Hij werd als lid aangenomen op 4 mei 1917 en was dus ruim 66 jaar lid. Van seizoen 1935-1936 tot en met seizoen 1939-1940 lid van de Elftalcommissie seniores. Met ingang van seizoen 1941-1942 tot en met seizoen 1963- 1964 was hij secretaris van Elftallencommissie seniores. Benoemd tot ere-lid: 20 mei 1962. Ingaande seizoen 1964-1965 tot en met seizoen 1966-1967 was hij bestuurslid voor de amateurafdeling. Op 13 juli 1967 werd hij gekozen tot lid van de ledenraad en bleef dat tot augustus 1976. Meerdere jaren trad hij op als penningmeester van het comité 'Bordjesclub'. Bovendien genoot hij grote bekendheid als perfecte informa tiebron t.a.v. leden, speciaal oudere leden. Na zijn pensionering tot aan zijn dood was hij iedere middag op de Administratie te vinden om aldaar te assisteren. Op vrijdag 13 mei 1983 waren velen naar de crematie op Westgaarde gekomen. Aangezien voorzitter Harmsen verhin derd was aanwezig te zijn, sprak ere-voorzitter J. van Praag een korte herdenkingsrede uit. Een broer van Wim bedankte voor de betoonde belangstelling. Zaterdagmorgen 20 november 1982 werden in de bestuurs kamer de leden gehuldigd - waarvan de meesten waren verge zeld door hun echtgenote-die in het kalenderjaar 1982,25,40, 50, 60 of 70 jaar lid van de vereniging waren. Het bestuur ontving de volgende leden: 25 jaar lid: A. P. van Ham, B. Muller, R. E. Rein, H. G. A. Timman en L. M. van Wijk; 40 jaar lid: A. R. Been, J. C. van Dijk en A. H. Spanjaard; 50 jaar lid: A. Brandsteder, G. Fischer, J. H. Potharst en J. H. de Sterke; 60 jaar lid: W. Addicks, L. P. F. Koppen en R. de Wit; 70 jaar lid: F. W. Höhle. De heer M. J. W. Middendorp schreef hierover het volgende in het Ajax-Nieuws, no. 4 van januari 1983. Op één na, juist de enige 70-jarige, waren alle old timers' waarvan de meesten vergezeld van hun ega, aanwezig. Het gezelschap werd ontvangen door het voltallige bestuur. Na een inleidend woord van voorzitter Ton Harmsen, waarin deze nog eens met grote nadruk de waarde van de club Ajax onder het oog bracht (dit tegenover een Stichting) kwamen eerst de 'jonkies' aan de beurt, de lieden met een nog 'maar' 25-jarig lidmaatschap, maar daarom niet minder vanwege die kwarteeuw Ajax gewaardeerd. Het bekende bord voor 25-jarigen kwam in het bezit van Guus van Ham, Bennie Muller, Rob Rein, Henk Timman en Leo van Wijk. Daarna waren het Rob Been, Jan van Dijk en Ton Spanjaard, die uit handen van de Ajax-president, na het lichten van een korte- of langere doopceel, het 'Blauwe Bord' in ontvangst mochten nemen. Dat waren de 40-jarigen. De Gouden Speld (voor 50-jarigen) ging ditmaal (maar soms ging dit niet) in het knoopsgat van Ton Brandsteder, Ger Fischer, Jan Potharst en John de Sterke. Van 'the oldest soldiers' op deze middag noemen wij Wim Addicks, Louis Koppen en Riekus de Wit. Zij leverden hun 10 jaar oude Gouden Speld in bij het bestuur, om het sieraad over een goede veertien dagen terug te ontvangen, dan voorzien van een briljantje, zijnde de onderscheiding bij een 60-jarig lidmaatschap. Namens de jubilarissen dankte hierna Ger Fischer. Voorts werd het een uiterst gezellig samenzijn, waarbij natuur lijk vele oude herinneringen, óók door de dames, werden op gehaald. De heer Mud maakte diverse foto's ten behoeve van het Ajax- Nieuws. Op een zaterdagochtend in oktober of november 1983 zullen onderstaande leden, met hun dames, door het bestuur worden ontvangen om te worden gehuldigd omdat zij in het kalender jaar 1983, 25, 40, 50, of 60 jaar lid van de vereniging waren. 25 jaar lid: G. H. J. Bonsen, W. D. Deegen, 40 jaar lid: D. O. Been, H. van Driel, H. Visser en H. van der Zwaag. 50 jaar lid: N. M. Roeg en C. A. Welling. 60 jaar lid: P. van Deijck, H. Kareis, W. F. Volkers en J. H. Westerik. De leden die in 1983 langer dan 25 jaar lid van de vereniging waren ontvingen van het comité 'Bordjesclub', bestaande uit de heren W. F. Volkers, J. de Boer Sr., W. F. C. Bruijnesteijn, G. Fischer en M. J. W. Middendorp een circulaire waarin ze wer den uitgenodigd om donderdag 24 maart 1983 aanwezig te willen zijn in het restaurant van de Edenhal aan de Kruislaan/ Radioweg, waar de zeven en dertigste reünie van de 'Bordjes club' zou worden gehouden. De heer M. J. W. Middendorp schreef o.m. het volgende over het feest: 'Wim Volkers, vorig jaar helaas om gezondheidsre denen afwezig, was gelukkig weer present. We vonden hem in zijn hoedanigheid van tafelpresident verjongd te zijn terugge keerd; in ieder geval werd zijn 'leadership' deze avond als: in topvorm gekwalificeerd. Wim, alsnog onze complimenten hou'en zo. Het voltallige bestuur gaf acte de présence, waarbij opgemerkt dient te worden dat voorzitter Ton Harmsen die dag 's avonds terugkeerde van een lange autorit uit het buitenland en het opbracht om rechtstreeksnaar het feest te komen, Hulde Ton. Verder droeg de bijeenkomst nog een bijzonder tintje door de vijf en zestigste verjaardag van Wim Schoevaart. En dat niet alleen daarom, maar Wim had deze dag ook afscheid geno men van de 'Bank' als AOW-er. Ook was er het 'vaarwel en behouden vaart' jegens wereldrei ziger Nico Klok, die daartoe op 27 mei 1983 met zijn vrouw Hennie (en Dritte in Bunde: de hond) de tros van zijn zeilboot 'De Klepel' zou losgooien. Beiden, Wim en Nico, werden toegesproken en ontvingen ca- deaux. Met het vorderen van de avond groeide zoals van ouds de stemming. Speeches van voorzitter Harmsen, van hoofd-trai- ner Aad de Mos (die, mét hof-fotograaf Jan Mud te-gast was bij de Bordjesclub) en secretaris Jan Westrik, de muziek van het 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 7