van de gelden door de kassiers van de loketten naar de Admi nistratie. Inbraakverzekering. W.A.-verzekering voor tractor en machines. CONTACT MET DE PERS. Het contact met de heren journalisten bij onze thuiswedstrij den wordt verzorgd door de heer D. J. Schalm, waarvoor vanaf deze plaats de dank van het bestuur. Hoewel het persoonlijk contact van de bestuursleden met de journalisten niet slecht is te noemen, zou verbetering op dit punt toch wel gewenst zijn, want allerlei publicaties die kant-nog-wal-raken worden opge nomen, zonder dat men van tevoren bij het bestuur informeert of het betrokken bericht juist is. Over 't algemeen werd het door de journalisten wel terecht gevonden dat Ajax kampioen is geworden, want ze legden het beste voetbal op de grasmat tijdens het seizoen 1982-1983. SUPPORTERSCLUB. Ook het afgelopen verenigingsjaar was de supportersvereni ging 'De Ajacied' onze officiële supportersvereniging. Traditiegetrouw verscheen in het afgelopen verenigingsjaar wederom 10 maal een boekje, waarin meestal een interview met één onzer spelers voorkwam. Het bestuur had 15 maart 1983 een bespreking met de heren Groot en Bouwman ('Ajacied') dit naar aanleiding van door het bestuur ontvangen klachten. Deze werden uitvoerig met beide heren besproken. Door hen werd toegezegd dat in de toekomst, ter voorkoming van klach ten, in hun boekje meer openheid van zaken (o.m. financiële) zal worden gegeven. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om de heren er op te wijzen dat het bestuur het niet juist acht dat intefviews worden gehouden met contractspelers die misschién bij Ajax weggaan of komen. Ook werd er op gewezen dat het beter is bij het bestuur te informeren of een bericht in de Pers wel juist is/was, dan het eerst te publiceren en dat later dan blijkt dat het maar uit de lucht gegrepen was. EEN BLIK VOORUIT OP HET SEIZOEN 1983-1984 De start van de training, als voorbereiding op het seizoen 1983-1984, begon voorde A-selectie op dinsdag 12 juli 1983. Omdat ons trainingsveld nog niet mocht worden gebruikt, hadden de trainingen plaats in het Amsterdamse Bos en op een bijveld van het Olympisch Stadion. Er werden, o.a. vanuit het trainingskamp te Gieten, diverse vriendschappelijke- c.q. oefenwedstrijden gespeeld. 5 augustus 1983 Vertrek naar Bielefeld waar werd deelgeno men aan tournooi van Arminia. De andere deelnemers: Arminia, Thor-Waterschei en West Ham United. De wedstrijden werden gespeeld op 6 en 7 augus tus 1983, daarna terug naar Amsterdam. Op 12 en 14 augustus 1983 werd deelgenomen aan het Inter nationaal Voetbaltournooi Amsterdam 708. De andere deelne 38 mende clubs waren: Feyenoord, Manchester United en A.S. Roma. Het programma luidde: 12 augustus 1983: 19.00 uur Feyenoord-Manchester United 21.00 uur Ajax-A. S. Roma 14 augustus 1983: 18.00 uur Verliezersronde 20.00 uur Finale. Speeldagen clubs in de Ere-divisie, seizoen 1983-1984. Altijd op zondag: Ajax, AZ '67, FC Den Bosch, DS '79, Excel sior, Feyenoord, FC Groningen, Roda JC, Sparta R., FC Utrecht, FC Volendam. Altijd op zaterdagavond: Go Ahead Eagles, PEC '82, PSV, Willem II. Tot en met 6 november 1983 op zaterdagavond. Van 7 novem ber tot en met 18 maart 1984 op zondag. Vanaf 19 maart 1984 weer op zaterdagavond: Fortuna S, FC Haarlem, Helmond Sport. WINTERSTOP. De laatste wedstrijd van het eerste gedeelte van het competi tie-programma wordt gespeeld in het weekeinde van 10/11 december 1983. Op zondag 18 december 1983 wordt gespeeld: Nederland- Malta, in het kader van de voorronde E.K. 1984. Na het einde van de winterstop worden in het weekeinde 7/8 Januari 1984, de wedstrijden voor de derde ronde KNVB-beker gespeeld. Als de competitie verloopt zoals nu is 'gepland' wordt in het weekeinde van 12/13 Mei 1984 het competitie-programma afgesloten. Hieronder volgt een alinea uit de notulen van de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op vrijdag 3 juni 1983, aangaande de KNVB-bekerwedstrijden. 'De voorzitter antwoordt dat hij toch merkt dat het hier gaat om een bij de vergadering erg levende zaak. In elk geval is het voorstel gedaan om nu reeds te kiezen en het zou ook goed zijn als nu al een keuze zou worden gedaan in technjsche zin. Vervolgens brengt de voorzitter, (de heer Van der Louw) het voorstel van het Engelse knock-out-systeem - met vanaf de eerste ronde bij een gelijk spel een 'replay' op het veld van de tegenstander - in stemming. Uit de reactie van de vergadering (stemming d.m.v. handen opsteken) concludeert de voorzitter dat men het voorstel aan neemt. Tot zover de overname uit de notulen. De Algemene Vergadering betaald voetbal heeft als hoogste macht beslist dat het Engelse knock-out-systeem van toepas sing zal zijn bij de wedstrijden om de KNVB-beker. In het officieel Orgaan van de KNVB 'Voetbal Totaal' van 14 juli 1983 staat het volgende: KNVB-bekercompetitie seizoen 1983-1984. Als gevolg van een gewijzigde KNVB-bekeropzet is de voor ronde tussen de deelnemers uit het amateurvoetbal komen te vervallen. In het weekeinde van 8 en 9 oktober 1983 vindt de eerste ronde plaats, waarbij 64 clubs zullen deelnemen, te weten 18 ere-, 17 eerste divisieclubs en 29 amateurverenigin-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 38