In verband met het vorenstaande bestond de commissie in het afgelopen verenigingsjaar wederom uit de heren: J. H. Westrik-voorzitter; A. R. Been-secretaris en W. F. Schoevaart-lid. In het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie ook dit maal een zogenaamde 'slapende' commissie. TOTO- EN LOTTO-COMMISSIE. Op 1 juli 1982 bestond de commissie uit de leden: G. J. Hulscher; J. Slauerhof en F. C. Molema; C. W. F. Timman. Veelal was ook Mevrouw Slauerhof aanwezig om de heren te assisteren. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer Bartels, zult u wel vernemen hoe groot het bedrag is dat door toedoen van de deelnemers aan de toto en/of lotto en de heren (en dame) van de commissie in de kas van Ajax is terecht gekomen. Namens het bestuur worden de commissieleden alsmede mevrouw Slauerhof hartelijk dank gezegd voor hun inzet om het voor Ajax bestemde gedeelte van de inleg zo hoog moge lijk te doen zijn. CLUBAVOND-COMMISSIE. Op 1 juli 1982 bestond deze commissie uit de volgende leden: M. Lindeman-voorzitter; E. W. Bormann-secretarisen C. A. Welling-penningmeester. Deze drie heren kwamen in de bestuursvergadering van 24 augustus 1982 mededelen dat nog moest worden voorzien in de vacature ontstaan door het overlijden van Karei van Mourik. Er hadden zich 2 kandidaten gemeld en de heren wisten eigen lijk niet wie van de twee de meest geschikte zou zijn. Het voorstel van het bestuur om de beide kandidaten in de com missie op te nemen werd door de heren met beide handen aangegrepen. De twee nieuwe leden zijn: de heren P. J. Mendes en J. A. Schouwenburg. De officiële opening van de clubavonden in het seizoen 1982- 1983 had plaats op vrijdagavond 2G augustus 1982. De jaarlijkse visdag werd gehouden op zondag 3 oktober 1982 in Langereis gemeente Opmeer, bij de boerderij van boer Modder. Aan het einde daarvan werden de vislijsten volledig ingevuld en kon worden vastgesteld wie uiteindelijk winnaar was ge worden en ook wie de grootste baars had gevangen. Dit zou worden bekend gemaakt op de feestavond, die zondag 10 oktober 1982 werd gehouden in Restaurant 'De Kegelaire' te Amstelveen. Het bleek dat de meeste vis (30 stuks) was gevangen door de heer Blankert. Hij kreeg zodoende voor 1 jaar de wisselbeker en de eerste keus uit de schat van prijzen. De grootste baars, 32 centimeter, werd gevangen door Martin van den Wildenberg, Ook hij kreeg een wisselprijs en mocht eveneens een prijs uitzoeken. De overige vissers werden in volgorde van het aantal gevangen vissen bij de voorzitter geroepen om een keus te maken uit de prijzen. Het hoogtepunt van de avond was weer het optreden van niemand minder dan 'good old AjaciedeTante Leen', want een visfeest bij Ajax zonder Tante Leen is ondenkbaar. Als Tante Leen bezig is weet ze niet van ophouden. Dit maakt je niet iedere dag mee in deze wereld. Voor haar optreden met als laatste lied 'Rode Rozen' kreeg zij een prachtig boeket rode rozen, waar ze zeer gelukkig mee was. Het was weer een grandioos Ajax-visfeest geweest. Vermel denswaard is verder nog dat tijdens het diner de heer Bram Jansen werd gehuldigd voor het verzorgen van het-eten-aan- de-waterkant-en wel gedurende de lange periode van 27 jaar! Bravo Bram! 17 november 1982: Klaverjaswedstrijd tegen de leden van de Sociëteit Olympisch stadion. Op 3 december 1982 maakte St. Nicolaas met zijn onafscheidelijke helper, zijn opwachting tij dens de clubavond met dames. Het werd een uiterst gezellige avond, tijdens welke de aloude bisschop uit Spanje vele be kenden ontmoette. Na het uitdelen van de cadeautjes (voor iedereen was wat meegebracht) vertrokken de beide gasten weer, spontaan door de aanwezigen toegezongen. Betreffende de jaarlijkse Kienavond schreef voorzitter Linde man in het clubnieuws no. 4 van januari 1984 onder meer het volgende: 'Zoals verondersteld mag worden is het bekend dat door de verbouwing c.q. uitbreiding van de bestuurskamer, zóveel ruimte aan het restaurant is onttrokken, dat dit voor het ge woonlijk aanwezige aantal bezoekers aan onze Kienavond, veel te klein is geworden. Helaas was het ruimte-probleem niet vóór de Kienavond van december jl. op te lossen, mede in verband met een gewijzigd karakter dat wij van plan zijn in het jaren oude patroon van deze avond in te voeren. Omdat echter inmiddels de trouwe schenkers van prijzen zich hadden aangemeld en ook van de zijde van de vaste club avondbezoekers was aangedrongen op het doorgaan van de kienavond - zij het dan voor minder aanwezigen - besloot de commissie, behalve de trouwe vrijdagavondgasten verder alléén de commissieleden en nog enkele werkers voor Ajax uit te nodigen. En dit geschiedde, in verband met de inmiddels nog nauwelijks beschikbare tijd, mondeling respectievelijk te lefonisch. Het is een fijne avond geworden dacht ik, met naast één rondje kienen later op de avond een tombola. Muziek (levende) zang, dans, een heerlijk hapje en veel prettige mensen. Een 'aangeklede clubavond' hoorde ik het feest benamen Of en zo ja in hoeverre de aloude kienavond voortaan in dit kleed gehuld zal zijn, moet te zijner tijd nog nader worden bekeken en besproken. Vrijdagavond 20 mei 1983 Wijnavond en tevens sluiting van de officiële clubavonden. Vanzelfsprekend waren de dames van harte welkom. Aan de vaste clubavond-bezoekers werd een circulaire toege zonden voor een bespreking met het bestuur over het wel en wee van de wekelijkse bijeenkomsten. O.m. was er het voorstel de clubavond - bij wijze van proef - één jaar naar de donder dagavond te verschuiven. De bezoekers bleken wel tevreden te zijn met de huidige gang van zaken, maar dat waren de commissieleden niet, omdat er weinig respons was geweest op de nieuwe ideeën.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 32