PRESIDENTIEEL yfXAGAM OCCASION CENTRUM meer dan 100 OCCASIONS vanaf/15.000,- In mijn laatste 'Presidentieel' heb uit voerig gesproken over de nieuwe Ajax jeugd. Ter bevestiging van de opvat tingen zoals het Ajaxbestuur deze heeft wil ik u hierbij enige informatie verschaf fen over zaken welke op dit gebied ge beurd zijn. We hebben diverse interna tionale tournooien afgewerkt waar de hele internationale jeugd altijd komt. Van Barcelona tot Tottenham Hotspur en van Nottingham Forest tot Benfica. In Lloret de Mar hebben wij met onze A- junioren een groot acht-daags tournooi gewonnen evenals in Milaan. Met Ajax 2 hebben wij het tournooi van Montataire gewonnen en als ik dan zie hoeveel spelers van ons worden geselecteerd in het Nederlands Elftal, dan denk ik toch dat wij op de goede weg zijn. We zijn zo langzamerhand op een kwart van de competitie gekomen. Negen wedstrijden zijn gespeeld en we hebben 15 punten. Met als hoogtepunt natuurlijk de wedstrijd tegen Feyenoord. Een een malige zaak, dat moeten we ons wel goed voor ogen houden. Dat is ook wel bewezen met het plotselinge gelijke spel tegen Haarlem na een voorsprong van 0-3 waarbij de scheidsrechter ons een strafschop onthoudt en het even later 1-3 staat in plaats van 0—4. Zoiets is voor deze jonge ploeg nog heel moeilijk op te vangen. Tegen FC Groningen zagen wij iets dergelijks. Als de twee schoten op de paal doelpunten waren geweest zou het een walk-over geworden zijn. Nu blijft de ploeg steken en als de tegen stander dan ook nog een tegengoal maakt wordt het welhaast onmogelijk. Tegen Fortuna in Sittard hadden we eveneens een dergelijke situatie. Daar liep het goed af, tegen FC Groningen waren we uiteindelijk nog blij met 1-1, zeker na het missen van die strafschop. Kijk, dan zeg ik: wat we tegen Feyenoord hebben binnengehaald hebben we te gen Haarlem en FC Groningen op een gemakkelijke manier laten liggen. Aan de andere kant hebben wij steeds ge zegd dat van deze Ajaxjeugd uitschie ters verwacht kunnen worden,maar ook dat deze zo maar op zijn gezicht kan vallen. Dat laatste is dan tegen Haarlem en FC Groningen gebeurd. Dit alles is evenwel ingecalculeerd, maar zeer be langrijk is wel dat van dit soort resul taten geleerd wordt! Dan de Europa Cup tegen Olympiakos waarvan wij altijd gezegd hebben dat Grieken moeilijke tegenstanders zijn. Ze verstaan de kunst van het intimideren en als je dan ook nog te maken krijgt met zwakke scheidsrechters en je geen kans ziet doelpunten te maken, is de zaak gauw afgelopen. De wedstrijd had na tuurlijk in Amsterdam beslist moeten worden, zelfs twee minuten voor het einde. Het is natuurlijk allemaal na praten. Het is ook het groeiproces waar de Ajaxploeg in zit. In Athene hadden wij de wedstrijd voor de rust zeker kunnen stellen, gezien de vele kansen. Aan de andere kant hebben wij daar onvoorstel bare situaties meegemaakt. We zullen ons daarover op korte termijn in ver binding stellen met de UEFA. Het is on aanvaardbaar dat onze trainer/coach alsmede onze medische staf door vier politie-agenten bewaakt worden waar door men onmogelijk naar behoren kan handelen. Bij Aad de Mos werd zelfs een hand op zijn mond gelegd en hem het zwijgen opgelegd. Het is het toppunt van intimidatie en het laatste woord is hier nog niet over gesproken. Dat neemt niet weg dat we op een heel ongelukkige manier zijn weggekomen. Het ontbreekt het elftal ook nog aan fysieke kracht, maar ik geloof zeker dat het iedere wed strijd beter zal gaan en dat wij uitein delijk weer in de top van de competitie zullen eindigen waarbij onze trainers en spelers opdracht hebben io ieder geval Europees voetbal veilig te stellen. Aan een kampioenschap denken wij op dit moment zeker niet. Het lijkt ons wat on nozel om daar nu over te praten. Er kan in deze competitie nog zóveel ge beuren. Er is ook al wat gebeurd. Kijk bijvoorbeeld eens naar Haarlem; wint uit bij FC Groningen en Go Ahead Eagles, twee echt lastige tegenstanders, pakt tegen ons dan ook nog een punt en kan 5 winstpunten noteren uit drie erg moei lijke wedstrijden. In deze competitie is nog heel veel te verwachten. We hebben de zaak Olsen gehad, als u het tenminste een zaak wilt noemen. Na tuurlijk werd alles weer van buiten-af be oordeeld waarbij vreemden meenden onze H.H. doktoren voor gek te moeten zetten. Zo ook de krant en het VARA- programma 'Voetbal-80'. Dat daarbij een man als Schrijvers zich laat ge bruiken om de medische staf van Ajax af te kraken terwijl diezelfde Schrijvers zo veel daaraan te danken heeft gehad, een goede vriend ook is van onze chirurg dr. Hans Dicke, dan vraag ik mij af hoe diep de mensen langzamerhand in mo rele zin zinken. Voor een paar centen is men tot alles bereid. Het is ook on gelooflijk dat de VARA zulke zaken uit zendt. Het enige positieve vond ik dan nog het product van dr. Scholl, dat naar voren werd gebracht op de zg. massage- bank, maar voor het overige heb ik geen goed woord voor dit soort uitzendingen. En als dan Olsen na veertien dagen weer in het veld komt en tegen Feyenoord de sterren van de hemel speelt, hoor je die Ax. AFSLAG rAGAM UMUIDEN OCCASION HAVENS WES CENTRUM VELSEN I UMUIDEN MERCEDES-BENZ HAVENS-WEST Donauweg 11,1043 AJ Amsterdam - Industrieterrein Sloterdijk. Tel.: 020-13 46 31. Openingstijden: dagelijks 8.30 - 17.00 uur, zaterdags 10.00 - 17.00 uur. (Na 17.00 uur dhr. G. Rolink, tel.: 02550-2 23 52.) 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 6