H. P. J. Henrichs, H. A. Smit, J. Swart, H. v. d. Zwaag en M. J. W. Middendorp. A. Kraan en G. Fischer. L. F. Bartels en A. J. van Eijden. In de loop van de avond wordt het volgende resultaat door voorzitter Harmsen bekend gemaakt. Aantal uitgebrachte stemmen: Van onwaarde of blanco: 258 Aantal uitgebrachte geldige stemmen: Volstrekte meerderheid: H. v. d. Zwaag C. A. v. d. Wal A. Pronk J. H. Potharst C. C. Kamlag J. Hordijk J. Swart H. A. Smit H. P. J. Henrichs C. C. Harms A. P. van Ham A. Brandsteder D. J. Boering 258 130 - 192 stemmen - 231 stemmen - 102 stemmen - 234 stemmen - 108 stemmen - 195 stemmen - 105 stemmen - 174 stemmen - 147 stemmen - 189 stemmen - 60 stemmen - 201 stemmen - 123 stemmen De volstrekte meerderheid werd behaald door onderstaande 8 leden, die dus voor 3 jaar als lid van de ledenraad zijn be noemd. A. Brandsteder J. H. Potharst C. C. Harms H.A.Smit H. P. J. Henrichs C. A. v. d.Wal J. Hordijk H.v.d. Zwaag Voorzitter Harmsen feliciteert de nieuwe- en herkozen leden met het behaalde resultaat en bedankt de niet gekozen leden voor hun kandidaatstelling. 6. Verkiezing van 3 leden van de financiële commissie. Aftre dend zijn de heren D. Keijzer, J. Lambregts en L. M. van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er geen tegen kandidaten zijn gesteld, stelt de voor zitter voor de heren bij acclamatie hèr te benomen, waarmede de vergadering met een applaus akkoord gaat. 7. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de financiële- commissie. Aftredend is de heer H. J. W. Pil, die zich her kiesbaar stelt. De voorzitter stelt voor om ook de heer Pil bij acclamatie hèr te benoemen, omdat er geen tegenkandidaten zijn gesteld. De vergadering gaat ook hiermede akkoord. Applaus. 8. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1 juli 1981 tot en met 30 juni 1982, waarin is opgenomen een verslag over de werkzaamheid van de ledenraad. De heer Schalm maakt zijn compliment over het verslag, maar verzoekt de leden van de ledenraad zich te beheersen omtrent mededelingen aan de pers. De voorzitter zegt dat geen enkele vereniging waterdicht is, maar gelukkig lekt er de laatste twee jaren weinig naar buiten uit. Hij dankt de secretaris voor zijn verslag. Applaus. 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1981- 1982. Na voorlezing van zijn verslag door penningmeester Bartels blijkt dat niemand iets te vragen heeft. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn verslag. Applaus. 10. Rapport van de financiële commissie. Artikel 24, lid 13, van de statuten. De voorzitter van de commissie de heer Van Wijk deelt namens de commissie mede, dat hij het vorig jaar een somberder beeld moest schetsen dat dit jaar. De situatie is nog zorgelijk; er is een klein verlies geleden en het kapitaal blijft dus nog negatief. De vooruitzichten zijn echter vrij gunstig in verband met de uitbreiding van het aantal sponsors en de invoering van shirt reclame. Hierna leest hij het volgende verslag voor. Rapport van de financiële commissie van de AFC 'AJAX' over het boekjaar 1981-1982. Overeenkomstig artikel 24 van de statuten heeft in het thans verstreken boekjaar 1981-1982, de financiële commissie de haar opgedragen taak vervuld, te weten toezicht uit te oefenen op alle zaken het geldelijk beheer betreffende en het bestuur van advies te dienen in alle financiële aangelegenheden, val lende buiten het dagelijks bestuur. De financiële commissie heeft eveneens op grond van voren genoemd artikel een deel van haar werkzaamheden overge dragen aan het Accountantsbureau Dijker Doornbos te Am sterdam, dat over de door haar verrichte werkzaamheden een rapport, gedateerd 24 augustus 1982 heeft uitgebracht, welk rapport onderdeel vormt van dit verslag. Op grond van onze bevindingen en van het door genoemd Accountantsbureau uitgebrachte rapport verklaren wij, dat de penningmeester de hem volgens artikel 21, punt 3, van de statuten opgelegde taken op voorbeeldige wijze heeft verricht of doen verrichten en dat de in overleg met onze commissie vastgestelde balans per 30 juni 1982 en de daarbij behorende rekening van baten en lasten over het boekjaar 1981-1982 een getrouw beeld geven van de vermogenspositie, respectievelijk van het behaalde resultaat. Wij adviseren u derhalve de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Tenslotte willen wij het bestuur dankzeggen voor zijn loyale medewerking bij het vervullen van onze taak! AMSTERDAM, 28 augustus 1982. De Financiële Commissie, (w.g.) D. Keijzer; (w.g.) Ir. J. Lambregts en (w.g.) Drs. L. M. van Wijk. De voorgestelde décharge werd met algemene stemmen ver leend. 11Behandeling van een wijziging van de tekst van artikel 33 van de statuten. Bij brief van 24 maart 1982 werd door Mr. M. A. J. C. M. van Agt 35

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 35