225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: Samenkomst van het Bestuur - en enkele genodigden - met zeventien van AJAX' oudste ondersteunende leden bij hun promotie tot WERKEND LID (zie o.a. ook mededelingen Secretariaat en Presidentieel) (Foto Hans Peters) mensen niet meer die eerder de medi sche staf zonodig moesten afbreken. Het is in de journalistiek kennelijk ver schrikkelijk moeilijk ongelijk te be kennen of excuses aan te bieden Dan ben ik aangekomen bij de affaire- Hom. Misschien is het zo dat het Ajax- bestuur deze zaak iets eleganter had kunnen oplossen, maar het geeft Leo Horn aan de andere kant natuurlijk niet het recht eerst in Televizier Magazine uit te halen tegen het Ajaxbestuur en daar na nog eens op heel ongenuanceerde wijze in het weekblad Vrij Nederland vuil te spuiten tegen ons. Onbegrijpelijk is, dat een goede sportjournalist als Frits Barend zich hiervoor laat lenen. Als voorzitter steek ik Leo Horn thans de hand toe om eens met elkaar te praten. Ik denk dat het niet goed is dat hij met Ajax in conflict is en dat daar iets aan gedaan moet worden. Maar niet op de manier zoals hij heeft gekozen. Wij als bestuur zijn groot genoeg om onze fou ten te bekennen, maar we accepteren niet dat Ajax in alle mogelijke opinie- en weekbladen wordt uitgescholden. Wat onze ere-voorzitter er dan nog bij moet doen, een man die Ajax veertien jaar heeft gediend en al vijf jaar geen voor zitter meer is, dat gaat ons te ver. Ik vraag mij af of iemand zó rancuneus moet zijn en juist óver die rancune heb ik erg mijn bedenkingen. In ieder geval is onze hand naar Leo Horn uitgestoken en wij wach ten nu verder rustig af. Bij wisselende successen van het elftal komen er altijd van buitenaf verhaaltjes in de wereld die via de ledenraadsleden bij het bestuur belanden, of dat aan ledenraadsleden de opdracht wordt ge geven iets uit te zoeken. Dit veroorzaakt alleen maar onrust. En wat we nu juist met deze jonge ploeg niet moeten heb ben is: onrust. Er bestaat een heel goede afspraak tussen bestuur, trainers en spelers. Die luidt: achter elkaar, vóór elkaar en naast elkaar. Dat geldt voor bestuursleden in het bijzonder, maar dus ook voor trainers en spelers. Ik denk dat wij daar een heel stuk mee op het goede pad zijn. Als u iets wilt weten of zeggen is er maar één weg: u belt de voorzitter en u krijgt een eerlijk ant woord. En als de voorzitter het niet wil zeggen omdat er bepaalde belangen van Ajax in het geding zijn, zal hij dat u óók vertellen. Maar ga niet allemaal de eigen weg, dan ontstaan alleen maar onge regelde toestanden. We zijn het nieuwe seizoen begonnen met 17 nieuwe werkende leden te be noemen. Een commissie uit de leden raad, bestaande uit de heren G. Fisher, 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 7