00 F. de Wit „DE OMNIBUS" betekende dat als einduitslag 5-0 voor Ajax kon worden ge noteerd. En de 'winning mood' bleef er in. Ditmaal ging het tegen Rood-Wit A1op Voorland, waarbij sprake was van een gelijk- opgaande strijd. We kwamen vóór de rust op 2-0, eerst uit een voorzet op maat van Bert Kors en afgerond door Marco Achmad, daarna een bijna gelijke situatie; nu een trekbal van Michel de Bruyn en wederom zette Marco zijn hoofd eronder. Na de thee een geweldige solo van Mike Wadi, ingeschoten door Michel de Bruyn, waarna Bert de Wolff er 4-0 van maakte. Een dekkingsfout in onze verdediging gaf onze opponent de gelegenheid de eer te redden. Tot nu toe hadden we in de ploeg uit Amsterdam-Noord onze sterkste tegenstander. De partij tegen VDO A1 (uit-wedstrijd) had niet veel om het lijf; daarvoor was de tegenstander van té geringe kwaliteit. De score werd geopend door De Bruyn uit een diepte-pass van Bert de Wolff. Een bal op de paal van laatstgenoemde werd in de 'rebound' verzilverd door Marco, waarna De Bruyn een foutief genomen vrije trap afstrafte (0-2). Na de thee maakte Achmed er 4-0 van, Jerrie Bouterse 0-5, Rolf van Dijk (inge vallen voor De Bruyn) 0-6 en Antonio Cardoso, via een goede diepte-pass 0-7. Een slordigheid in onze achterhoede stelde VDO in staat als nog de eer te redden.' JUNIORES B1 'In de wedstrijd - thuis - tegen DWV B1 kwamen we', aldus begeleider Cor van Eijden, 'laat op gang'. We namen de leiding door John Roos, welke voorsprong door Enzo Pepe naar 2-0 werd uitgebouwd. Toen kwam er, nog voor de rust, door slor dig verdedigen onzerzijds een tegen-doelpunt (2-1). Na de rust was DWV nergens meer. Met goals van Martin Bensch, John Roos (2x), Walter Smal en Rik Staats werd het eindresul taat op 7-1 bepaald. Tegen Uithoorn B1 op Voorland een vernietigende uitslag voor de bezoekers. Zonder dat we ons behoefden in te spannen konden wij een 10-0 zege boeken, wel het bewijs van een zwakke opponent. Volstaan we met het noemen van de namen der 'scoorders': Enzo Pepe, Walter Smal (3x), Frank Verlaat, Vergal! Joemankhan, John Roos (3x) en Uithoorn plaatste een bal in eigen doel. Een moeizame wedstrijd tegen de Spartaan B1. We kwamen maar niet in ons rytme en de bezoekers kregen dan ook de beste kansen. Daarom waren we blij dat het bij de pauze nog 0-0 was. Na de thee konden wij onze tegenstander wat meer op eigen helft terugdringen, zonder dat daaruit nu voor ons doelrijpe kansen ontstonden. Toch zag Frank Verlaat kans met een geweldig schot de enige goal te maken. De Spartanen kwamen nog wel een paar maal dicht bij ons doel, maar het bleef 1-0 voor Ajax. Wat er in laatstgenoemde wedstrijd eigenlijk al in zat, ge beurde - uit - tegen SDW B1; een nederlaag! Ondanks een veldoverwicht, schiepen we ons geen werkelijke kansen. Verder dan een paar afstandschoten kwamen we niet. Tien minuten voor tijd viel het vonnis over ons (1-0). En toen was de tijd te kort, om nog iets terug te doen. Zo was dat! Ja, tegenstander Blauw Wit B1 zou het slachtoffer worden van JUWEUER-HORLOGER EIGEN REPARATIE-INRICHTING onze dadendrang om het verlies tegen SDW uit te vlakken. Ajax pakte de zaken maar meteen flink aan en al spoedig stond het 1-0, waarna Rik Staats nog vóór de rust met een geweldige 'kegel' er 2-0 van maakte. In de tweede helft een bal in eigen (Blauw Wit) doel, Walter Smal mocht een strafschop benutten en invaller Martin Bensch liet 5-0 aantekenen. Het zat er weer in! JUNIORES B2 Met wisselend succes werd een aantal wedstrijden gespeeld. Tegen KBV boekten we een 5-1 overwinning. Na een slappe eerste helft (1-0) werd in de tweede helft gelukkig nog met redelijke inzet gespeeld, getuige de 5-1 eindscore. In Bad hoevedorp tegen Pancratius met minimale tegenstand, ondanks een 7-0 score, toch geen fijne wedstrijd. Te weinig overleg, slecht positiespel en te veel 'brengen' was de conclusie achteraf. Een week later tegen DJK een geheel andere wedstrijd tegen een vooral zeer fysiek sterke tegen stander. Een grote omschakeling in vergelijking met de vorige wedstrijden werd gevergd, die niet iedereen kon opbrengen. De 0-0 score, mede door goed keeperswerk van Dick Keiser, was wel ongeveer in overeenstemming met het gebodene. De 'topwedstrijd' tegen JOS ging jammergenoeg met 3-1 ver loren. Jammer, want de balans opmakend na de wedstrijd, was men het er wel overeens, dat de goals zeer ongelukkig tot stand kwamen. Al met al toch een tegenstander van formaat, die onze zwakke momenten zeer goed uitbuitte. En wij hopen maar dat ieder het zijne uit deze wedstrijden heeft geleerd, want dat is uiteindelijk het allerbelangrijkste voor deze groep. Teun Bogaard JUNIORES C1 In de uit-wedstrijd tegen WA C1 zou er, afgaande op voor gaande ontmoetingen, sprake kunnen zijn van een lastige tegenstander. In het seizoen 1982/1983 b.v. werd door ons, in De Meer nog wel, met 1-3 verloren en dat zegt toch wel wat. Maar gelet op onze resultaten in de huidige competitie ging Ajax vol vertrouwen naar de Jan van Galenstraat. Nu, het werd een lastige partij. Een wel veel beter Ajax, dat echter het vijandelijke doel maar nauwelijks kon vinden. Ja, er werd door onze jongens goed gespeeld, alleen de afwer king slecht verzorgd. Toch konden wij-zij het krap (1—2) Mi Handboekbind-en restauratie atelier Tï^llrrKllPfPFtllttliiy PnlJJi 1 rlü'jrjjij Voor inbinden van boeken en tijdschriften Brinkstraat 14 1097 VM Amsterdam Tel. 020-653775 15 Rijksgedipl. Goud-en Zilversmid De Clercqstraat 72 Amsterdam-West Telefoon 125561 Tegen inlevering van deze advertentie 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 15