Een communicatie van de KNVB met de rectoren van de scho len van de diverse geselecteerde spelers bestaat in zijn geheel niet, waardoor de commissie van Ajax vaak moet inspringen om problemen te voorkomen. Er zal een gesprek dienen te komen tussen bestuursleden KNVB/AJAX waarbij ook de leden van de Studie- en Begelei dingscommissie aanwezig moeten zijn. Hieronder volgt het evaluatieverslag over het afgelopen sei zoen 1982-1983. Inleiding. Na het voor de commissie turbulente, met veel publiciteit ge paard gaande seizoen 1981-1982, was in het vorige evaluatie verslag de hoop uitgesproken dat het werk weer in alle stilte zou kunnen worden verricht. Het zal in de loop van dit verslag duidelijk worden dat dit ook redelijk goed is gelukt. Samenstelling en werkwijze van de commissie. De vorig seizoen voorgestelde werkwijze, waarbij de commis sieleden zich ieder met een vaste groep spelers zouden gaan bezighouden, heeft goed voldaan. De taakverdeling was als volgt: D. Karremans - betaalde spelers en militaire zaken I. Waas - tweede elftalgroep en algehele coördinatie T. Tielenburg - A-junioren J. Tielenburg - B-junioren H. P. de Weers - C-junioren (D en E junioren) Deze indeling willen wij ook het volgende seizoen handhaven. De start van de werkzaamheden begint door de opgedane ervaring een bepaalde traditie te worden. Op 25 augustus 1982 werd weer begonnen met het opstellen van de werkkalender. Aan de orde kwamen hierbij: - frequentie van de vergaderingen, de zogenaamde afstem mingsronden - de ouderavond - het'aanstellen'van de docenten - interviews met de spelers Contacten binnen en buiten de vereniging. Interviews De gebruikelijke interviews met de spelers werden op 23 sep tember 1982 afgerond. Het doel van de interviews is tweezijdig: a. Het leggen van contacten met de spelers en de vertegen woordiger van de commissie voor hun groep. b. De studierichting en eventuele studieproblemen in een vroeg stadium te vernemen. Heel duidelijk kwam uit deze gesprekken naar voren, dat het dit seizoen noodzakelijk zou zijn om eerder dan voorheen met studiebegeleiding te beginnen. Heel duidelijk kwam uit deze gesprekken naar voren, dat het dit seizoen noodzakelijk zal zijn om eerder dan voorheen met studiebegeleiding te beginnen. Aanvangstijd van de studiebegeleiding. Vroeger was het standpunt van de commissie dat de resultaten van het zogenaamde waarschuwingsrapport (rond de herfst- vacantie) afgewacht dienden te worden. Immers de schrik, veroorzaakt dóór het rapport, zou de intentie om de studie begeleiding bij Ajax te krijgen, positief kunnen bevorderen. Het zou de speler duidelijk zijn dat het-geheel-op-eigen- kracht-niet zou lukken. Bij het interviewen van de spelers bleek dat vooral in de aan loopperiode van het seizoen - extra selectiewedstrijden en dergelijke - de tijd voor het maken van huiswerk gering was. Dit pleit er voor om de begeleiding vroeger in het seizoen te starten. Vergadering met de jeugdcommissie. Op de bijeenkomst met de voltallige jeugdcommissie en de trainersstaf kwam onder andere de te beleggen ouderavond aan de orde. Er werd een voorbereidingsgroep benoemd be staande uit de heren Been secr. jeugdcommissie, T. Tielen burg en De Weers van de studie en begeleidingscommissie. Deze afstemmingsronde werd later gevolgd door een gesprek met het hoofd van de opleidingen bij Ajax de heer Bruins Slot. Ouderavond. De voorbereidingsgroep is aan het werk getogen en weldra kon een globaal plan aan het bestuurslid de heer Neefjes worden voorgelegd. Teneinde het gehele Ajax-gebeuren na der te verduidelijken was besloten om dit met behulp van een forum te doen. De leden van dat forum konden binnen een beperkte tijd hun werkzaamheden bij Ajax toelichten. Omdat er veel facetten belicht dienden te worden werd het forum uiteindelijk vrij groot. De navolgende heren werden bereid gevonden om op 18 no vember 1982 in bovengenoemd forum plaats te nemen onder voorzitterschap van het bestuurslid de heer J. Neefjes: R. Nolet - fysiotherapeut T. Bruins Slot- trainer en hoofd opleiding J. Cruyff - contractspeler C. vanEijden- elftalbegeleider R.Been - secretaris jeugdcommissie I.Waas - coördinator studie-en begeleidingscommissie De avond verliep zeer succesvol en mondde uit in de vraag van één van de ouders het programma binnen niet al te lange tijd te herhalen voor hun zoons. Dit laatste werd toegezegd en op 13 januari 1983 werd een avond gehouden voor de jeugdige spelers. De samenstelling van deze groep maakte het uiteraard noodzakelijk om de hoe veelheid gesproken woord te beperken. De heren Been en C. van Eijden stonden hun plaats in het forum af en de overige leden pasten hun bijdrage aan. Het succes van deze avond maakte duidelijk! dat er ook in de toekomst behoefte zal zijn aan dit soort bijeenkomsten. Contacten met de verschillende scholen. Gedurende dit seizoen werden de contacten met een groot aantal scholen geïntensiveerd. Het lijkt de commissie goed om binnen niet al te lange termijn de scholen, waar onze geselec teerde spelers hun studie volgen, nader te informeren over het doel en de werkwijze van onze commissie. Wij denken hierbij aan het uitnodigen van vertegenwoordigers(sters) van die scholen in de Ajax kantine (vergelijk de ouderavond van 1982). Naast een toelichting over doel en werkwijze van de commis sie kan die avond ook benut worden om afspraken te maken over een rapportage van de scholen en naar de commissie indien er studieproblemen zijn met een Ajacied. 29

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 29