veillanten Cor Timman en Frans de Breet, twee heren waar niet mee was te 'sjoemelen'. Er zouden 6 rondes worden gevist, drie vóór de middag en drie daarna. Tussen iedere ronde was een pauze ingelast om de inwendige mens te versterken. Men behoefde alleen maar te kijken naar een man met pet en schort nl. Piet Mendes die een tafel met allerlei heerlijks had uitgestald. Een pracht gezicht. Bravo Piet. Mag ik langs deze weg degenen nogmaals bedanken die hun steentje aan deze tafel hebben bijgedragen, en ik weet ook te spreken namens alle vissers. Het technische werk aan de waterkant, hetwelk bestond uit nieuw haakjes aanzetten, snoer verwisselen of technische vis aanwijzingen geven, werd wederom verzorgd door de gebroeders van den Berg uit Almere. Er werd vrij goed gevangen, de één wat meer dan de ander, doch dat ligt volgens Borman aan 'het inzicht'. Iets geheel nieuws was, dat er van een ieder - zo onopvallend mogelijk - een aktiefoto werd gemaakt, dit als verrassing bij het prijs- uitreiken en een ieder zichzelf dan nog eens kon bewonderen. Deze taak werd op voortreffelijke wijze uitgevoerd door onze Ajax-visfotograaf Co Staneke. Bravo Co. De lunchpauze hebben wij weer doorgebracht in motel EUROSTOP, zodat hij, die nog niet verzadigd was door al het lekkers aan de waterkant, zich te goed kon doen aan iets warms, hetzij soep, uitsmijters, brood met biefstuk e.d. Natuurlijk kwamen in het motel ook de kaarten te voorschijn en zij die het aan de waterkant niet zo zagen zitten, konden nu hun kwaliteiten bewijzen op kaartgebied. Doch nu kon Evert geen instructies geven, want kaarten beheerst hij niet zo best. Na deze gezellige lunchpauze wederom 'ïn-de-startblokken' om de laatste drie rondes af te maken. Deze zouden plaats vinden om en nabij de boerderij van boer Modder. Nu werd de spijzentafel uitgestald op het erf, daar tevens een mooi uitzicht op de prachtige veestapel van boer Modder. Er stonden enkele stieren op stal, een lust voor het oog, echt om jaloers op te worden. De visnummers waren weer uitgezet en de 4e ronde kon wor den ingeluid, met de surveillanten weer op scherp. Er kwam enige tekening in de strijd om plaats één en twee. Dat zou hoogst waarschijnlijk gaan tussen de heren van den Wilden berg en Fred Jansen. Ook werd er zwaar gestreden om de onderste plaats te ontlopen. Daar zou waarschijnlijk een commissielid belanden. Met de 'grootste-baars' stond nog steeds Jan van Aggelen aan de kop. Ik weet het niet zeker maar ik geloof dat de lengte een halve meter was. Ook het vissen na de lunchpauze was ge woon weer een vermaak op zichzelf, met een stralende zon en blijde gezichten, wat wil dan nog meer Zo langzamerhand liep de dag ten einde. De laatste ronde was inmiddels ingegaan en men wachtte enkel nog op sein 'meester' van de captain, hetwelk zou betekenen einde. Nu was het de taak van onze surveillanten om de totaal-stand op te maken en deze in te leveren bij Thijs Lindeman. Omstreeks 17.00 uur arriveerden wij bij het Ajax-stadion. Dus waren wij op een knappe tijd terug bij moeder-de-vrouw. De voorzitter wenste een ieder wel thuis en tot zaterdag 8 oktober in het Ajax-spelershome alwaar de prijsuitreiking zou plaatsvinden, daaraan tevens een gezellige avond met een goed stukje muziek vastgekoppeld. Dus tot 8 oktober in het spelershome. Zo zien jullie, leden en donateurs, dat de clubavondcommissie kosten nog moeite spaart om het haar mensen naar de zin te maken. Zoals u weet (of misschien niet weet), is er iedere vrijdagavond clubavond voor leden en donateurs in het Ajax-restaurant, aanvang 19.30 uur alwaar u kunt biljarten, kaarten, lekker keuvelen over het voetballen, tevens ook nog een slokje drin ken (van je eigen centen). Dus trek de stoute schoenen aan en komt eens de sfeer proeven. Ook iedere vrijdagavond een tombola en één keer per maand samen met de dames. Dus Ajax-vrienden tot a.s. vrijdag in het Ajax-restaurant. Zoals ik reeds in mijn verslag memoreerde was de prijs uitreiking op zaterdagavond 8 oktober in het Spelershome. Eindelijk was het dan zover om na het gevecht aan de water kant ons te storten in het feestgewoel. Allereerst in de namiddag de handen uit de mouwen, om van het spelershome een feestzaal te maken, doch daar hadden wij geen problemen mee. Na voltooing van deze werkzaamheden, zouden de charmante dames van het Spelershome, de zaal omtoveren in een sfeervolle feestzaal. En inderdaad, na terugkomst om ongeveer 19.00 uur was de daad bij het woord gevoegd. Het kaarslicht flonkerde je tege moet. Bravo dames, er kon nu al niets meer stuk gaan. Het weer was niet zo mooi als op de visdag, want het goot van de regen. Door het slechte weer was er enige vertraging ont staan doch om ongeveer half negen waren de meeste feest gangers binnen. Inmiddels had de muziek zich ook geïnstal leerd, de muzikale omlijsting werd verzorgd door het SKALA combo die dit op voortreffelijke wijze deed en meteen sfeer in de tent bracht. De drankjes begonnen goed te smaken, regelmatig werd er door de dames met diverse snachs rond gegaan, enfin het was geweldig. Ook was er voor deze feestavond weer een fantastische tom bola, met een scala aan prijzen. Milde gevers hartelijk dank. De prijsuitreiking. Alle aankondigingen werden gedaan door spreekstalmeester Thijs Lindeman en ik mag wel zeggen, dit deed Thijs op zijn bekende wijze. Wij mochten op deze avond ook weer onze penningmeester Cor Welling begroeten, die vanwege ziekte op de visdag verstek moest laten gaan. Fijn Cor dat je er weer bij kon zijn. Thans werd voor het voetlicht geroepen hij die op de visdag de meeste vis had gevangen en dit was tussen twee heren een nek aan nek race geweest. Doch als eerste kwam uit de bus, Martin van den Wildenberg. Hij had 43 vissen weten te verschalken, op de voet gevolgd door Fred Jansen met 35 stuks. Als 3e de 'nieuwkomer' in ons gezelschap nl. Bert Worrell met 22 stuks. Martin van den Wildenberg ontving uit handen van de voorzit ter een wisselbeker, tevens een beker als blijvende herinne ring. Dit ook voor de heren Jansen en Worrel. Tevens ontvin gen de heren zoals ik inmiddels in mijn verslag memoreerde, een aktiefoto, langs de waterkant gemaakt door Co Staneke, van tekst voorzien en in schilderijvorm opgeplakt door Cor Pafort. Geweldig heren, dit is bij een ieder in grote dank af genomen. Bedankt Co en Cor. Voor elke visser, surveillant, kortom een ieder die aan de vis dag had deelgenomen werd een aktiefoto beschikbaar ge steld. Thans de persoon die de grootste baars had gevangen en dit was niemand minder dan Jan van Aggelen. Ook hij werd met de wisselbeker begiftigd en deze zal een jaar in huize Van Aggelen pronken. Tevens een prachtige aktiefoto voor Jan. De volgende 10 heren konden een prijs uitzoeken die wij hier voor beschikbaar hadden gesteld; de overige 16 moesten het met een foto doen. Maar heren, u kent de Olympische leuze 'alleen deelname is al belangrijk'.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 19