankt' schreef John Bosman en Johnny van 't Schip. En beiden deden het uitstekend, beiden ook namen een doelpunt voor hun rekening. De andere drie werden voor Frank Rijkaard genoteerd. Roda JC passeerde onze doelman Hans Galjé twee keer, zodat een eenvoudig rekensommetje doet blijken dat we met 5-2 wonnen. Zóveel kansen Ajax zich overigens nog schiepze werden helaas niet benut. Anders.zo lezen we ergens: 'had Ajax een heuse monsterscore op het bord kunnen brengen'. Een leuke wedstrijd, ook voor het publiek. Hou'en zo! Goed nieuws ook van onze Reserves. Hier is het, vooral ook door de reeds eerder gemelde omstandigheden bij de A-Selectie (blessures, ziekte enz.) vaak een passen en meten, maar, zoals u uit de desbetreffende verslagen kunt lezen 'opereert' Ajax 2 in hogere regionen. Bij de Seniores lukt het nog niet erg met Ajax 3 na de promtie van vorig jaar. Maar we blijven optimistisch. De verrichtingen Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Seizoen 1983/1984-december 1983-No. 3 Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401,1098 AV Amsterdam Postbus 41885,1098 DB Amsterdam Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37,1016 TN Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 19 januari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 1