Gezien het bonuspunten-systeem dat betékende dat een over winning met twee doelpunten verschil of meer met één wed- strijdpunt extra zou worden beloond, hield in dat wij de match tegen de Fransen moesten winnen om in de race (finaleplaats) te blijven. En zowaar, reeds twee minuten spelend in blessure tijd, wist Marco van Buuren de Paris-doelman te verschalken door attent de bal in te tikken, toen de keeper op de grond lag en de bal losliet (2-1 Een vreselijk tumult brak daarover los, protesten van de Fransen enz. Intussen stonden onze jongens rustig en gedisci plineerd op eigen helft te wachten op de spelhervatting via 'middenuit'. De stand bleef 2-1 in ons voordeel. Maar de gemoederen bleven nog lang net zo verhit als het weer. De laatste wedstrijd in onze poule ging tegen het versterkte team van Montataire. Hier verlieten wij het veld met een 5-1 overwinning. De doel puntenmakers waren ditmaal Edwin Bakker (2x), Marco van Buuren, Michel van Oostrum en Rob Rijnink elk éénmaal. Aldus AJAX in de finale tegen het zeer sterke team van Totten- ham Hotspur, dat o.m Real Madrid en Valenciennes had ver slagen. In 2 x 45 minuten zou bepaald worden of wij, net zoals in 1982, winnaar zouden worden. Welnu, in een schitterende partij voetbal, aanschouwd door zo'n 3000 belangstellenden, werden de punten gedeeld (2-2) nadat we in de rust met 2-1 de leiding hadden. Onze beide doelpunten werden gescoord door Marco van Buuren. Zonder verlenging moest door strafschoppen worden uit gemaakt wie de uiteindelijke winnaar was. En dat werd AJAX met tenslotte uit 6 beurten een 5-4 overwinning. De eerste prijs ging dus voor de tweede keer in successie naar Amsterdam. Voorwaar een topprestatie! Behalve de beker als eerste prijs, ontving AJAX nog onder scheidingen (Marco van Buuren) als topscorer en jongste deelnemende elftal. AJAX 2 startte de competitie 1983/1984 op donderdagavond 15 september jl. met een ontmoeting tegen AZ '67/2, zulks binnen de muren van het Ajax-Stadion. Wel, een grootse vertoning werd het niet. Integendeel, wat deze Reserves op de grasmat legden was maar van matige kwaliteit, aan beide kanten. Dat kwam ook tot uitdrukking in de einduitslag (1-1) waarbij aangetekend dat onze goal door Frank Rijkaard werd gescoord, Frank, die na zijn enkel blessure weer in het wedstrijdritme moest komen. Van Wim Schoevaart vernamen wij dat de wedstrijd in Eind hoven tegen PSV 2 van heel wat beter gehalte was. Aan getreden werd met Fred Grim in het doel, verder: Winnie Haatrecht, Desmond van Gemert, Assis Doufikar, Edwin Godee, René Panhuis, Edwin Bakker, Rob Rijnink, Enrico Small en Marco Dijkhuizen. Bij de rust leidde AJAX met 0-1 welk doelpunt tot stand kwam toen na een half uur spelen een vrije schop van Edwin Godee in de rebound van de Philips-doelman door Marco Dijkhuizen werd ingeschoten. Kort na de hervatting vergrootte Enrico Small met een schui ver de voorsprong naar 0-2, waarna de thuisclub door het benutten van een strafschop de achterstand verkleinde. Maar, met nog een kwartier te spelen kwam, via een solo-actie van Edwin Bakker, de score op 1-3 en daar bleef het bij. Een goede prestatie. Een fel duel om de bal in de finale van Ajax 2 tegen AFC om de Westerkerk- trofee; hier pareert Edwin Bakker zijn tegenstander en zal dan scoren Wat de bekerwedstrijden aangaat, het eerste treffen was een 'uit-ontmoeting' tegen WFC te Wormerveer. Wel, het begin was weinig florissant, want binnen tien minuten keek Ajax tegen een 2-0 achterstand aan. Dat vonden de gasten natuurlijk ontolereerbaar en nog voor de pauze was de stand gelijk (René Panhuis en Edwin Godee). Na de thee bracht Marcel van Buuren Ajax aan de leiding, maar de thuisclub bleef goed volhouden en kwam langszij (3-3). Toen daarna Frank Rijkaard een penalty benutte was het ver zet gebroken en kon Ulie Wilson er tenslotte nog 3-5 van maken. In Enschede, tegen de FC Twente 2, werden onze jongens aanvankelijk verrast door een opponent, die een mindere tech niek door (té) hard spel trachtte te compenseren. Maar naar mate de wedstrijd vorderde kreeg AJAX door zijn betere spel het heft meer in handen en door doelpunten van Marco Dijk huizen, Winnie Haatrecht en Michel van Oostrum (Twente redde nog wel de eer) kon met een 1-3 overwinning de thuis reis worden aanvaard. Het zilveren Westerkerk-toernooi werd door Ajax verdiend gewonnen; in de finale versloegen zij AFC met 2-0; trainer Tonny Bruins Slot ontvangt uit handen van Spartaan-voorzitter Rob Jansen de 1e prijs, terwijl de Ajacieden Desmond Gemert, Stanley Menzo en Rob Rijnink toekijken

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 9