Jeugd-overzicht 225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: JUNIORES A1 Elinkwijk-Ajax 1-6 Tegen een sterk Elinkwijk heeft onze A1 een prima wedstrijd gespeeld. Door het goed inschuiven van de laatste man had den wij steeds een kracht meer in de aanval. Na een 0-3 ruststand werd er ook in de tweede helft goed gespeeld naar een 1-6 eindstand. Tegen Elinkwijk, volgens mij één van de betere ploegen in deze competitie, een mooi resultaat. Ajax-Dovo 4-1 Dovo uit Veenendaal was onze volgende tegenstander. Het verhaal wordt hier eentonig; weer werd er maar op één helft gevoetbald en dan is er gewoon weinig over te zeggen. Het is niet leuk om naar te kijken. Eindstand 4-1 tegen een tegen stander die juichend van het veld gaat Volendam-Ajax 0-5 In en tegen Volendam is er van beide kanten op de aanval gespeeld. Een verademing om ook eens een tegenstander te zien aanvallen. Ajax was sterker en maakte voor de rust 2 doelpunten. Maar ook Volendam was een paar keer dicht bij een treffer. In de tweede helft hetzelfde beeld, tot 20 minuten voor tijd bleef die 0-2 voorsprong staan. Daarna maakte Ajax de wedstrijd uit, door een paar foutjes goed af te straffen, eindstand 0-5. Maar een compliment aan Volendam voor het goede en vooral aanvallende voetbal. Ajax-Volewijckers 3-0 In onze thuiswedstrijd tegen de Volewijkckers ging het on danks ons agressieve spel niet goed. Als je, zoveel kansen creëert en je benut ze niet, is dat een slechte zaak. Daarbij kwam dat er een aantal spelers erg veel balverlies leden. Nu kon in de tweede helft nog alles rechtgezet worden en wij maakten daarin 3 doelpunten. Toch denk ik dat als we een sterkere tegenstander treffen, het niet benutten van kansen ons op kan breken. Helaas zal dat ook in deze competitie wel niet gebeuren. Alcmaria Victrix-Ajax 0-4 Bij Alcmaria Victrix waren de mensen erg enthousiast. Al dagen had er in de krant gestaan dat Ajax op visite kwam. Het was dan ook druk langs de kant. Een uitstekend spelend Ajax heeft zich van de goede kant laten zien. Ondanks het grote klasseverschil was het een leuke wedstrijd. Een goede doel man en wat slordig omspringend met de kansen. Dat alles bepaalde de eindstand op 0—4. JUNIORES A1 Ook dè JUNIORES A2 gingen onvervaard verder. En met niet misteverstane cijfers. Zo werd b.v. thuis de 'AT van RKAVIC met 10-0 van het veld geveegd. Begeleider Cor v. d. Wal: 'Reeds na 10 minuten maakte Cardoso 1-0, terwijl kort hierna een mooie voorzet van Wolffgramm door Michel de Bruyn naar 2-0 werd gekopt. Een afstandschot van Cor Gerber deed bij de thee een 3-0 voorsprong aantekenen. Na de hervatting ging Ajax verder met heel goed voetbal: geen solo-partijen, maar teamwork. Michel de Bruyn scoorde (pracht-goal) 4-0, en maakte ook een goed uitgevoerde com binatie af (5-0). Een trekbal van Gerber werd goed ingekopt door Marco Achmed, terwijl laatstgenoemde daaraan nog twee doelpunten toevoegde. Absolute top-scorer was Michel de Bruyn met 5 goals. Juniores AFC A1 tegen onze JUNIORES A2 was een goede wedstrijd van aanvankelijk twee gelijkwaardige ploegen. Na een half uurspelenseen sublieme voorzet van Michel de Bruyn die keurig door Raymond Wolffgramm werd ingekopt. Rust 0-1. Vlak na de hervatting een fraaie solo-actie van Gerard Stroes, die op tijd de goed meegekomen Bert Kors bediende en deze behoefde de bal alleen maar in te tikken (0-2). Nauwelijks 10 minuten later een schitterende pass van Mike Wadi op Michel de Bruyn, een voorzet op maat volgde en wederom op het hoofd van Raymond Wolffgramm wat 0-3 betekende. AFC zakte nu weg, kwam tempo tekort. Door Mike Wadi werd het (fraaie lob) 0-4. De thuisclub redde nog de eer met een goed doelpunt. Einde: 1-4. Een eerste helft met door ons zeer goed voetbal in hoog tempo. Na het derde doelpunt viel ons spel terug, doordat sommige spelers té veel individualistische toeren gingen maken. Van AJAX-zijde was veel belangstelling en dit was natuurlijk erg leuk. Ons volgend slachtoffer werden de Juniores A1 van Neer- landia. Wel werd er hier in de eerste 20 minuten zeer goed gespeeld door Ajax, fel, agressief, maar toch lieten we in deze periode teveel goede kansen liggen. Vóór de rust kwamen we op 2-0 door Bert Kors en Michel de Bruyn. In de tweede helft zakte ons spelpeil bedenkelijk. Michel de Bruyn bracht ons niettemin op 3-0 en uit een diepte-pass op Bert de Wolff liet deze 4-0 aantekenen. Intussen vielen bij ons toch grote gaten in de verdediging; maar Neerlandia profiteerde hier niet van. Een prima voorzet van Raymond Wolffgramm bereikte Michel de Bruyn en dat 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 14