Kroniek ajax-nieuws Hartelijk welkom u, Ajax-schare, bij de verschijning van dit derste clubblad in het nieuwe verenigingsjaar 1983/84. 'n dit AJAX-NIEUWS veel ruimte, die in beslag genomen wordt door het jaarverslag van secretaris Jan Westrik. Hoewel in /erkorte vorm, blijft zijn jaaroverzicht toch nog van indruk wekkend formaat en we zullen onze kroniek daarbij moeten aanpassen, hetgeen zeggen wil dat deze ditmaal een wat be scheiden plaats zal innemen. Wat de A-selectie betreft, was het aantrekken van RONALD KOEMAN al enige tijd bekend (welkom, Ronald); van latere datum was de komst van FELIX GASSELICH (ein herzliches Willkommen) ex-Austria, Wien. Verder zijn aan de A-selectie toegevoegd de 'eigen kweken' Edwin Bakker, Winnie Haatrecht, Stanley Menzo en René Pan huis. Edwin Godee was dit reeds eerder. Er is gedurende de afgelopen weken hard aan de formatie van het komende seizoen gewerkt. De gebruikelijke oefenpartijen fegen lichtere- en zwaardere tegenstanders, terwijl in het pro gramma ook weer het trainingskamp in Drente (ditmaal Gieten) was opgenomen. !edere dag een wedstrijd (tegen amateurs) plus de training geeft aan het eind van de week uiteraard een zekere ver moeidheid te zien en als dan tot slot nog moet worden aan getreden in Emmen tegen de FC Groningen, ja, dan kan dat wel eens op verlies (4-2) uitdraaien. Zo ging dat ook enkele Jagen later in Venlo tegen VVV (2-1). Dat is allemaal nog niet /eelzeggend. Vleer is er van tegenslag te praten wanneer Frank Rijkaard Jjdens een onderling partijtje ernstig gewond raakt (enkel banden gescheurd) en voorlopig ten minste zes a zeven weken liet kan spelen, derhalve ook niet in de eerste wedstrijd om Europa Cup 1 op 14 september a.s. Nog zijn weer niet als Peter Boeve van korte afstand keihard door een bal aan het hoofd wordt getroffen, waarbij de gevolgen wijzen op een zware hersenschudding. Dat laatste valt dan gelukkig mee en aan te nemen is dat hij op korte termijn weer van de partij zal zijn. Zulke dingen spreken een jonge ploeg, waarover AJAX thans beschikt, wel aan. Dat ons elftal - met nog een paar licht geblesseerden als Vlarco van Basten, Hans Gal jé en John van 't Schip - op het yournooi te Bielefeld in de eerste wedstrijd tegen het Engelse West Ham United met zeer acceptabel voetbal voor de dag \wam en met 3-1 zegevierde, toonde aan dat het elftal zeker wel over karakter beschikt. De finale-wedstrijd tegen Arm in ia bracht een gelijkspel (2-2); oor ons scoorden Ronald Koeman en Jan Mölby en mogen we hén geloven, die de wedstrijd zagen, dan was die eindstand /oornamelijk bepaald door de Duitse scheidsrechterNiet temin hadden we nog de kans door penalties als nummer 1 uit Je bus te komen, maar Ophof, Schoenaker en Molenaar misten. Al met al en - gezien de eerder gemelde pech - toch een bevredigend resultaat. Onder leiding van trainer Ton Bruins Slot is op maandag 1 augustus jl. de training voor Ajax 2 en de Juniores A1 be gonnen. Voor beide selecties staan natuurlijk een aantal vriendschap pelijke- c.q. oefenwedstrijden op het programma. Wat de in deling en wedstrijdprogramma van AJAX 2 betreft daarover kunnen wij u in dit blad reeds de nodige informatie geven. Dat is helaas nog niet het geval met de JUNIORES A1, die nog moeten afwachten hoe de te spelen voorrondes van de andere clubs uitvallen. Het is natuurlijk te hopen dat, wat de tegenstanders aangaat, er in de a.s. competitie wat meer niveau zal zijn. Want zien we b.v. de eindstand van de competitie 1982/1983 dan is het natuurlijk prachtig dat AJAX alle 22 wedstrijden wint met een score van 108-15, maar nummer 2, UW heeft onder 'winnend' er slechts 12 staan met in totaal 53 gemaakte doelpunten en 43 tegen. Verhoudingsgewijs is daarbij het verschil tussen de Utrechtenaren en 'de rest' niet zo groot. Waarmede wij maar willen zeggen dat er op deze wijze, vooral in verdedigend opzicht, voor de A-Juniores weinig valt te leren, resp. weinig aan spanning te genieten valt. Gelukkig maar dat Ajax 'hogerop', met name internationaal, zich regelmatig kan meten. En met succes! Clubblad van de Amsterdamse Football-Club Ajax" Maandblad Seizoen 1983/1984 - augustus 1983 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden) 25-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 88 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401,1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 II Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37,1016 TN Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 28 september a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 8§8888§88888§88888§§88888§88888§§88§88§§§§§§§§§§§§§§§§§§§8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 1