Bij brief van 10 mei 1983 werd door de heer J. B. M. Ledegang het volgende medegedeeld: AMSTERDAM, 10 mei 1983 Geacht bestuur, Door privé-omstandigheden heb ik helaas genoodzaak mijn werkzaamheden voor de controle-commissie te beëindigen. In de vergadering van de controle-commissie is besloten de leiding over te dragen aan de heer Couton. Persoonlijk wil ik het bestuur en speciaal de heren Westrik, Bartels en Holsheimer bedanken voor de prettige samenwer king die ik in de loop der jaren mocht ondervinden. Ik spreek de hoop uit, dat de controle-commissie in het belang van AJAX nog lang haar moeilijke taak zal blijven vervullen. U allen veel succes toewensend, teken ik, Hoogachtend, (w.g.) J. B. M. Ledegang. Namens het bestuur woorden van dank aan de heer Ledegang, die sinds 1968 deel heeft uitgemaakt van de controle-commis sie. Reeds meerdere malen is door mij geschreven - maar dat is geen reden om het niet nogmaals te doen - dat de taak van de leden van de controle-commissie, welke ze verrichten in het belang van Ajax, geen gemakkelijke is. Dit is mede het gevolg doordat de personen de hun gegeven aanwijzingen niet op volgen en het zijn meestal nog leden van de vereniging ook. Deze leden dienen toch zéker te bedenken dat de aanwijzin gen niet worden gegeven voor eigen plezier van de commis sieleden, maar in het belang van de vereniging waarvan zij lid zijn. Heren, van u wordt verwacht dat u de ontvangen aanwijzingen, bijvoorbeeld omtrent het parkeren van uw auto, het komende seizoen nu eens zonder tegenstribbelen opvolgt. Dan verloopt alles rustiger en zulks is van belang voor Ajax. Namens het bestuur wordt de commissieleden hartelijk dank gebracht voor de wijze waarop zij hun vaak ondankbare taak blijven vervullen. VERGADERINGEN. In het afgelopen verenigingsjaar werden 4 vergaderingen van de ledenraad gehouden, waarover in het hoofdstuk 'Leden raad' reeds verslag is gegeven. Hieronder treft u een verslag aan van de jaarlijkse Algemene Vergadering, die 9 september 1982 in het Ajax-restaurant werd gehouden. 1. Opening. Voorzitter Harmsen heet de ere-leden, de leden van verdien ste, de werkende- en ondersteunende leden van harte welkom. Op 't ogenblik zijn aanwezig 86 stemgerechtigde leden en 9 ondersteunende leden. Hij is van mening, dat ondanks de slechte start in de afgelopen competitie: de snelle uitschakeling in de Europacup- en de KNVB-beker-tournooien het toch een sportief en financieel redelijk succesvol seizoen is geweest. Financieel is er een klein verlies geleden, maar we zijn toch wel beter uitgekomen, dan was begroot. Gunstig was natuurlijk het zogenaamde Cruyff-effect, de uitverkochte stadions bij de wedstrijden tegen PSV en AZ '67. Diverse sponsors hebben van deze goed lopende situatie geprofiteerd zodat we voor het komende seizoen 6 sponsors hebben, alsmede shirtreclame van TDK. Voor het komende seizoen is er een brede financiële basis door deze nieuwe sponsor bijdragen, stijging van de verkoop van seizoenkaarten, alsmede de verkoop van de zogenaamde VIP-plaatsen. Thans is het Ajax-stadion uitgebreid met een zogenaamd gesloten TV-circuit waarmede eventuele rad draaiers in ons stadion hopenlijk snel kunnen worden op gespoord. Alvorens punt 2 van de Agenda aan de orde te stellen zullen eerst de leden worden herdacht, die ons in het afgelopen verenigingsjaar zijn ontvallen. Dit zijn: Werkende leden: T. van Donkelaar, H. Harinck, K. W. van Mourik, A. A. Strikkers en J. C. Takes. Ondersteunende leden: H. A. M. Hulsebos en H. van Veen. 2. Huldiging van de kampioenselftallen. De voorzitter deelt mede, dat de kampioenselftallen van de jeugdafdeling in juni 1982 reeds zijn gehuldigd op een apart voor de jeugd georganiseerde bijeenkomst. Hij wil voor de juniores A1 thans een uitzondering maken naar aanleiding van het behaalde kampioenschap van de afdeling West I, alsmede het daarop behaalde kampioenschap van Ne derland. Onder applaus overhandigt hij de begeleider van dat elftal, de heer C. C. Harms de kampioensvanen. In het afgelopen seizoen worden tevens kampioen de juniores A2, B1 en 3, C1 en D1. 3. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede dat van de leden De Boer, Dade, Kraan, Lambregts, Ledegang, Van Praag, De Sterke, H. G. A. Timman, Volkers en Vunderink bericht van verhindering werd ontvangen. 4. Vaststelling van de notulen van de jaarvergadering van 10 september 1981, gepubliceerd in het Ajax Nieuws nr. 3 van november 1981. De voorzitter vraagt of iemand nog voorlezing van de notulen wenst. Als gebleken is dat niemand daaraan behoefte heeft, worden de notulen ongewijzigd door de voorzitter vastgesteld. 5. Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad. Aftredend zijn de heren: J. Hordijk, C. C. Kamlag, N. Klok Jr. J. H. Potharts, A. Prónk, H. G. A. Tim man, C. A. van der Wal en H. van der Zwaag, waarvan de heren N. Klok Jr. en H. G. A. Timman zich niet herkies baar stellen. Voorzitter Harmsen vraagt of de leden J. Koomen, N. Klok Jr. en H. Bijvank het stembureau willen vormen. Naast de 6 herkiesbare leden zijn nog kandidaat gesteld: D. J. Boering, A. Brandsteder, A. P. van Ham, C. C. Harms, Voorgesteld door: H. G. A. Timman en J. H. Potharst. N. Klok Jr. en M. J. W. Middendorp. W. F. Schoevaart en H. v. d. Zwaag. A. Harmsen en J. H. Westrik. 34

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 34