Kroniek ajax-nieuws De competitie betreffende het Betaalde Voetbal verloopt goed, vlot, we zijn alweer een heel eind gevorderd, mede door de versnelde start (vier wedstrijden in twee weken). Zo lang zamerhand zit bijna 'een derde' van de 34 partijen er op en kan eens bekeken worden wat er uit gekomen is van de prognoses ten aanzien van AJAX. Want we waren we! 'weer in the picture'! AJAX verlaten door zóveel 'ervaring en bekwaamheid' Laten we eens kijken hoe tot nu toe het allemaal is gegaan. De eerste wedstrijd: FC Utrecht-uit. We weten Allemaal dat het in 'de Galgenwaard' altijd hard werken is om met de winst, ja zelfs het halve profijt naar huis terug te keren. Ouderen onder ons herinneren zich dat on getwijfeld nog van vroeger, tegen DOS Wel, zo ook nu. Lange tijd konden we een al spoedig door Marco van Basten verkregen voorsprong vasthouden, maar na de rust werd het toch gelijk (1-1) wat ook het einde werd. Een tevreden Aad de Mos over dit resultaat van zijn jonge elftal. In de Pers ergens de opmerking: een jonge ploeg, maar vol perspectief. Toch Hierna kwam Willem II op bezoek. Onder leiding van scheids rechter Blankenstein volgde een aardige wedstrijd, die spe ciaal voor Marco van Basten een kleurrijk tintje had; AJAX won n.l. met 5-0 en vier van de doelpunten nam Marco voor zijn rekening. De andere goal scoorde Gerald Vanenburg. De thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle was een ontmoeting met ook al een bijzonderheid n.l. het aan de zijde van de opponent meespelen van meerdere ex-Ajacieden als: Piet Schrijvers, Jan Weggelaar, Peter v. d. Hengst en Johnny Rep. Later, in de tweede helft zou nóg een oud-Ajaxspeler binnen de krijtlijnen komen n.l. Rini van Roon. Voor 14.000 toeschouwers behaalde het 'echte' Ajax een 4-2 zege waarbij onze doelpunten kwa men van Peter Boeve, Jesper Olsen, Marco van Basten en die schitterende 'lob'van Gerald. De eerlijkheid gebied te verklaren dat AJAX in Volendam tégen de FC Volendam goed is weggekomen. Vooral in de eerste helft. Bij het pauze-signaal van 'ref' Bakker zal menige Ajacied i.e. supporter zich het (angst)zweet van het hoofd gewist heb ben en blij zijn geweest met de 0-0 stand. Gelukkig herstelde de ploeg zich in de tweede 45 minuten en konden we dank zij twee goals van Marco alsnog met de volle winst huiswaarts keren. Met een zucht van verlichting Lees je dat AJAX in de Meer met 7-2 gewonnen heeft van Helmond Sport, dan vraag je allicht ten aanzien van top-scorer Marco van Basten, hoeveel van de 7 er op zijn naam gezet kunnen worden. Antwoord: geen één! En hij speelde toch een goede wedstrijd. Zo zie je maar: het spel met de bal is on berekenbaar en daarom juist ook zo boeiend. De AJAX-schotvaardigheid kwam ditmaal van captain Dick Schoenaker (2), Felix Gasselich (zijn eerste twee goals voor AJAX), Johnny van 't Schip, Jan Mölby en Peter Boeve. Dat hierna een varkentje volgde (Fortuna Sittard) dat zich - vooral 'thuis' - niet maar zo eventjes laat wassen, daarvan was een ieder overtuigd. Bovendien zette met de wedstrijd tegen de Limburgers een 'zware' periode in, een periode 'van de waarheid' zoals voorzitter Harmsen het komende tijdvak noemde. Terecht. Eerst de lang niet gemakkelijke partij tegen Fortuna, dan de woensdag daarop de eerste ontmoeting (eerste ronde) met Olympiakos Piraeus om Europa Cup 1, enkele dagen later in het Olympisch Stadion: AJAX-FEYEN- OORD, in de dan volgende week vele van onze spelers in vertegenwoordigende elftallen, zaterdag 24 september: Haar- lem-AJAX, woensdag 28 september in Athene Olympiakos Piraeus (return Europa Cup 1) en op 2 oktober in de Meer tegen de FC Groningen. Goed, we startten die zware periode dus met de wedstrijd Fortuna Sittard-AJAX en inderdaad, Dick Schoenaker en zijn medespelers stonden voor een moeilijke opgave. Tien minuten vóór rust kwam Ajax op een 1-0 achterstand en het zou tot tien minuten vóór het einde duren eer eerst Ronald Koeman de gelijkmaker scoorde en vier minuten voor het laatste fluit signaal van scheidsrechter Mulder liet Marco van Basten zijn negende seizoentreffer noteren. Aldus een zwaar bevochten overwinning. Ja, een grote teleurstelling voor de gastheren natuurlijk. Maar wat zei trainer Körver daarover: dat is nu juist de klasse Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" |f Maandblad Seizoen 1983/1984 - oktober 1983 - No. 2 Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 88 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp II Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401,1098 AV Amsterdam Postbus 41885,1098 DB Amsterdam 88 Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37,1016 TN Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 3 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 88§888§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 1