gelanceerde idee om het Nederlands elftal tegen een combi natie Ajax/PSV/Feyenoord te laten spelen. Hij is van mening dat dit een voorbeeld van slecht beleid is, dat zijn weerga niet kent. Hedenavond is er een vergadering van de F.B.O., waar Ajax niet vertegenwoordigd zal zijn, maar de mening van Ajax is wel kenbaar gemaakt. De clubs dienen zich losser te maken van het B.B.I. en het aantal clubs zal terug moeten tot 26. Met betrekking tot de eventuele transfer van Lerby naar Bayern-München deelt hij mede, dat deze pas door zal gaan indien Bayern-München door de volgende ronde in de Euro pacup tegen Aberdeen komt. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de thuiswedstrijden tegen P.S.V. en Feyenoord in het Olympisch stadion zullen worden gespeeld en dat het te hopen is dat de drie clubs enigszins bij elkaar in de buurt blijven tijdens de competitie, met het oog op de publieke belangstelling. Vervolgens deelt de voortzitter mede, dat er 30 a 40 V.I.P.- plaatsen bij zullen komen, welke gezien de grote vraag prak tisch allemaal reeds zijn verkocht. De bestuursleden van Ajax, de tegenpartij en enige anderen komen te zitten in een cabine die zal worden gebouwd tussen de twee reeds bestaande ruimtes. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehou den op 11 november 1982. Voorzitter Harmsen stelt de notulen bladzijde voor bladzijde aan de orde. Hierbij wordt de vraag gesteld hoe het staat met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden in mei en juni 1983. De voorzitter antwoordt dat competitieleider Huijbregts heeft gevraagd wanneer Ajax het Mundialito-tournooi zal spelen, zodat schijnbaar wél rekening met de clubs zal worden ge houden. Toch heeft de KNVB nu zo maar weer de interland wedstrijd België-Nederland ingelast. Opgemerkt wordt nog dat de houding van de KNVB toch iets is verbeterd, maar dat onze kritiek zich moet richten op het bestuur van de KNVB en niet op de bompetitieleider. Hierna worden de notulen' ongewijzigd door de voorzitter vastgesteld. Op de jaarlijkse Ledenvergadering, gehouden op 9 september j.l. werd de wijziging van de tekst van art. 33 der Statuten, luidende 'stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, ere-leden en leden van verdienste met algemene stemmen aangenomen. Een en ander behoefde echter verder nog de goedkeuring van de Ledenraad. Die goedkeuring werd in deze vergadering (8/ 2/1982) verleend. Hoewel het agenda-punt: Mededelingen van het Bestuur gro tendeels reeds in het openingswoord van de voorzitter werd behandeld, laat penningmeester Bartels nog weten dat de controle door de KNVB op de recette-opbrengsten het komen de seizoen een aanvang zal nemen. Verder werd van deze kant nogeens gewezen op het grote verschil tussen: bedrijven als sponsors (zoals bij Ajax) en privé-personen die als sponsor optreden (en het nadeel van deze laatsten i.e. afhankelijkheid). Ajax zal te allen tijde zijn onafhankelijkheid bewaren. De voor zitter meldt nog dat diverse stichtingen weer naar de vereni- gingsvorm terug willen. Vanuit de vergadering wordt het Duitse systeem aangehaald dat goed functioneerd (8 elftallen verplicht.) Als dan op het voordeel wordt gewezen van een landelijke competitie voor 14-16 jarigen zegt de Ajax-president dat daar voor reeds diverse plannen zijn geweest, doch door de clubs zelf werden afgestemd in verband met de hoge kosten. Bij de rondvraag wordt het bestuur voorgelegd een avond voor commissieleden te organiseren, kwam het drukken van het huishoudelijk reglement aan de orde, bleek de tevreden heid met het toelaten van de diverse commissies tot de be stuurskamer en kwam het 5e elftal ter sprake, om dit als zater dagmiddag-team t.z.t. te doen optreden. Het contact financiële commissie-bestuur wordt te berde ge bracht, alsmede het Olympisch Stadion. Een verzoek om twee dug-outs op het 3e veld Voorland wordt in behandeling ge nomen. Ere-voorzitter J. van Praag haalt woorden aan van wijlen Ere president Marius Koolhaas, dat de bestuursleden van nu het duidelijk moeilijker hebben dan de bestuursleden van vroeger. Hij wenst het bestuur dan ook alle sterkte toe. De heer Fischer, plaatsvervangend voorzitter van de Ledenraad wenst even eens het bestuur veel kracht en wijsheid toe voor de komende periode van besprekingen e.d. en zegt daarbij alle steun van ons opperste college toe. In overleg wordt de datum voor de volgende bijeenkomst vast gesteld op 28 april a.s. VERGADERING LEDENRAAD DD 28 APRIL 1983 Na het openingswoord van voorzitter Harmsen wordt een tot de ingekomen stukken behorende brief van het ondersteu nend lid de heer C. H. Geelkerken in behandelingen genomen. Na enige discussie wordt besloten de heer Geelkerken mede te delen dat aan zijn verzoek helaas niet kan worden.voldaan. Vaststelling van de notulen van de ledenvergadering gehouden op 8 februari 1983 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Het volgende punt van de Agenda betreft het bestuursvoorstel met betrekking tot wijziging (verhoging) van de contributies, bijdragen en entreegeld voor het verenigingsjaar 1 juli 1983 tot en met 30 juni 1984. Het voorstel luidt alsdus (met tevens opgave van de huidige situatie): 1982-1983 1983-1984 Ereleden (Artikel 13, lid 2, Statuten) 12,50 12,50 Leden van Verdienste (Art, 13, lid 2, Stat.) 12,50 12,50 Werkende leden 225,— 250,— Ondersteunende leden 325,— 350,— Dameskaarten werkende leden 175,— 200,— Dameskaarten ondersteunende leden 190,— 250,— Kinderkaarten (tot en met 13 jaar) 125, 140,— Juniores A 175, 225,— Juniores B 150,— 200,— Juniores C 125,— 150,— Juniores (D en E) 100,— 125,— Entreegeld w.l. 30,— 30,— Entreegeld o.l. 15, 15,—

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 15