De heer T. Bruins Slot, noemde als trainer en verantwoordelij ke man voor de jeugdopleiding voorwaarden op waaraan vol daan moet worden om door te stoten naar de top in het betaald voetbal. Techniek is daarbij nummer één maar ook conditie, geestkracht en karakter zijn nodig om te slagen. De heer R. Nolet belichtte in zijn toespraak meer het medische vlak van het geheel. Lichamelijke ontwikkeling, voeding, bles sures en dergelijke kwamen uitgebreid aan de orde. De heer C. van Eijden, begeleider van de juniores B1, gaf op zijn beurt een beeld van zijn taak als jeugd-begeleider met daarbij de samenwerking tussen zijn collega's aan de ene kant en trainers en de Studie- en Begeleidingscommissie ander zijds. Tot slot volgde het verhaal van Johan Cruyff die onder andere zei dat technische begaafdheid nummer 1 staat, maar de men tale kracht geeft vaak de doorslag voor al dan niet slagen. Tegenslagen verwerken, teleurstellingen incasseren, vechten voor je plaats en keihard doorzetten. Men moet vaak als het ware door een diep dal, over vele muren, alvorens de top bereikt is. Een waarschuwend woord ging naar de ouders om toch maar niet zonder meer grote verwachtingen van hun zoon te hebben, want 99% slaagt niet bij Ajax. Na de pauze bleek dat er slechts 2 vragenstellers waren: 1of ook de juniores eens die fraaie inrichting van ons stadion zouden mogen zien; 2: het verzoek voor de Ajax-jeugd een bijeenkomst als in het karakter van deze avond te beleggen. Nadat was toegezegd dat een en ander zou worden besproken sloot voorzitter Neefjes deze - zoals algemeen werd erkend - zeer geslaagde ouderavond. Het verzoek van de tweede vragensteller werd donderdag 13 januari 1983 verwezenlijkt. Ook deze avond stond onder lei ding van het bestuurslid, de heer J. Neefjes. Het informatieteam ditmaal samengesteld uit de heren I. Waas, coördinator van de Studie- en Begeleidingscommissie, de heer T. Bruins Slot trainer en hoofd jeugdopleiding, de heer R. Nolet, fysiotherapeut en Johan Cruyff. Veel belangstelling van de juniores, want practisch waren ze allen aanwezig. Dat ze goed hadden geluisterd bleek uit de vragen die werden gesteld, vooral op het terrein van de fysio therapeut (verwonderingen en dergelijke). Ook deze avond was zeer nuttig. Zaterdag 4 december kwamen Sint Nicolaas met zijn trouwe knecht Piet naar Diemen, alwaar in de Sporthal de Ontspan ningscommissie van Ajax een feest voor de jongste Ajaxjeugd (D- en E-juniores) in elkaar had gezet, dat reeds 's morgens om negen uur begon. Over het Sint-Nicolaasfeest schreef Hans Bijvank in het club nieuws van januari 1983: St. Nicolaasfeest voor de D1D2 en E1 juniores. Ditmaal werd dat gevierd in het Sportcentrum 'Wethouder F. B. Duran' te Diemen. Om 9.00 werd gestart met het zaalvoetbaltournooi. De spelers waren verdeeld in 8 groepen met de naam van een 1e elftalspeler (5 spelers per team). Poule A: team Vanenburg, Ophof, Kieft en Cruyff. Poule B: team Boeve, Olsen, Lerby en Rijkaard. Het werd een spannende en fijne morgen met leuke wedstrij den. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats ging tussen team Boeve en Cruyff: 0-4. Beide teams kregen als prijs: voetbal kousen. De strijd om de 1e en 2e plaats ging tussen de teams Vanenburg en Lerby. De wedstrijd eindigde onbeslist (1-1), waarna team Lerby uiteindelijk in de verlenging met 2-3 won. De verliezers van de finale kregen een voetbalbroekje en de winnaars een voetbalshirt. De jongens waren dol enthousiast. Van 12.00 tot 13.00 uur konden de jongens en begeleiders zich uitleven in het zwembad. Dolle pret. Hierna werd in het restaurant gegeten. Om 14.00 uur begon de film. Hierbij waren ook enige genodigde kinderen. Om circa 15.15 uur werden St. Nicolaas en Zwarte Pietdoorde heer Neefjes verwelkomd. Nadat enkele goede en minder goe de doopcelen van een aantal spelers waren gelicht, volgde de uitreiking van fraaie geschenken, waarna de jeugd tevreden huiswaarts keerde. De commissie kon terugzien op een zeer geslaagde dag die in deze vorm zeker voor herhaling vatbaar is. Via dit stukje wilde ik een ieder bedanken die heeft meegeholpen deze dag te doen slagen. Een speciaal woord van dank voor juniorestrainer Ries Maar- schalkerweerd, initiatief-nemer en hoofdorganisator van deze dag. Het nieuwe jaar 1983 werd op de voetballoze zondag 2 januari 1983 ingeluid met een zeer geslaagde instuif in de kantine op Voorland voor Ouders en jeugdspelers met als hoogtepunt een voetbalwedstrijd van de Ouders tegen de begeleiders, en trainers van de Ajax-jeugd. Voor de statistici nog even de uitslag 2-2. Deze geslaagde dag is voor herhaling vatbaar, één en ander hangt echter af van de dag waarop 'Nieuwjaarsdag' valt. Op 16 maart 1983 speelde een Nederlands jeugdelftal (spelers onder de 16 jaar) tegen Luxemburg. Uitslag 5-0. In het Neder lands jeugdelftal speelden 3 Ajacieden mee en wel Pos, Van der Zwaan en Van Oostrum. Van 11 tot en met 15 mei 1983 deed een Amsterdams jeugdelf tal mee aan het Vier Hoofdsteden Jeugdtournooi dat deze keer in Berlijn werd gehouden. De drie andere jeugdelftallen kwa men uit Berlijn, Bern en Wenen. De uitslagen waren: Amsterdam-Wenen 3-3 Berlijn-Bern 7-1 Wenen-Bern 1-0 Berlijn-Amsterdam 0-2 Amsterdam-Bern 4-3 Wenen-Berlijn 1-0 De eindstand werd door deze resultaten gesp. gew. gel. verl. pnt. voortegen Amsterdam 3 2 1 - 5 9 6 Wenen 3 2 1 - 5 5 3 Berlijn 3 1 - 2 2 7 4 Bern 3 - 3 - 4 12 In het Amsterdams jeugdelftal speelden 6 Ajacieden mee, na melijk: P. van Dijk, R. van Dijk, B. de Meijer, M. van Oostrum, G. Stroes en S. van der Zwaan. Een tournooi-commissie bestaande uit de leden A. R. Been, H. Bijvank en C. C. Kamlag had de organisatie op zich genomen 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 27