JAARVERSLAG van de SECRETARIS 1982-1983 (in verkorte vorm RecT Geachte Clubgenoten, Het is voor de twintigste keer dat ik begin aan het samenstellen van een jaarverslag waarin het reilen en zeilen van onze vereni ging zal zijn vastgelegd. Het jaarverslag heeft deze keer betrekking op het verenigings jaar 1 juli 1982 tot en met 30 juni 1983. Door een tijdelijke afwezigheid om gezondheidsredenen tij dens de periode dat het jaarverslag altijd wordt gemaakt, is de kwaliteit en de nauwkeurigheid door de benodigde haast wel licht niet zo goed en nauwkeurig als u gewend bent. Hiervoor bij voorbaat mijn excuses. ALGEMEEN Hieronder eerst een kort overzicht van de behaalde successen in het afgelopen verenigingsjaar. Het eerste elftal slaagde erin de zogeheten 'double' te behalen, door wederom kampioen van Nederland te worden én de KNVB-beker te winnen. Het was de éénentwintigste keer dat we landskampioen wer den in ons drie en tachtig jarig bestaan. De KNVB-beker werd voor de negende maal gewonnen en het was voor de vijfde keer dat de double' werd behaald. Van de amateurafdeling werd Ajax 3 kampioen met als gevolg promotie naar de reserve 1e klasse. De jeugdafdeling zorgde, zoals gebruikelijk, weer voor een aantal kampioenen en wel: De juniores A1, B1.C1, D1 en E1, waarvan de A1, D1 en E1 zelfs ongeslagen. Laten we hopen dat het gezegde 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' bewaarheid zal worden. Vanaf deze plaats, namens het bestuur, felicitaties aan spelers, trainers en alle anderen die hebben bijgedragen om voren staande successen te behalen. Een teleurstelling was de uitschakeling van Ajax in de eerste ronde van de wedstrijden om de Eurocup 1 In het afgelopen verenigingsjaar was het in het Betaalde Voet bal niet bepaald rustig. Door de clubs was een motie van wantrouwen ingediend tegen het sectiebestuur Betaald Voetbal, omdat dit bestuur zich te zeer had gecommitteerd met de externe geldgevers ten aanzien van het vormen van een vereveningsfonds en de wijzi ging van het vergoedingen-systeem. Deze motie werd in de Algemene Vergadering Betaald Voet bal, gehouden op 25 april 1983 aangenomen met 350stemmen vóór en 326 tegen. Aangezien voorzitter Vilé reeds te kennen had gegeven dat hij, om strikt privé-redenen, aftrad, deelde hij na het aannemen van de motie mede, dat dit voor de heren Couwenberg, Van der Kroft, Kruysveldt en Stoop reden was om hun functie ter be schikking te stellen. Zij zouden de lopende zaken blijven waar nemen totdat er een nieuw bestuur was. De heren Van den Berg en Jansen zagen in de motie geen aanleiding af te treden en bleven dus normaal als bestuurslid functioneren. Het be stuur maakte de lopende zaken af onder leiding van de vice- voorzitter, de heer v. d. Berg. De afgebroken vergadering van 25 april 1983 werd voortgezet op 3 juni 1983. Ondertussen was het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: A. A. v. d. Louw, voorzitter Mr. C. J. v. d. Berg A. Harmsen Mr. J. Hogewoning H. Hut K. Jansen R. de Vries Uit intussen plaatsgevonden hebbende besprekingen alsme de een eerste overleg is wel gebleken dat de voortgang ge- zondmakingsproces en het tweede vierjaren plan niet zo ge makkelijk zullen verlopen. Tot zover het Betaalde Voetbal; we keren terug naar AJAX. In de najaarsvergadering van de KNVB Betaald Voetbal werd onze Ere-voorzitter de heer J. van Praag tot Bondsridder be noemd. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hieronder vermelde leden: Ere-lid: W. F. C. Bruijnesteijn Lid van Verdienste: J. Koomen Werkende leden: J. F. H. Asbeek Brusse, H. Thyssen en R. de Wit Ondersteunende leden: A. Coronel, G. M. Eising, C. Overweg, J. Rosier, L. Swart, G. Verschuur en A. Vonk Hierbij vermelden we ook de namen van: H. Angel, die van 8 mei 1945-1972 onze voorman-terreinknecht is geweest. B. Schutte, jarenlang suppoost. Dat zij in Vrede mogen rusten. Hoewel gewoonlijk hier geen bijzonderheden omtrent overle den clubgenoten worden vermeld, maak ik hierop voor deze keer een uitzondering en wel voor: de heer W. F. C. Bruijnesteijn, die zondag 8 mei jl. plotseling op 82-jarige leeftijd stierf. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 6